Skocz do zawartości

[2019] SPD Bontrager Comp


cervandes

Rekomendowane odpowiedzi

O ile dobrze pamiętam, to była piasta FH-MT901.

Znalezione obrazy dla zapytania fh-mt901

A może trafiła się jakaś wadliwa seria? A może pod obciążeniem ten luz znika? Ciężko powiedzieć, ale gdybym kupił coś takiego, to od razu bym to odesłał bo wrażenie jest dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cervandes napisał:

Sprzedaje to Trek a nie firma krzak, jestem zdania, że Trek umie w rowery.

Spotkałem się z kilkoma produktami na których zamiast logo Bontrager powinno być logo Tesco. Koła Bontragera królują w tej kategorii chociaż mojemu bracholowi udało sie nawet pokrzywic szyny od oryginalnego siodla w XCaliber8. Te czasy gdzie logo Trak/Bontragera były wyznacznikiem jakości już minęły. Teraz są co najwyżej wyznacznikiem ceny. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę 3 grosze od siebie.

Jeśli chodzi o fabrycznie montowane (budżetowe) koła, to faktycznie jest tragedia, ale moim zdaniem taki zabieg, polegający na brandowaniu logiem Bontrager jakichś tanich kół od chińczyka nie do końca można przekładać na jakoś produktów i akcesoriów tej marki, dostępnych w detalu. Żeby nie było, mam 2 Treki w domu (póki co) i koła posypały się jako pierwsze - padł bębenek, pękały szprychy, a w końcu obręcze. Generalnie w rowerze za 6k ładowanie takiego badziewia do kpina.

Z drugiej strony kupowałem akcesoria Bontragera, bo wiadomo że rower Trek musi być "koszerny" :D Mam siodełko, koszyki na bidon, koszulki, rękawiczki, kask i buty Bontragera i naprawdę złego słowa na te akcesoria nie powiem. Zwłaszcza z butów jestem mega zadowolony.

Co to serwisu, to też jestem zadowolony, bo po 4 latach pękła mi rama i w ciągu niecałych dwóch tygodni miałem ją wymienioną bez żadnych problemów.

Na koniec żeby nie było że Trek mi płaci za reklamę, dodam że przesiadam się na Scotta, bo ostatnio popłynęli ze swoją polityką cenową.

P.S. Sorry za lekki offtop ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Rafu napisał:

Wtrącę 3 grosze od siebie.

Jeśli chodzi o fabrycznie montowane (budżetowe) koła, to faktycznie jest tragedia, ale moim zdaniem taki zabieg, polegający na brandowaniu logiem Bontrager jakichś tanich kół od chińczyka nie do końca można przekładać na jakoś produktów i akcesoriów tej marki, dostępnych w detalu. Żeby nie było, mam 2 Treki w domu (póki co) i koła posypały się jako pierwsze - padł bębenek, pękały szprychy, a w końcu obręcze. Generalnie w rowerze za 6k ładowanie takiego badziewia do kpina.

Faktycznie Mercedes wśród rowerów :-) Jeśli ktoś 'branduje' swoim logiem jakiś produkt to ponosi odpowiedzialność za jego jakość i musi się liczyć z tym że na niego spadną pomyje jak produkt ten okaże się bublem. Takie są zasady budowania wizerunku marki. Druga strona medalu jest taka że padające piasty Bontragera (kulkowe) to głównie wina serwisów które nie sprawdzają jak są mocno skontrowane przy sprzedaży roweru. U mojego brata właśnie taka była przyczyna wymiany kół. Co ciekawe te które dostał na wymianę też były za mocno skręcone... i leciał z nimi do poprawki. No ale o serwisie Treka nie można źle mówić... bo przecież wymieniają wszystkie pęknięte ramy :-) 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

UPDATE.

 

 Zmieniłem butki z M089 na XC61 i zdecydowałem się przykręcić oryginalne bloki bontragera. Nowe, nieużywane. Wizualnie prawie identyczne, ale...

Wpinanie się stało się koszmarem, ciężko trafić blokiem we właściwe miejsce, do tego aby się wpiąć trzeba użyć wielokrotnie większej siły. O szybkim wpinaniu w czasie dynamicznego ruszania można zapomnieć.

 

Z kolei przy wypinaniu się na 30 wypięć miałem już dwukrotnie opisywane przez niektórych problemy, że niby but wypięty, ale coś stopę trzyma, trzeba poruszać, przez co w razie wypinania się awaryjnego gleba murowana. No i stało się, gdyby nie słupek o który mogłem się oprzeć - zaliczyłbym elegancką glebę.

 

Są ładne, lekkie, luzów nie dostały, z podjechanymi blokami Shimano działają spoko. Ale zużywają się dość szybko, M520 które miałem wcześniej były zmęczone życiem, ale pracowały nadal w 100% wzorowo. Tym Bontragerom przestałem ufać z dnia na dzień.

 

XTki w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Kiedyś próbowałem z blokami SH pojezdzic w pedałach Ritcheya i Wellgo. ( dawno temu )  Były cyrki. Z dedykowanymi blokami ( minimalnie różniącymi się od SH ) było ok. Tak samo jak z pedałami i blokami SH.

Czyli było dokładnie odwrotnie ;) Bloki SH do pedałów SH, a bloki innych do ichniejszych pedałów. ( wtedy ok )

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...