Skocz do zawartości

[Ślęża/Radunia] Trasy rowerowe


chaozz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Nie bardzo rozumiem o co chodzi . Na Ślęży jest ,,milion" raczej dróg niż ścieżek po których można jeździć . Turyści piesi też tam chodzą ale wystarczy odrobina wzajemnego szacunku i kultury żeby do konfliktów nie dochodziło ( zresztą nigdy takich nie widziałem ) . Były wyznaczone 2 szlaki rowerowe . Większość oznaczeń jeszcze jest . To krótkie pętle ale niebieska stawia już pewne wymagania kondycyjne i techniczne . Szczyt Raduni od kilku(?) lat jest całkowicie zamknięty i dla pieszych i dla rowerzystów . Zresztą ,,fani szeroko pojętego MTB "  nie pchają się tam masowo . Ślady wskazują , że szaleją/szaleli tam miłośnicy grawitacji . Drogi wokół szczytu są dostępne .

 Jakie nowe ścieżki miały by powstać ? Jeśli chodzi o malowanie oznaczeń na istniejących drogach i ścieżkach to nie ma to sensu , jeśli ktoś myśli o kolejnym bikeparku to ja jestem na nie . Właśnie powstawanie takich miejsc może spowodować że rowerzyści będą separowani i wyrzucani poza szlaki piesze . Ja osobiście wolę objechać Ślężę czarnym niż wywijać jakieś twistery .

Chociaż akurat w przypadku Ślęży ten problem wydaje się  raczej akademicki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
16 godzin temu, WaGiant napisał:

Ślady wskazują , że szaleją/szaleli tam miłośnicy grawitacji

Niestety często z totalnym brakiem poszanowania dla innych. Kilak lat temu wyjazd na Ślężę/Radunię był przyjemnością, obecnie , dzięki zachowaniu niektórych "łikendowych psełdoędurufcuf " jest wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jeśli moich przedmówców zadowalają obecne legalne szlaki w masywie Ślęży to ten temat ich nie dotyczy. 

Szeroko pojęte MTB według mnie to jazda po górach z wykorzystaniem potencjału jaki daje nam rower górski a te dwa szlaki mi nie pozwalają tego osiągnąć. Wiem że jest wielu podobnych stylem jazdy do mojego i niekoniecznie  są to wyłącznie "łikendowi psełdoędurufcy" a zwolennicy ambitniejszego xc jak i maratończycy, którzy w zeszłym roku mieli okazję poznać część nieoficjalnych tras nad których legalizacją pracują zaangażowani pasjonaci kolarstwa górskiego w rejonie góry Ślęży.  

Po prostu szanujemy granice rezerwatów w masywie i nie wyjeżdżamy poza oficjalne szlaki! 

Peace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się zgadzam , te stare szlaki rowerowe są takie .... średnie .  Również co do rezerwatów się zgadzam .  Chodzi mi o to że poza rezerwatami można jeździć wszędzie . A jest gdzie ,i wielu rowerzystów tak robi . Owszem są szlaki którymi ze względu na ilość pieszych jeździć nie wypada , w każdym razie nie w weekendy .

Ja się tylko obawiam żeby nie zrobić tam kolejnej Koziej Górki , jeśli byłeś to wiesz , że różnie tam bywa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://knurswiny.pl/trasy-w-masywie-slezy-i-raduni/   Hmmmmm   to ten /ci którzy tak walczą o poszanowanie rezerwatu i legalność ścieżek ? Przeczytałem opisy kilku tras i zwątpiłem . Zjazd niebieskim w kierunku Górki albo czerwonym do Sulistrowiczek ? To są wąskie i  b.strome  ścieżki , a odcinkami wręcz rynny . Gdzie ma usunąć się pieszy ? A w ogóle dlaczego miałby się usuwać na pieszym szlaku ?

Trasy z Raduni też są w opisie . ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czerwony czy niebieski sam dałeś odpowiedź: "Owszem są szlaki którymi ze względu na ilość pieszych jeździć nie wypada , w każdym razie nie w weekendy." Ludzie którzy decydują się na zjazd tamtymi szlakami najczęściej posiadają i odpowiedni sprzęt i umiejętności by ewentualne zagrożenie ograniczyć do minimum. Oba szlaki są tamtejszymi  klasykami enduro MTB a czerwony był nawet jednym z oesów na zawodach. Jeśli chodzi o poradnik w necie chyba jeszcze strona nie została zaktualizowana, powiem za to że postarano się żeby Raduniowe trasy zniknęły z Trailforksa a starano się też o usunięcie ze Stravy. Budowa nowych tras i ich legalizacja ma na celu między innymi ograniczenie niebezpieczeństw jakie rowerzyści powodują na szlakach pieszych, (przenosząc ich w inne, ciekawsze miejsce) szczególnie w tym wypadku na autostradzie Ślężańskiej, (Żółte że szczytu) na której panuje wzmożony (szczególnie w weekendy) ruch pieszy. Nie rozumiem dlaczego taki sprzeciw? 

Peace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Gdzie tu sprzeciw? Dla mnie Śleża w obecnej postaci zmasowanej "turystyki" nie jest już atrakcyjna rowerowo, szczególnie w łikendy. 

Jeśli trasy powstaną w zgodzie z prawe, za pozwoleniem Lasów Państwowych to OK. Choć jak widzę stracony potencjał ( i kasę) na Suliwoods to mocno wątpię w przyszłość projektu.

Lubię Radunię taką jaka jest i wolałbym aby tak zostało. Na szczęście ci "łikendowi endurofcy" nie zaglądają w inne, bliskie Raduni rejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie Ślęża z przyległościami  nadal jest atrakcyjna . Choćby dlatego że to najbliższa prawdziwa Góra . ( Wzgórza Strzelińskie i Trzebnickie  też są blisko i są fajne . )

Czy wolałbym żeby zostało jak jest ? Nie wiem bo nie wiem jakie są plany . Zresztą nie ma to znaczenia . Nie zablokuję projektu :) .

Pewne jest , że nowe trasy przyciągną więcej ludzi , a to niekoniecznie dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, WaGiant napisał:

http://knurswiny.pl/trasy-w-masywie-slezy-i-raduni/   Hmmmmm   to ten /ci którzy tak walczą o poszanowanie rezerwatu i legalność ścieżek ? Przeczytałem opisy kilku tras i zwątpiłem . Zjazd niebieskim w kierunku Górki albo czerwonym do Sulistrowiczek ? To są wąskie i  b.strome  ścieżki , a odcinkami wręcz rynny . Gdzie ma usunąć się pieszy ? A w ogóle dlaczego miałby się usuwać na pieszym szlaku ?

Trasy z Raduni też są w opisie . ????

Drogi  WaGiantcie,

cieszymy się że odwiedziłeś naszą stronę i że turystyka w Masywie Ślęży, tak jak nam, leży Ci na sercu. Dziękujemy Ci za czujność dzięki której zmodyfikowaliśmy opis Raduniowych tras na naszej stronie, który się zdezaktualizował, gdyż sytuacja wokół ścieżek się zmieniła.

Tutaj https://www.facebook.com/knurswiny/posts/2209552299109859 znajdziecie nasze aktualne stanowisko w tej sprawie.

Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy również na nasz profil instagramowy: https://www.instagram.com/knurswiny/?hl=pl

Do zobaczenia na trasie! :)

Michał w imieniu Knurświnów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...