Skocz do zawartości

[Wymiana amortyzatora] Cube Attention 29" 2017


Karter

Rekomendowane odpowiedzi

Bez sensu kupować nowy widelec za tyle kasy, a na oś 9 mm. Nie wiem ile ważysz ale już przy ~70 kg i trochę ostrzejszej jeździe różnica w sztywności jest wyraźna.

Wg mnie – weź porządny amor na sztywną oś i do tego jakieś przednie koło ze średniej półki. Jak będziesz kiedyś potrzebował, to przełożysz do nowego roweru. A jak nie to lepiej odpuść sobie całkiem. W ogóle co jest nie tak z tym XC30? Jeśli tylko sprężyna jest dobrze dobrana to powinien chodzić przyzwoicie. Często te proste sprężyniaki mają całkiem przyjemną charakterystykę. Jeśli to problem z niedostatecznym tłumieniem, to jak się nie mylę możesz sobie pomóc wymianą oleju. Chyba że ma luzy albo brakuje mu sztywności, no to wtedy faktycznie nie ma rady.

A ze zmianą skoku to nie ma róży bez kolców. Im większy skok, tym większe siły działają na główkę. A pękające główki to coś, co się czasem zdarza, a jak już się zdarzy to kończy się słabo. Przy zmianie skoku o 1 cm pewnie bym się jeszcze tym martwił (bo tyle to się schowa w sag), ale przy 2 cm? Nie wiem. Poza tym tracisz gwarancję, jeśli jakąś masz.

Druga rzecz to zmiana geometrii. Wyższy skok zmniejsza kąt rury podsiodłowej. Jeśli chcesz zachować ten sam (efektywny) kąt, musisz przechylić i przesunąć siodło do przodu. Przy krótkich ramach Cube'a to może być niepożądana zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Karter napisał:

Dużo zabawy jest z wymianą piasty z 9x100 na 15x100?

nie....ale koszty robią się blisko +250 a korzyści nie są jakieś wielkie. Taki nowy standard się zrobił.

Co do amora- będzie pasował. Potarguj się- myślę że realnie 1300-1500 z tego zrobisz.

Tu masz jeszcze coś taniego: https://piwnicarowerowa.pl/manitou-marvel-comp-100mm-29-1bs,3,1242,2532?gclid=EAIaIQobChMIgM_1kvio4AIVCOh3Ch0fMQKaEAYYBSABEgIFAvD_BwE ale bardzo dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzyści są większe niż różnica pomiędzy widelcem za 1400 a 1650. Prostota i powtarzalność  i pewność, montażu, sztywność (Szczególnie odczuwalne właśnie w takim wylajtowanym widelcu jak SID/Reba), brak konieczności regulacji zacisku hamulca po każdym zdjęciu koła. Wydajesz tyle kasy na widelec to niech to będzie coś nowoczesnego a nie retro szpilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, woojj napisał:

nie....ale koszty robią się blisko +250 a korzyści nie są jakieś wielkie. Taki nowy standard się zrobił.

jak w ogóle można coś takiego napisać, korzyści są oczywiste już po pierwszym zakręcie - chyba że ważysz mniej niż 50kg

narzekanie na "nowy" standard 15mm to jak narzekanie na to że kierownice już nie mają po 560mm

 

do autora tematu: polecam szukać za granicą, nie boostowe amory (ale ze sztywną osią) są w tej chwili poprzeceniane po 40-50%

ja kupiłem w styczniu na wiggle córce Foxa32 FIT4 za 190 funciaków, wysyłka free w 5 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mateo_s napisał:

jak w ogóle można coś takiego napisać, korzyści są oczywiste już po pierwszym zakręcie - chyba że ważysz mniej niż 50kg

W rowerze pokroju Acida różnica w sztywności jest niezauważalna. Nie dajmy się zwariować. Używam Reby na zacisku w kole 29 i masie własnej 90+ i nie zauważam braku sztywności, wiotkości itp. Zresztą gdzieś to Niemcy policzyli i wzrost sztywności jest minimalny (10-15 %). Mówimy o rowerach do XC podobnych. Nie dajmy się zwariować. 

Oczywiście zmiany standardów dają korzyści- ale one największe są dla producentów. Zresztą to jest proces postępujący i nieunikniony. Firmy za chwilę wymyślą następny standard żeby znowu wybulić ;-) Zresztą jak zawsze zadecyduje portfel.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateo_s napisał:

polecam szukać za granicą, nie boostowe amory (ale ze sztywną osią) są w tej chwili poprzeceniane po 40-50%

No ja obserwuje od połowy grudnia i jakiś cudów obniżek nie widziałem i na 9 i na sztywną ( a jest mi to obojętne bo i tak idzie pewnie zmiana kół )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Janu_sz napisał:

od połowy grudnia i jakiś cudów obniżek nie widziałem i na 9 i na sztywną

a czego oczekujesz????

Podałem ci link BDB amora od Manitou za 1000 zł - wszystko pasuje- zamieniasz miejscami i jeździsz. To jest widelec klasy Reby z bardzo prostym serwisem i ogólnie dostępnymi częściami zamiennymi. No i czułość pracy oraz możliwości tuningowe na bardzo dobrym poziomie.

Jak chcesz rebę to musisz liczyć się z kosztami około 1300-1500, a jak jeszcze chcesz mieć "standardy" to na pewno 1500-1600 + wymiana piasty. Jak jeszcze chwilę poczekasz to ceny będą "sezonowe".

Sam musisz ocenić na co cię stać i co chcesz zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z Tobą rozmawiam o tych promocjach rzekomych za gramanicą ( których nie ma bo sam szukam amortyzatora i widzę ceny ). Kolega wyraźnie napisał "są w tej chwili po przeceniane po 40-50%" chętnie dowiem się gdzie on je widział z takimi przecenami ( realnymi, nie ceną z kosmosu -50% )

 

Tego Mańka mimo zalet nie ruszył bym patykiem. Tylko dlatego, że ten cudowny kolorek ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...