Skocz do zawartości

[Marin Muirwoods] prośba o radę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Zamierzam kupić sobie Marina z myślą o jeździe rekreacyjnej oraz sporadycznych dłuższych wyprawach. Jako że nie mam możliwości przymierzyć się do roweru to mam pytanie. Jaki rozmiar na wzrost 178cm, długość wewnętrzną nogi 80cm wybrać? Patrząc na zalecenia producenta powinna to być L-ka. Najbardziej zależy mi na opinii ludzi jeżdżących na tych rowerach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jestem tutaj nowy i chciałem się też doradzić co do wyboru ramy tego roweru.Mam 178 i krok 85 przy wadze 95,przymierzyłem się na pare minut do L,w moim przypadku chciałem ten rower przystosować na krótkie wyprawy po Jurze.L wydała mi się ciut mała,jako wyprawówka,ale nie mam możliwości przymierzyć xl.Jeżeli chodzi o klejnoty to w tych rowerach rama jest nisko L 75cm,xl 78 cm od ziemi.Obawy moje wzbudza rzeczywista długość rury ramy, L -581,a xl-592.Czy ta długość xl,nie będzie dla mnie za długa.Może ktoś zaproponuje coś innego na Cr Mo i sztywnym widelcu i maks cenie 2000,może być używka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci niby mówi rzeczywista długość górnej rury? Przecież może być ona dowolnie poprowadzona wedle fantazji danego producenta. Popatrz na jej długość, ale efektywną, a jeszcze bardziej na reach i porównaj to sobie z obecnym sprzętem.

Co to znaczy "mała jako wyprawówka"? Chodzi o ilość miejsca wewnątrz ramy? 

Jak już wyżej pisałem sam się zastanawiałem nad XL ale ostatecznie mam L, a jestem nieco wyższy. Jeździłem na obu. Niby dużej różnicy w długości nie odczuwałem, zresztą wystarczy spojrzeć własnie na reach w obu rozmiarach, ale XL to już był jednak "trzepak"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie znalazłem,w reach prawie nie ma różnicy, L 432mm,a XL-434mm i to mnie bardzej skłania do xl.Obawiam się również o długość wysuniętej sztycy bo L ma rure podsiodłową 483mm a XL 521,duża różnica.Przy mojej wadze 95 w L muszę o 38 cm bardziej wyciągnąć sztyce,jak to u Ciebie wygląda.

Jeszcze biore pod uwagę ten rower,może jakieś sugestie,bo chyba jest dla mnie troszkę za duży.https://allegro.pl/oferta/vsf-t500-full-deore-3x10-cr-mo-super-stan-7583035868

Edytowane przez WaperPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WaperPL napisał:

Obawiam się również o długość wysuniętej sztycy bo L ma rure podsiodłową 483mm a XL 521,duża różnica.Przy mojej wadze 95 w L muszę o 38 cm bardziej wyciągnąć sztyce,jak to u Ciebie wygląda.

:blink:

Nie wiem skąd Ci wyszło te 38cm, tyle to cała sztyca może nie mieć... Ja mam wysuniętą około 20cm, tak to wygląda:

1140d1eff6a3a8ea.jpg

Jak dla mnie to ciągle coś źle liczysz, albo jak się przymierzałeś trzeba było to i owo zmierzyć i sobie porównać z tym na czym obecnie pomykasz. To nie jest rama szosowa żebyś miał dla swojego wzrostu podsiodłówkę 52 czy 54cm.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki,teraz już wiem o co chodzi z tymi ramami.Tam mi się wkradła mała pomyłka w różnicy rur podsiodłowych miało być 38 mm.Teraz po przeanalizowaniu będe skłaniał się do L.Jeszcz po głowie chodzi mi ten VSF Fahrrad Manufaktur,brałbym go tylko ciut za duża rama,musze się z z tym przespać,jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...