Skocz do zawartości

[2000] rower do miasta


ade

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Obecnie jeżdżę na rowerze trekingowym, z oponami 700x30 schwalbe marathon racer. Rozmiar 58 (580mm st i 580 tt). Rower waży około 12,5kg i ma pseudo amor z przodu, który wg. mnie w mieście jest całkowicie zbędny. foto - https://photos.app.goo.gl/uxfxzytN2o6JicFJA Mam 186cm i około 86 kg. Rozmiar obecnego roweru wydaje się być, ok. Trochę większy mógłby być, ale mniejszy niekoniecznie.

Chciałbym coś na czym można pojechać odrobinę szybciej i lżej. Ale odpada mocno sportowa pozycja, tak samo jak typowo szosowa kierownica;) Rower używam tylko w czasie ładnej pogody na dojazdy do pracy, poruszanie się po mieście, ewentualnie weekendowe wycieczki ale raczej nie więcej niż kilkadziesiąt km. W cywilnym ubraniu i obuwiu;)

Na chwilę obecną wydaje mi się, że idealnym rozwiązaniem byłby rower triban 520fb w rozmiarze xl. Niemniej nie wiem czy dobrze myślę:D Może lepiej zainwestować 1000-1500 w mój obecny rower? Albo macie jakiś inny pomysł? Może jakaś używana szosa i zmiana opon + kierownicy na coś bardziej uniwersalnego?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ade napisał:

ale jest cięższy niż mój trup z amorem, ciężkim siodełkiem i ciężkimi obręczami

Proponuję zważyć tego "trupka" żebyś się nie zdziwił ile to może faktycznie ważyć a nie około... ;)

Około 12kg to jest waga powiedzmy hardtaila MTB z "niższo-średniej" półki a nie trekkinga. 

Tak BTW jak ten Kross Seto waży 12kg to jest to naprawdę sporo, widać rama i wideł alu nie pomogą jak osprzęt dociąża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiam, że rower ze zdjęcia waży sporo więcej niż 12,5 kg :)

Jeśli jeździsz w cywilnych ciuchach, np. długich spodniach to dobrze gdyby rower miał osłonę na zębatki/łańcuch. Możesz jeszcze obejrzeć Romet Mistral Cross 2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://photos.app.goo.gl/FDeCGxKXc1qWqNyv6 12,6-12,8 zależy jak się ustawi, kiedyś ważyłem na takiej wadze haku i właśnie coś około 12,5 było.  Więc przyjmijmy, że mniej niż 13:)

 

Ten Romet wygląda fajnie. Muszę gdzieś poszukać go w sklepie.

Mierzyłem się do tego tribana 520 fb  i rozmiar xl wygląda, że jest ok. Pozycja też fajna na tyle na ile można ocenić jeżdżąc po sklepie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...