Skocz do zawartości

[Nawigacja] MIO Cyclo 210 - konkretne pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas testuje swój egzemplarz... Takie np pomocne to jest urządzenie.. Czasem niebieskie to woda a czasem jakiś szlak ;) w tym powiekszeniu mapy drogi leśne zniknęły a w okolicy żadnych punktów orientacyjnych, tak wspiera ta mapa, szczególnie że kompasu brak

DSC_2522-01-01.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Temat z zeszłego roku ale dodam swoje 3 grosze, bo może ktoś chce kupić to taka opinia będzie pomocna.

Mam model 205, w 2 lata łącznie przejechanych ponad 8 tys. km z rejestracją trasy.

I przez 2 lata żadnych większych problemów, jedynie nie wielkim minusem jest to że w pochmurną pogodę długo oczekuje na sygnał gps, czasami dopiero po kilku km łapie sygnał, ale to też nie jest powtarzalne, choć wkurzające.

Natomiast po tych dwóch latach zauważyłem, że bateria starcza na coraz krócej.

Jeszcze do niedawna mogłem na pełnym ładowaniu z funkcją nagrywania, włączonym wyświetlaczem i "all na on" mogłem przejechać 7h.

Od paru tygodni (czyli po 2 latach od zakupu i po tych 8tys km) bateria starcza na jakieś 4h, po prostu widać że bateria pada.

Oprócz tego że bateria pada to nawigacja potrafi się wyłączyć w czasie jazdy mimo że jest zostało 20% baterii.

Zdarzało się (1 raz) że stracił sygnał gps na około 40 min potem odzyskał i znowu stracił.

 

Teraz będę próbować wymienić baterię, koszt baterii to około 100 zł.

Tu jest film jak to zrobić:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Takie pytanie do posiadaczy starszych Mio - jak bardzo dokuczliwy jest brak aktualnych map? 205 miała aktualizacje przez trzy lata, później, od 2019 roku  - koniec, brak możliwości używania map alternatywnych, niby dwa lata to nie dużo, ale w tym czasie u mnie w gminie przybyło kilka nowych osiedli, zniknęło kilka dróg, kilkanaście innych przybyło. Teoretycznie mapy papierowe aktualizowane są jeszcze rzadziej, ale to jakby nie argument, bo w garmina z 2012 roku mogę sobie wgrać mapy z tego miesiąca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podobne problemy miałem z Mio Cyclo 305 po ostatniej dostępnej aktualizacji.

W zasadzie z Mio nie można korzystać.Wiesza się co ok 15-20 km, resetuje.

Próba wgrania zapisanej trasy z CycloAgenta powoduje "Error" 'i zawiechę.

Po 6 latach bateria starcza na 1 godz.

Nie mając więcej cierpliwości postanowiłem zakupić najnowszy model Mio Cyclo discovery connect.

I to był mój największy błąd.

Teraz wymienię wszystkie WADY:

Większy ,ale gorszy wyświetlacz, nic nie widać w nawet niewielkim słońcu.

Bateria TRAGEDIA naładowane urządzenie do 100% po 20-30 km pokazuje 50% a potem co minuta ulatuje co 1-2 %

Z początku myślałem ze to z powodu temperatury spada pojemność baterii (16st.) ale przy upale jest identycznie.

Bez powerbanku ani rusz.

Podłączenie telefonu (wyświetlanie powiadomień) jeszcze bardziej drenuje baterię.

Nie można podłączyć czujników.

Synchronizacja tras z Cycloagent dodaje tylko do wcześniej zsynchronizowanych tras kolejne, nieużywane trzeba ręcznie wywalać z katalogu mimo że nie ma ich na koncie Mioshare.

ZALETY:

synchronizacja po WiFi bardzo wygodne dodawanie plików GPX

co generelanie nie zmienia faktu żże NIE POLECAM MioCyclo discovery Connect

Kupcie coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...