Skocz do zawartości
durnykot

[2019] Bezprzewodowy Sram

Rekomendowane odpowiedzi

Fordoniak

Dokładnie tak. Napęd typu 1x miał ułatwić wszystko...tymczasem czuję, że zwyczajnie brakuje mi wygodnych przełożeń (pomijając oczywisty fakt bycia kozakiem i twardzielem, co śmiga na rowerze z jedną zębatką). Na dodatek podliczyłem sobie z czystej ciekawości koszt wymiany napędu 1x11 na 1x12 Shimano lub SRAM i wychodzi, że bez kredytu się nie obędzie. Niemalże 3 koła...w tym kaseta, którą po prostu wymieniałem co roku (300 PLN rocznie można przełknąć). To jest po prostu jakaś parodia. Zamiast chwycić rower i cisnąć ile dam radę, myślę ile będzie mnie to kosztowało w perspektywie rocznej i co trzeba by zmienić, żeby nie być dziadem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
woojj
11 godzin temu, Fordoniak napisał:

Dokładnie tak. Napęd typu 1x miał ułatwić wszystko...tymczasem czuję, że zwyczajnie brakuje mi wygodnych przełożeń (pomijając oczywisty fakt bycia kozakiem i twardzielem, co śmiga na rowerze z jedną zębatką). Na dodatek podliczyłem sobie z czystej ciekawości koszt wymiany napędu 1x11 na 1x12 Shimano lub SRAM i wychodzi, że bez kredytu się nie obędzie.

Takie gadki były dobre 2 lata temu. Teraz nikt już nie zadaje pytań, bo w MTB 1xx stał się obowiązkiem. Wystarczy spojrzeć na kolekcje rowerów. Ja nadal widzę więcej plusów niż wad. Koszty w każdej konfiguracji można kształtować zgodnie z własnym portfelem (kasety 11-50, łańcuchy) Gadanie o kosztach jest tu bezzasadne. 

Grupa bezprzewodowa srama nie jest po to aby była tania. Ma pokazać siłę i potencjał firmy i napędzić sprzedaż tańszych grup. Ja jako zeSramowany fanatyk cieszę się że w końcu ktoś złamał monopol shimano co zmusi tego giganta do myślenia. Rynek ma być konkurencyjny bo to dla nas klientów będzie zawsze lepsze. 

Nie wiem czemu są narzekania na ceny- jeździjmy wszyscy na alivio- będzie tanio. Zresztą większość używa kilku rowerów aby te koszty minimalizować, a szczególnie ci trenujący. Wśród amatorów grupy 1xx są fajne i proste, a koszty utrzymania pomijalne. Dlatego te grupy spasowały idealnie wśród gravelów. 

Dla wielu bezprzewodowa grupa srama jest ciekawostką. Ale budując nowy rower gdzieś tam będzie siedzieć w głowie ;-)) Portfel zdecyduje. 

Ja przeszedłem na grupy 1xx we wszystkich rowerach ze względu na uproszczenie i fan jaki daje jazda na tych napędach. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Alsew
1 godzinę temu, woojj napisał:

w MTB 1xx stał się obowiązkiem.

Jak czytam w dziale 'napęd rowerowy' że korzystanie z jakiegoś rozwiązania jest obowiązkiem to zaczyna mi to pachnieć dyktaturą :starwars:

Gadanie o kosztach jest tu bezzasadne. 

Jak ktoś dużo jeździ na rowerze, zarabia średnią krajową i przez trzy miesiące w roku musi odkładać na kasetę to zaczyna robić się zasadne - a do tego nie każdy chce mieć przykręconego do koła kloca w postaci kasety NX:whistling:

Ja przeszedłem na grupy 1xx we wszystkich rowerach ze względu na uproszczenie i fan jaki daje jazda na tych napędach

Przy dobrze dobranym :icon_exclaim: napędzie 2x10/11 przeciętny rowerzysta będzie używał przedniej zmieniarki od święta. Mi osobiście więcej 'fan-u' z jazdy na rowerze odbiera kiepsko zestopniowana kaseta niż konieczność kilkukrotnego użycia przedniej zmieniarki podczas treningu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kosa1987
51 minut temu, Alsew napisał:

Jak ktoś dużo jeździ na rowerze, zarabia średnią krajową i przez trzy miesiące w roku musi odkładać na kasetę to zaczyna robić się zasadne - a do tego nie każdy chce mieć przykręconego do koła kloca w postaci kasety NX:whistling:

Średnia krajowa 4590zł, jeśli ktoś zarabiając takie pieniądze nie potrafi odłożyć na kasetę NX za 339zł to gratuluję zarządzania swoim portfelem ;/ 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot
16 minut temu, kosa1987 napisał:

Średnia krajowa 4590zł, j

Brutto i do tego statystycznie , a nie realnie. Poza tym średnia krajowa nie jest wyznacznikiem realnych dochodów przeciętnego Polaka- bardziej wymierna jest dominanta, która jest zdecydowanie niższa.

16 minut temu, kosa1987 napisał:

jeśli ktoś zarabiając takie pieniądze nie potrafi odłożyć na kasetę NX za 339zł to gratuluję zarządzania swoim portfelem ;/ 

Weź łaskawie pod uwagę, że niektórzy mogą mieć inne zobowiązania, jak dzieci, opłaty stałe, raty, muszą kupić jedzenie i się w coś ubrać, więc odłożenie 340 pln jest wyzwaniem . Jeśli tego nie bierzesz pod uwagę , to gratuluję postrzegania świata . 

• +1 pomógł 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sabarolus

:) Nie ma się co oszukiwać. Ta kaseta jest dość droga, ale drogi jest cały SRAM. Kiedy 12 sp zejdzie do SLXa pewnie zobaczymy kasety 12-rzędowe poniżej 300 pln.

Edytowane przez Sabarolus

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
woojj
Teraz, Sabarolus napisał:

Nie ma się co oszukiwać. Ta kaseta jest dość droga, ale drogi jest cały SRAM.

...nie ma się co oszukiwać kolarstwo jest drogie, ale to nie znaczy że wszyscy mamy używać SLXa w średniej półce. Najtaniej jest  na singlu :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chleje24na7

Jaki ten świat niesprawiedliwy :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sabarolus
3 minuty temu, woojj napisał:

...nie ma się co oszukiwać kolarstwo jest drogie, ale to nie znaczy że wszyscy mamy używać SLXa w średniej półce. Najtaniej jest  na singlu :-)

A gdzieś Ty to wyczytał w mojej wypowiedzi?! Czy ja komuś mówię na czym ma jeżdzić? Jak Ty chcesz to możesz sobie kasetę i z platyny zamówić - może ktoś się podejmie wykonania. Jednak jest spore grono użytkowników, którzy są zainteresowani średnią półką i dlatego też pisze, że zapewne Shimano będzie miało tu więcej do zaoferowania od SRAMa przy podobnym lub lepszym działaniu w danej półce cenowej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta