Skocz do zawartości

[Piasta] Przeróbka piasty Mavic 130->135mm


33wwww33

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem niedawno nowe koła Mavic Aksium Disc, jakoś mnie zaćmiło i nie myślałem nawet o tym że mogą nie pasować;). Dziś przy zakładaniu kół do ramy MTB (do trenażera) dotarło do mnie że piasta tył ma rozstaw 130mm a ma być 135mm. Rama w której koła mają docelowo jeździć to karbonowy przełaj, trochę obawiam się montowania obecnej piasty.

Jak zabrać się za przeróbkę? Myślałem o dotoczeniu podkładki i ew. dłuższej osi (fajne byłyby osie typu RWS ale to pewno większa przeróbka).

Gdzie dodać te 5mm? Z prawej strony? Z obu stron?

Nie bardzo chciałbym sprzedawać- za kółka z adapterami dałem około 400pln, wolałbym uruchomić to co mam niż składać dwukrotnie droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie jest węższa, to można wytoczyć bo obu stronach wgłębienia, zrobić w środku drobny gwint (lewy czy prawy to kwestia do zastanowienia) i wykonać dwa dystanse z przelotem na szybkozamykacz. Tylko, że jest drobny problem. Fajnie to brzmi ale to precyzyjna robota z wykorzystaniem odpowiedniego materiału, która na pewno będzie kosztować i ciężko ci będzie znaleźć kogoś kto się podejmie. Taniej ci wyjdzie koła zwrócić i kupić dwa razy droższe.

EDIT: 

Ewentualnie przeplatanie koła na inną piastę. Tylko jak okaże się, że szprychy do wymiany to jedynym co zaoszczędzisz będzie obręcz minus robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, Fenthin napisał:

Jesteś pewien, że piasta Aksium Disc ma 130mm? Mavic twierdzi, że 135mm.

Dziękuję za pomoc..... faktycznie jest 135mm ;). Zmyliło mnie to że rama ma dość szeroko widełki i przed ściśnięciem szybkozamykacza mam z 5mm luzu.... A dodatkowo tarcza hamulcowa nie siadała mi w zacisk to byłem przekonany że piasta 130mm . Dopiero przed chwilą zmierzyłem szerokość piasty.... Oj chyba nieprędko bym sam doszedł że to 135 jest.

 

Dwa pytania z ciekawości bo problem rozwiązany....

Dla szosy z hamulcami tarczowymi standard to 135mm jak w MTB? I np. nie ma piast 130 pod tarczę (lub prawie nie ma)?

Jeśli istnieją 130 pod tarczę- podkładka z której strony by musiała być? Po 2,5mm na obie czy tylko od strony kasety?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...