Skocz do zawartości
zborek

[manetki] lewa manetka shimano xt m 780

Rekomendowane odpowiedzi

zborek

Witam. Chcę w swoim rowerze wymienić manetki na shimano xt m 780, będę montował napęd 2x10, rower to giant talon 2 29er. Prawą manetkę mam już kupioną i chcę zapytać czy lewą też warto wymienić skoro to tylko 2 blaty, obecne moje manetki to shimano deore?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pietern

Ja zmieniałem niedawno na XT M780 (mam 3x10) i lewej bym nie zmieniał, ale na Allegro gościu sprzedaje za 75 zł, więc wziąłem;

https://allegro.pl/oferta/nowa-manetka-lewa-shimano-xt-sl-m780-2-3-promocja-7428672012

Za te 75 zł, masz manetkę z linką. Po pierwszej jeździe jestem zadowolony, ale różnicy bardzo dużej nie ma. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zborek

No właśnie chciałem się dowiedzieć czy poczuję jakąś różnicę między deore a tą xt skoro to tylko 2 blaty? Prawą  manetkę już zakupiłem xt m780 i teraz się zastanawiam czy brać lewą. Chcę pozostać przy napędzie 2x10. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
abdesign

Nie warto zmieniać lewej manetki jeżeli nie kupiłeś kompletu, o ile prawa strona to spora różnica to lewa praktycznie żadna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ilia
Napisano (edytowane)

Guzik w dół i guzik w górę. Różnice jakieś są, jak ktoś ma czułe palce to może by to nawet wyczuł, ale według mnie to tak jak byś uchwyt od hamulca ręcznego w aucie wymienił na taki z lepszą rączką, a znając życie to pewnie dokładnie nie wiesz jak wygląda Twoja obecna.

Zetrzyj Deore, naklej XT i będzie ok :D

Edytowane przez Ilia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zborek

Nie zależy mi na napisie:) Kupiłem w dobrej cenie prawą manetkę i szukałem lewej, Pietern podał linka do lewej manetki w dobrej cenie. Jeżeli nie będzie lżej wrzucać na większą zebatkę i nie wiem co jeszcze z manetką xt to się dlatego zastanawiam, prawą manetkę jeszcze nie mam zamontowanej. Z tego co przeczytałem to dużo osób chwali upgrade manetek na xt i dlatego pytam czy to tyczy się tylko prawej manetki a lewa bo w komplecie ale nic nie daje. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pietern

No, to już odpowiedź dostałeś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zborek

Zdecydowałem się i zakupiłem lewą manetkę. Mam z nią problem, gdy zrzucam bieg to z największej zebatki w korbie zrzuca mi odrazu na najmniejszą pomijając środkową. Odwrotnie wrzuca prawidłowo, z małej na środkową i z środkowej na największą. Wina manetki czy ja coś robię nie tak? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ilia

Po kliknięciu w dół może kliknąć dwa razy w górę? Nie chcę krakać, ale jeśli wszystko jest w miarę dobrze założone to podejrzewam, że z manetką jest coś nie tak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
abdesign

Tu nie ma co krakać tylko, zacząć od regulacji baryłki - dociągnięcia linki... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zborek

Dziękuję, naprawione. Miałem źle założoną linke i za mocno naciagniętą. Nie wiedziałem że to ma az takie znaczenie. Zakładałem, linka w manetce na maksa poluzowana, łańcuch na najmniejszej zębatce i przykręciłem linkę do przerzutki naciagając ją palcami ale źle ją włożyłem do przerzutki. Dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta