Skocz do zawartości

[Wymiana amortyzatora] Cube Attention 29" 2017


Karter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

W zeszłym roku kupiłem Attentiona 29" na ramie 21". Jeździłem cały rok jednak zgodnie z przysłowiem "apetyt rośnie w miarę jedzenia" na sezon 2019 chciałbym wymienić amortyzator na powietrzny i ewentualnie wymienić/zmodyfikować moje aktualne heble BR-M315. Aktualnie posiadam oryginalna specyfikację ( Link ), z Rock Shox XC 30 TK Coil, który jednak średnio mnie satysfakcjonuje. Z tego co czytałem w instrukcji obsługi wymiana amortyzatora na taki o większym skoku zmienia geometrię i może doprowadzić do złamania ramy, prawda to? Nie ukrywam, mam chęć na zapakowania  jakiejś ciekawej 120mm :).

Jeśli chodzi o widelec chciałbym się zmieścić w kwocie 1500, maksymalnie 1600 złotych, myślałem nad:
- Rock Shox Reba Solo Air
-Fox 32 Float 100mm Performance FIT
-Manitou Markhor
-Rock Shox Recon
który z nich sprawdzi się najlepiej, może macie lepsze propozycję?

W przypadku hamulców słyszałem, że najlepiej się sprawują M6000 deore, jednak na razie nie mogę sobie pozwolić inwestycję zarówno w amortyzator, jak i hamulce tej klasy. Dlatego ( o ile to wykonalne ) myślałem nad ich modyfikacją. Ewentualnie czy ma sens zakup M6000 tylko na tył, a z przodu zostawić M315?

To mój pierwszy post więc z góry przepraszam za nie wiedzę i dziękuję za wszystkie rady!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Karter napisał:

Ewentualnie czy ma sens zakup M6000 tylko na tył, a z przodu zostawić M315?

Dokładnie odwrotnie, po co lepszy hamulec na tył? Hamuje się głównie przodem, tył ma znacznie mniejszą przyczepność. Zresztą nie ma sensu kupować jednego hamulca.

Ja bym szedł w RS. Prosty serwis, części do serwisu dostępne praktycznie wszędzie. Poza oficjalnym kanałem dystrybucji można dorwać chociażby Rebe w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam wybierać między Rebą, a Fox'em ?

Teraz, Dezent napisał:

Ja do swojego Attentiona z 2015 roku kupiłem tańszy amor powietrzny SR Suntour Raidon,

Też nad nim myślałem, jednak mam trochę uprzedzeń do Suntour'a po ostatnim sprężynowcu od nich. Tak z ciekawości, jak sie spisuje? Samodzielny serwis należy raczej do łatwych czy trudnych zadań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

Odpuść recona.

Jestem na kupnie też, tyle że do 26""

Jestem ciekaw dlaczego odpuszczać Recona ? miałem go w typach.

Nad Raidonem myślałem,ale widziałem pordzewiałe rury własnie po 1 sezonie.

 

Co zostaje sensownego z powietrznych ale tak do okolic 1000 zł ? Epixon XC ? ( spokojna jazda, pola,łąki, leśne drogi, szutry i stare podziurawione asfalty )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Suntoura sobie odpuszczam:ermm: Teraz pytanie, polować na Rebe na wyprzedażach czy może rozważyć Fox'a 32? Myślicie że gdyby udało się upolować 110mm lub 120mm bardzo dużo mogłoby się stać? Nie chce zniszczyć ramy, a jakby taka Reba 120 się trafiła to moim zdaniem zawsze te 20mm więcej dobrze mieć:rolleyes: Mam jeszcze takie głupie pytanie. Reba i Reba RL czymś się różnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Nową rebe pod 29" spokojnie mozna kupic za 1200zł. Trzeba szukac po wylrzedażach w skl niemieckich i angielskich. Biorac pod uwage foxa, rebę i mańka to przy nich recon odstaje wzgledem pracy i masy a o raidonie czy epixonie nawet szkoda pisać.

Przepraszam,że w off topie bo o 26". Jeśli byłem zadowolony ze sprężyny ( serio piszę ) to i tak będzie to przeskok przy przesiadce na Epixona,czy Recona. Dobrze myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jesli sprężyna była podpasowana do Twojej masy to w powietrznym moze być wręcz denerwująca progesja.

@Karter RL to wersja z blokadą zdalną, trzeba zwrocić uwagę czy manetka jest w komplecie czy trzeba extra dokupić.

Do czego dobrze.mieć 20% więcej skoku niż zaleca prodecent? Nie zmienisz przeznaczenia roweru zwiększając skok amortyzatora.

Fox float i reba to podobne konstrukcje. Fox bedzie ze 2x drozszy w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

RL to wersja z blokadą zdalną,

Właśnie o to mi chodziło, aktualnie mam poplock'a i nie ukrywam ze czasami go jednak używam i fajnie by bylo mieć go w nowym amorze. Aktualnie chyba @Dokumosa rozwiał wszystkie moje wątpliwości i przystanę na Rebie RL 100mm.

 

15 minut temu, Dokumosa napisał:

Nową rebe pod 29" spokojnie mozna kupic za 1200zł

Rzuciła ci się w oczy moze jakaś oferta w tej cenie? Za 1200zl moze przeżył bym nawet wersję bez manetki, ale dla mnie byla by to super okazja i mógłbym wtedy pomyśleć jeszcze nad M6000:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wydajesz tyle kasy na widelec to weź coś na 15mm i wymień piastę. Najwyżej olej na razie hamulce, możliwe że okaże się że nagle będą działać lepiej bo zacisk będzie zawsze tak samo ustawiony a nie rozregulowany po każdym zdjęciu koła albo szurający na ostrzejszym zakręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/manitou-marvel-comp-100mm-29-abs-7568863998

https://allegro.pl/oferta/manitou-tower-expert-29-100mm-os-9mm-7549970640

Tu masz "mańki" w dobrej cenie., użytkowałem już cztery modele i uważam,że manitou w stosunku jakość do ceny to najlepsze widły na rynku, co jak co ale firma ,która specjalizuje się w " hydraulice przemysłowej"  ( podnośniki, traktory itp. itd.) wie co robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...