Skocz do zawartości

[Oklejanie elementów] folią winylową


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ktoś kiedyś oklejał rower ? Dokładnie chodzi mi o tuning wizualny (jakieś kreski, napisy itd..) Czy zdało by to egzamin w rowerze MTB ? Mam jeszcze jeden pomysł ,po obejrzeniu cen kolorowych śrub imbusowych wpadłem na pomysł aby pokryć główki śrubek folią. Czy przy zakręcaniu lub odkręcaniu zdarłaby się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie naklejaj kreski, kto Ci zabroni. Tylko co Ci to da?

"Kolorowe" śrubki są aluminiowe lub tytanowe, rzadko kiedy stal, stąd cena. Jak sobie niby wyobrażasz ich obklejanie folią?

Skup się na jeździe a nie jakiś bzdetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SKYLEX napisał:

Witam ktoś kiedyś oklejał rower

Witam! Jeżeli tobie się takie coś podoba, dlaczego nie! Widuje rowerzystę który ma tak upstrzony rower różnymi pierdołkami, radyjko na kierownicy, wiatraczki z odpustu i inne zabawne pierdołki. Muszę ci powiedzieć że nie neguję tego co zrobił. Właścicielowi roweru się podoba, jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zle mnie zrozumieliście chodzi mi oto aby ta rama nie była taka jednolita ,a z śrubkami to tylko wpadłem na taki pomysł. Nie było mowy o jakiś tam latarkach wiatraczkach na rower :)

Najbardziej chodziło mi oto że śruby często rdzewieją a ciężko je wyczyścić do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oklejałem ale w innym celu - (potencjalne) miejsca styku linek, sakiewek, torebek - wszystkie powierzchnie w których rama jest narażona na ocieranie elementami wyposażenia, kamykami czy źle opartym o pedał butem. W deklu są w tym celu gotowe zestawy pasków i kropek za 14 zł sztuka komplet. Ew. możesz nimi "ozdobić" rower ale są tylko czarne :)

Jakbyś chciał kolorowe, to w marketach budowlanych jest taśma izolacyjna w różnych kolorach ;)

 

Na znanym portalu aukcyjnym kupowałem kiedyś grubą folię przezroczystą do oklejania narażonych na kamyki elementów karoserii samochodowej - też może zdać egzamin na rowerze, oczywiście w celu ochronnym.

Edytowane przez spidelli
błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bylo ploterow, to bralo sie od znajomej firmy resztki folli Oracle, szukalo sie ciekawego wzoru w jakims pismie, np logo, przez kalke kopiowalo wzor, badz powiekszalo sie recznie, potem znow przez kalke na folie i wycinalo sie nozyczkami. Ja z tego mialem kase, bo robilem znajomym "Bombery", "Judy", jakies loga firm outdoorowych, itp...

W dzisiejszych czasach na Aledrogo masz X kolsie, ktorzy maja X ofert roznych napisow, moga zrobic pod zamowienie w wybranycm kolorze, itp. I to za kilkanascie zlotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, SKYLEX napisał:

Chyba zle mnie zrozumieliście chodzi mi oto aby ta rama nie była taka jednolita

Czy napisałem że źle robisz chcąc upiększyć rower? To co napisałem o rowerze tego gościa to że wyróżnia się z szarego otoczenia zaniedbanych rowerów. Wieżę ze dasz radę i rower będzie się wyróżniał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...