Skocz do zawartości

[Trenażer] Zakup ~2,5k


Phoenix510

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Zamierzam zakupić trenażer w cenie mieszczącej się w granicach 2500(+- kilkaset zł, jeżeli rzeczywiście jest to tego warte). Jednak modeli trochę jest i ciężko wybrać ten odpowiedni, więc mam nadzieję na jakieś porady, pomoc w podjęciu decyzji z waszej strony. Interesuje mnie taki z funkcją smart, coś tego typu https://www.decathlon.pl/trenaer-flux-smart-id_8534451.html. 

Mój rower 

https://archive.trekbikes.com/us/en/2014/Trek/x_caliber_4#/us/en/2014/Trek/x_caliber_4/details

Wymieniane części:

Korba: SLX 36-26 175mm

Kaseta: SLX 11-42

Przerzutka przednia: FD-M7025-H Down Swing High 

Tylna: RD M8000GS

Manetki: SL-M8000

Hamulce: BR-M8000 G02A

suport:SM-MT800 BSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie kwestionując zasadności wydawania tyle na trenażer:

 

To jaki rower posiadasz jest akurat najmniej istotne, byle miał koło 26-29", bo większość klasycznych trenażerów obsługuje takie zakresy.

2500 to całkowity budżet, czy budżet na sam trenażer, czy akcesoria typu mata/ant+/ew. opona również? 

Jeżeli na sam trenażer to w okolicy tej kwoty kupisz już trenażer direct drive: https://roweroza.pl/trenazer-elite-direto-smart-pomiar-mocy-ant-fe-c - od klasycznego rozwiązania sporo wygodniejszy, cichszy i ogólnie to chyba najlepsza opcja.

Jeśli natomiast szukasz czegoś tańszego to z klasycznych magnetycznych wybór będzie duży, chyba najsensowniejszą opcją byłby Tacx Bushido, którego można kupić w okolicy 1700-1800zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, safian napisał:

Nie kwestionując zasadności wydawania tyle na trenażer:

 

To jaki rower posiadasz jest akurat najmniej istotne, byle miał koło 26-29", bo większość klasycznych trenażerów obsługuje takie zakresy.

2500 to całkowity budżet, czy budżet na sam trenażer, czy akcesoria typu mata/ant+/ew. opona również? 

Jeżeli na sam trenażer to w okolicy tej kwoty kupisz już trenażer direct drive: https://roweroza.pl/trenazer-elite-direto-smart-pomiar-mocy-ant-fe-c - od klasycznego rozwiązania sporo wygodniejszy, cichszy i ogólnie to chyba najlepsza opcja.

Jeśli natomiast szukasz czegoś tańszego to z klasycznych magnetycznych wybór będzie duży, chyba najsensowniejszą opcją byłby Tacx Bushido, którego można kupić w okolicy 1700-1800zł.

 

 

8 godzin temu, arek_wro napisał:

W tym zakresie cenowym, wybór jest generalnie między Tacx Flux i Elite Direto. Ja mając te dwa do wyboru ponad rok temu wybrałem Direto. 

Rozumiem, że sam rodzaj mocowania kół(szybkozamykacz, sztywna oś) nie ma znaczenia? 

Jest jakaś różnica pomiędzy wersją 2019, a innymi? Nie znalazłem żadnych informacji na ten temat, a na niektórych stronach ten 2019 jest wyeksponowany w nazwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rodzaj mocowania kół ma znaczenie i musisz patrzeć w specyfikację, w Elite Direto zdaje się, że odpowiedni adapter jest w zestawie:

Cytat

Kompatybilność z rowerami: szosowe, górskie oraz miejskie (także na ramach karbonowych), piasty z osią 130-135 x 5mm jak i osie przelotowe E-Thru 142x12mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Phoenix510 napisał:

Jest jakaś różnica pomiędzy wersją 2019, a innymi? Nie znalazłem żadnych informacji na ten temat, a na niektórych stronach ten 2019 jest wyeksponowany w nazwie.

Wydaje mi się, że coś tam pokombinowali i poprawili dokładność pomiaru mocy z +/- 2,5% na +/- 2%. Ja mam "starszą" wersję, ale i tak dokładność i powtarzalność jest bardzo dobra. Wiele razy jechałem zapisując równocześnie moc z trenażera oraz z miernika mocy Stages. Generalnie na godzinnym treningu różnica między nimi na średniej mocy jest nie większa niż 2-3 waty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, safian napisał:

Tak, w zasadzie do każdego trenażera na rynku podejdzie :p

Jeszcze jedno, kupowałeś coś ze sklepu z linku? Nigdy tam nic nie zakupiłem, dlatego zastanawiam się czy nei ma z nimi problemów, a ciężko znaleźć o nim(sklepie) zbiór opinii. Zastanawiam się nad tym dopiskiem 2019, a różnica w cenie jest nieznacząca przy takiej kwocie( + 60zł w porównaniu z tym https://www.cyklomania.pl/elite-trenazer-direto-bluetooth-smart-ant-fe-c-podstawka,id9254.html).

Tak dodatkowo, zastanawiam się, kasety używać takiej jak na co dzień(SLX 11s), czy może zakupić tańszą/zamontować starą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy w tym upgrejdowanym modelu poprawili dosc powszechny problem z "puszczaniem " mocy. Bylem lekko zaskoczony wchodzac na strone Elite support, liczba ludzi zglaszajacych ten problem. Rowniez na forum szosa sa podobne zglaszane problemy. W duzej mierze problemem byl luzujacy sie pasek.

Pozytywna strona jest, ze Elite ma dosc dobrze dzialajacy customer support. A ich elektronika jest tak skonstruowana, ze nawet wysylaja, jak trzeba, nowe plytki sterujace, ktore w latwy sposob mozna samemu wymienic.

Niemniej byloby lepiej nie oceniac produktu od strony rozwiazywania zwiazanych z nim problemow ;)

W podobnym budzecie jest jeszcze Wahoo Core.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (odpukać) na razie nic się nie dzieje. Flux też miał na początku podobny problem z paskiem, i to chyba o na jeszcze większą skalę. 

7 godzin temu, Phoenix510 napisał:

Tak dodatkowo, zastanawiam się, kasety używać takiej jak na co dzień(SLX 11s), czy może zakupić tańszą/zamontować starą.

Najlepiej chyba kupić nową kasetę razem z łańcuchem i przeznaczyć je tylko do trenażera. Stara, zużyta kaseta szybciej rozciągnie łańcuch, a ten przyspieszy zużycie kasety w rowerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2019 o 08:46, arek_wro napisał:

U mnie (odpukać) na razie nic się nie dzieje. Flux też miał na początku podobny problem z paskiem, i to chyba o na jeszcze większą skalę. 

Najlepiej chyba kupić nową kasetę razem z łańcuchem i przeznaczyć je tylko do trenażera. Stara, zużyta kaseta szybciej rozciągnie łańcuch, a ten przyspieszy zużycie kasety w rowerze. 

A co z ANT+ jakaś szczególny odbiornik, czy brać pierwszy lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Phoenix510 napisał:

A co z ANT+ jakaś szczególny odbiornik, czy brać pierwszy lepszy?

Chodzi o antenę do pc?Bierz najtańszy.Chyba większość ludzi tak robi.To proste urządzonko działa bez sterowników.Najlepiej żeby to było na kablu.W razie jakiś problemów z połączeniem dajesz to jak najbliżej nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym autor:

1) Pytał o trenażer a nie miernik

2) Pytał o trenażer smart

Miałem tego indride, sprzedałem prawie nowego za 400zł. Może i jest dobry i cichutki jak na trenażer z oporem na koło ALE w porównaniu do DOWOLNEGO trenażera direct drive i tak wibruje, jest głośny, zdziera oponę i robi syf naokoło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy trenażer z rolką jest głośny i wibruje po osiągnięciu krytycznych wartości obrotowych ;) Nawet z dedykowaną oponą.Zalety DD są niepodważalne.Dlatego ja robię tylko treningi w erg mode.Więcej mi nie potrzeba i do tego styka mi evo z deca z 1,3 k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam,

podepnę się do pytania, ponieważ zastanawiam się nad zakupem elite direto za 2800 zł a tacx flux s za 2400 zł zastanawiam sie czy warto dopłacać 400 zł różnica z tego co widzę różnica w symulacji podjazdu elite ma 14% tucx 10%. Jestem początkującym kolarzem więc raczej watów w nodze nie mam za dużo. Z tego co czytałem to dużo tucxów jest wadliwych i trzeba reklamować. Jeśli ktoś z Was ma taki sprzęt proszę o opinie. Nie wiem też czy czekać do października może ceny spadną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli jeszcze nie kupiłeś -  pojawił się elite direto x i elite suito. Myślę że direto ma już sprawdzoną konstrukcję, co do suito - przynajmniej ja nic nie wiem. Dodatkowo suito jest już wyposażony w kasetę - shimano 105 11-28. Tacx - jeśli już to myślę że flux 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Suito bardzo ciekawy. Nie ma miernika mocy, ale wg specyfikacji producenta lepszy od Direto. Podobno też sporo cichszy. Jednak pierwsze opinie nie są najlepsze. Dlatego raczej go nie kupię. 

Wezmę chyba Direto X mimo wyższej ceny i problemów z ERG. Swoją drogą, tyle czasu a Elite nie potrafi/nie chce usunąć problemu w tym trybie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Nie mam porównania do innych trenażerów. Ten ma koło zamachowe krzywe co powoduje gdy się zwalnia drganie roweru, powyżej 400W też jakoś dziwnie chodzi jakby traktor. Dzwoniłem do sklepu mam nagrać filmik i będą się zastanawiać czy przysłać nowy czy zwrot kasy.

Jakby koło było proste to jest fajny mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...