Skocz do zawartości

[manetki] lewa manetka shimano xt m 780


zborek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę w swoim rowerze wymienić manetki na shimano xt m 780, będę montował napęd 2x10, rower to giant talon 2 29er. Prawą manetkę mam już kupioną i chcę zapytać czy lewą też warto wymienić skoro to tylko 2 blaty, obecne moje manetki to shimano deore?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem niedawno na XT M780 (mam 3x10) i lewej bym nie zmieniał, ale na Allegro gościu sprzedaje za 75 zł, więc wziąłem;

https://allegro.pl/oferta/nowa-manetka-lewa-shimano-xt-sl-m780-2-3-promocja-7428672012

Za te 75 zł, masz manetkę z linką. Po pierwszej jeździe jestem zadowolony, ale różnicy bardzo dużej nie ma. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem się dowiedzieć czy poczuję jakąś różnicę między deore a tą xt skoro to tylko 2 blaty? Prawą  manetkę już zakupiłem xt m780 i teraz się zastanawiam czy brać lewą. Chcę pozostać przy napędzie 2x10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik w dół i guzik w górę. Różnice jakieś są, jak ktoś ma czułe palce to może by to nawet wyczuł, ale według mnie to tak jak byś uchwyt od hamulca ręcznego w aucie wymienił na taki z lepszą rączką, a znając życie to pewnie dokładnie nie wiesz jak wygląda Twoja obecna.

Zetrzyj Deore, naklej XT i będzie ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na napisie:) Kupiłem w dobrej cenie prawą manetkę i szukałem lewej, Pietern podał linka do lewej manetki w dobrej cenie. Jeżeli nie będzie lżej wrzucać na większą zebatkę i nie wiem co jeszcze z manetką xt to się dlatego zastanawiam, prawą manetkę jeszcze nie mam zamontowanej. Z tego co przeczytałem to dużo osób chwali upgrade manetek na xt i dlatego pytam czy to tyczy się tylko prawej manetki a lewa bo w komplecie ale nic nie daje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się i zakupiłem lewą manetkę. Mam z nią problem, gdy zrzucam bieg to z największej zebatki w korbie zrzuca mi odrazu na najmniejszą pomijając środkową. Odwrotnie wrzuca prawidłowo, z małej na środkową i z środkowej na największą. Wina manetki czy ja coś robię nie tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, naprawione. Miałem źle założoną linke i za mocno naciagniętą. Nie wiedziałem że to ma az takie znaczenie. Zakładałem, linka w manetce na maksa poluzowana, łańcuch na najmniejszej zębatce i przykręciłem linkę do przerzutki naciagając ją palcami ale źle ją włożyłem do przerzutki. Dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...