Skocz do zawartości

[Trenażer] warunki treningu.


Martinus_vm

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Stujumper napisał:

Oho hasło Ftp...

To nie ma znaczenia ile kto generuje, bo wysilek przy progu dla kazdego jest na podobnym poziomie uciazliwosci. I kazdy czy to niedzielny amator czy zawodowiec z pro touru bedzie na progu zasapany i zgrzany jak diabli wiec wentylator i otwarte okno sa przydatne ;)

Teraz, michuuu napisał:

Obserwuję Airly i jak jest syfiaste powietrze w okolicy to nie cisnę na rowerze więc trenażerując na balkonie łykać to co wisi w powietrzu trochę bez sensu.

Sluszna uwaga ze zima to nie za ciekawie wyglada u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozwinęła się dyskusja

Ja nie lubię jazdy w zimie. Nie lubię w ogóle zimna. Z medycznego punktu widzenia - długotrwały, intensywny wysiłek na mrozie jest szkodliwy przede wszystkim dla płuc. Z racji tego, że na mrozie chwila moment zatyka się nos , oddycha się przez usta. O ile nos poprzez cały system małżowin oczyszcza i ociepla wdychane powietrze, to oddychając ustami podrażnia się  nabłonek krtani i przede wszystkich oskrzela. Na dłuższą metę to prowadzi do astmy lub jej pogłębienia ( sam mam astmę). Nie jest przypadkiem, że większość biegaczy narciarskich czy łyżwiarzy szybkich faktycznie ma astmę.

Dwa - w czasie treningu włączam na maksymalny poziom oczyszczacz powietrza, wierzę że to trochę pomaga na smoga.

 

Z drugiej strony boję się, że moje pomieszczenie będzie niedostatecznie wentylowane, bo żeby wyrównać zużycie powietrza w czasie wysiłku trzeba doprowadzić w ciągu godziny 80-100 m3 czystego powietrza ( w warunkach polskich to raczej smogu :( ) do pomieszczenia.

Dodatkowo po takim wysiłku pić browary - może zaszumieć ostro w głowie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...