Skocz do zawartości

[Trek DS4] ulepszenie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Noszę się z zamiarem ulepszenia mojego Treka DS4, chciałbym wymienić najsłabsze elementy w moim rowerze i z tego co sam zaobserwowałem do wymiany poszłyby

1 hamulce

2 piasty

3 widelec 

Piszę tego posta z nadzieją, że ktoś mi pomoże w doborze komponentów odpowiednich dla tego roweru. 

Jeżeli chodzi o hamulce to chyba zdecyduję się na deorki m6000, mają dobre opinie i jak na rower crossowy raczej będą wystarczające.

Piasty to już dla mnie wyższa szkoła i nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę, chciałbym takie żeby długo i bezproblemowo można było na nich śmigać.

W kwestii widelca już się trochę zorientowałem i wychodzi na to, że suntour nrx air light będzie najlepszą opcją, ewentualnie rockshox gold paragon.

 

Te ulepszenia będę chciał robić etapami w miarę możliwości finansowych. 

 

pozdrawiam,

Irek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czegoś brakuje Ci w obecnych hamulcach? Pytam bo Shimano niczego nie urywa, nawet Deorka. Na pewno jest inna, mniejsza klamka ale też hamulce nawet poprawnie odpowietrzony jest "miękki". Ot taki ich urok. 

Piast nie ma sensu zmieniać - koła sprzedałbym w całości i na ich miejsce włożył jakieś inne. Zawsze ten komplet co masz można sprzedać i coś kasy odzyskać - no chyba że są zajechane. Albo jeśli bardzo zależy Ci na obręczach Bontragera to wtedy ma to sens.

I tak: jeśli nie zależy Ci tak bardzo na wadze to śmiało mogą to być piasty Novatec D041/D042. Tanie, proste w serwisowaniu. Jeśli chciałbyś kupił koła w całości to na przyzwoitych obręczach wyjdzie Cię to jakieś 600-650zł. Same piasty to koło 300zł, do tego dojdą szprychy i robocizna. 

Coś lepszego - Novatec D77x albo DT370. Z tym że DT ciężko kupić tanio, bardziej opłaca się zamówić np. koła w Daveo

A widelec - dobrze wiesz w czym możesz wybierać, sam musisz zdecydować przeliczając za ile sam widelec i gdzie potem będziesz serwisował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎24‎.‎01‎.‎2019 o 00:00, Brombosz napisał:

Ja to bym zaczął od zalania opon mlekiem jak masz dętki. Z tych ulepszeń będzie najtańsze i będzie miało bezpośredni wpływ na zatrzymywanie się

A ja bym zaczął od kupienia opon jak już :whistling: A jaki wpływ ma mleko na hamowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 18:20, Imar napisał:

Jeśli chodzi o amortyzator jestem za Paragonem.

 

Z jakiego powodu polecasz paragon ?

Tak sobie myślę, że jak zmienię tego olejowego uginacza którego mam na widelec powietrzny to na początek zyskam mniejszą wagę i większy komfort jazdy. Resztę zostawię do zmiany na przyszłość.

Jeszcze myślałem o widelcu sztywnym, ale czy jest sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli założysz sztywny widelec zrobisz z DS-a FX-a - pomijając geometrię oczywiście. 

Według mnie nie ma sensu - bo chcesz rower ulepszyć a nie zmienić jego charakterystykę. 

A Paragon będzie znacznie lżejszy od tego co masz teraz i będzie o wiele lepiej pracował - jazda na dobrym widelcu to sama przyjemność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...