Skocz do zawartości
SKYLEX

[Oklejanie elementów] folią winylową

Rekomendowane odpowiedzi

SKYLEX

Witam ktoś kiedyś oklejał rower ? Dokładnie chodzi mi o tuning wizualny (jakieś kreski, napisy itd..) Czy zdało by to egzamin w rowerze MTB ? Mam jeszcze jeden pomysł ,po obejrzeniu cen kolorowych śrub imbusowych wpadłem na pomysł aby pokryć główki śrubek folią. Czy przy zakręcaniu lub odkręcaniu zdarłaby się ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Sobie naklejaj kreski, kto Ci zabroni. Tylko co Ci to da?

"Kolorowe" śrubki są aluminiowe lub tytanowe, rzadko kiedy stal, stąd cena. Jak sobie niby wyobrażasz ich obklejanie folią?

Skup się na jeździe a nie jakiś bzdetach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SKYLEX

No nic mi nie da ale rama jest jednolita cała w kolorze srebrnym i chciałem ją trochę ubarwić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gawel76

Może zainteresuje cię hydro druk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dorota57
Godzinę temu, SKYLEX napisał:

Witam ktoś kiedyś oklejał rower

Witam! Jeżeli tobie się takie coś podoba, dlaczego nie! Widuje rowerzystę który ma tak upstrzony rower różnymi pierdołkami, radyjko na kierownicy, wiatraczki z odpustu i inne zabawne pierdołki. Muszę ci powiedzieć że nie neguję tego co zrobił. Właścicielowi roweru się podoba, jego sprawa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SKYLEX

Chyba zle mnie zrozumieliście chodzi mi oto aby ta rama nie była taka jednolita ,a z śrubkami to tylko wpadłem na taki pomysł. Nie było mowy o jakiś tam latarkach wiatraczkach na rower :)

Najbardziej chodziło mi oto że śruby często rdzewieją a ciężko je wyczyścić do malowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

To kup sobie nierdzewne. Komplet na cały rower to maksymalnie kilkanaście zł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
spidelli
Napisano (edytowane)

Ja oklejałem ale w innym celu - (potencjalne) miejsca styku linek, sakiewek, torebek - wszystkie powierzchnie w których rama jest narażona na ocieranie elementami wyposażenia, kamykami czy źle opartym o pedał butem. W deklu są w tym celu gotowe zestawy pasków i kropek za 14 zł sztuka komplet. Ew. możesz nimi "ozdobić" rower ale są tylko czarne :)

Jakbyś chciał kolorowe, to w marketach budowlanych jest taśma izolacyjna w różnych kolorach ;)

Na znanym portalu aukcyjnym kupowałem kiedyś grubą folię przezroczystą do oklejania narażonych na kamyki elementów karoserii samochodowej - też może zdać egzamin na rowerze, oczywiście w celu ochronnym.

Edytowane przez spidelli
błędy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
shotgun

Jak nie bylo ploterow, to bralo sie od znajomej firmy resztki folli Oracle, szukalo sie ciekawego wzoru w jakims pismie, np logo, przez kalke kopiowalo wzor, badz powiekszalo sie recznie, potem znow przez kalke na folie i wycinalo sie nozyczkami. Ja z tego mialem kase, bo robilem znajomym "Bombery", "Judy", jakies loga firm outdoorowych, itp...

W dzisiejszych czasach na Aledrogo masz X kolsie, ktorzy maja X ofert roznych napisow, moga zrobic pod zamowienie w wybranycm kolorze, itp. I to za kilkanascie zlotych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dorota57
18 godzin temu, SKYLEX napisał:

Chyba zle mnie zrozumieliście chodzi mi oto aby ta rama nie była taka jednolita

Czy napisałem że źle robisz chcąc upiększyć rower? To co napisałem o rowerze tego gościa to że wyróżnia się z szarego otoczenia zaniedbanych rowerów. Wieżę ze dasz radę i rower będzie się wyróżniał. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Michał
      Przez Gość Michał
      Dzień dobry,
      Proszę o pomoc w ocenie tego konkretnego roweru;
      https://www.olx.pl/oferta/giant-crs-2-0-sport-series-CID767-IDpBNsW.html
      Jestem po rozmowie ze sprzedawcą, to handlarz używanymi rowerami - można zobaczyć jego ofertę na olx. Z racji tego, że mieszka w mojej okolicy zaoferował przywiezienie roweru do mnie abym przez kilka dni sprawdził, czy mi odpowiada. W cenie proponuje także przegląd zerowy w: https://pl-pl.facebook.com/SportAtelierPL. (raczej uczciwe podchodzi do sprawy)
      Według sprzedawcy rower pochodzi od kolegi pracującego w Wielkiej Brytanii, skąd ściąga je na nasz rynek. Moje poszukiwania, co do modelu, doprowadziły mnie do https://www.thebikelist.co.uk/giant/crs-bikes, z czego wnioskuje, że baranek i niektóre rzeczy z osprzętu otrzymał on dzięki byłemu właścicielowi znającemu się nieco na przeróbkach.
      Zapoznałem się z poradnikami co robić przy kupnie używanego jednośladu, ale nie jestem pewien co do rozmiaru ramy. Właściciel pisze 48cm (19" ?- mówi że jest mały), czy przy 173 cm wzrostu i +- 80 cm przekroku będzie nadzieja na dopasowanie?
      Przechodząc do meritum, co sądzicie o tym rowerze, biorąc pod uwagę cenę 550 PLN (na razie) to dobra okazja?
      Więcej napiszę, gdy rower do mnie dotrze.
       Dziękuję i pozdrawiam!

• Prz
      Przez Prz
      Na sprzedaż tytanowy rower przełajowy/gravel On-One Pickenflick z 2018 roku. Rozmiar L (ETT 570 mm), napęd SRAM Apex 1x11 i hamulce tarczowe TRP Hy/Rd (hydrauliczne aktywowane linką). Rama tytanowa, widelec karbonowy. Stan bardzo dobry, technicznie 100% sprawny, po serwisie. Przebieg roweru 5900 km, łańcucha ok. 2000 km. Na widelcu niewielkie otarcia od zwykłego użytkowania. Rower bardzo uniwersalny, przyjmuje opony do 42 mm z kołami 700c lub do 50 mm z kołami 650b, prawdziwa maszyna do wszystkiego, bardzo komfortowy, a jednocześnie zrywny.

Do roweru mam dwa komplety kół na piastach DT350 z taśmą tubeless (koła 650b i przednie 700c zalane mlekiem). Cena obejmuje rower z jednym wybranym kompletem kół, za dopłatą 700 zł dokładam drugi komplet.

Do roweru w zestawie również dwuczęściowy framebag Triglav – rower idealnie sprawdza się w bikepackingu po szosach i szutrach.

Możliwa wysyłka kurierem, cena 4499 zł do lekkiej negocjacji. Możliwy odbiór osobisty w Trójmieście. Więcej informacji na priv.

Specyfikacja:
      Rama: On-One Pickenflick 3Al/2.5V Titanium
      Widelec: On-One full carbon
      Korba: SRAM S350 38T
      Przerzutka tylna: Sram Apex 1
      Kaseta: SRAM PG1130
      Łańcuch: Shimano HG701
      Hamulce: TRP Hy/Rd
      Tarcze: Shimano RT64 Centerlock
      Klamkomanetki: SRAM Apex 1
      Obręcze: DT Swiss R470db 28h (700c) / DT Swiss R500db 28h (650b)
      Piasty: DT Swiss 350 straightpull
      Mostek: Selcof 100 mm
      Opony: Mitas X-Swamp 700x33c / Panaracer Gravelking SK 650x48b
      Kierownica: Selcof Sterrato 420 mm, flare 10 stopni
      Owijka: Fizik Performance Tacky z wkładkami żelowymi
      Stery: Selcof zintegrowane
      Siodełko: Merida Comp SL
      Sztyca: Pro Koryak 31,6 mm
      Pedały: brak (oferta nie obejmuje pedałów widocznych na zdjęciu)

Zdjęcia dostępne w ogłoszeniu na OLX: https://www.olx.pl/oferta/rower-przelajowy-gravel-on-one-pickenflick-tytan-CID767-IDDoBbT.html
    • zkompasempl
      Przez zkompasempl
      KOMPAS WIKINGÓW- IMPREZA NA ORIENTACJĘ, SZWECJA 2020

rowerem: 26-28 marca 2020

pieszo: 16-18 kwietnia 2020

Na początku wiosny 2020 gdyński klub InO „Z Kompasem” zaprasza wszystkich aktywnych na pieszą i rowerową imprezę na orientację pt. „Kompas Wikingów”.

Czeka nas pasjonujący rejs promem do Karlskrony oraz sportowa rywalizacja w otoczeniu skandynawskiej przyrody: wśród skalistych szkierów; w polodowcowym terenie- pełnym jezior, granitowych głazów; pośród iglastego, skandynawskiego lasu. Na drodze napotkamy również malownicze miejscowości z charakterystycznymi, typowymi dla Szwecji, drewnianymi domkami w ceglastym kolorze.

Bądźcie aktywni, koniecznie wypłyńcie z nami w rejs do Szwecji i odnajdźcie ukryte wśród skarbów skandynawskiej przyrody lampioniki.

Info/ zapisy: www.zkompasem.pl

Śledź nas: facebook.com/zkompasem

• Gość Damian
      Przez Gość Damian
      Jaki rower najlepszy w kwocie do 1000zl:
      -górski 
      -kola 26 27 27.5 28 29 cali
      -rama 18 lub 19 cali
      Bardzo proszę o podpowiedzi 
    • Kapoxer
      Przez Kapoxer
      Witam, czy rower może być trzymany w domu na zwykłym stojaku serwisowym, który łapie rower za tylni trójkąt? Dodam też że rower posiada hamulce hydrauliczne, więc czy nie będzie żadnego problemu, aby rower był w ten sposób przechowywany?