Skocz do zawartości

[trenażer] Bkool Smart 2 PRO


dww3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem się podzielić swoją opinią na temat trenażera bkool smart 2 pro. Przyznam że nie jestem żadnym zawodowcem a w rowery wkręciłem się dopiero 5 lat temu (MTB i gravel) ale z racji tego że na wadze jest 129 kg postanowiłem zacząć trening domowy. Z trenażerami nigdy nie miałem nic wspólnego i nie miałem pojęcia jak to działa ale mimo to zdecydowałem się na Bkool (dobre opinie w internecie). Nie chciałem się również bawić w zdejmowanie koła itp.

W swoim Gravelu wymieniłem oponę na bardziej szosową i zakupiłem trenażer online. Przyszedł w jednym średnio dużym kartonie. Całość waży ok 12 kg. Na szczęście nie miałem problemów aby go złożyć, wszystko jest dosłownie w kilku częściach (całe szczęście bo nie jestem zbyt techniczny). W zestawie : podstawka pod koło, kabel zasilający, uchwyty na koło, oś metalowa do roweru i część trenażera z rolką. Złożenie całości zajęło jakieś 10 minut. Dodatkowo dostałem 3 miesięczny abonament na platformę Bkool do ścigania. Bezproblemowa instalacja, połączył się z laptopem bez problemu i można zacząć kręcić.

Przy podłączaniu roweru wyszedł pierwszy zonk ponieważ mam singlespeeda przerobionego na gravela gdzie zamiast ośki w kole są śruby które nie wchodzą po prostu pod uchwyty trenażera a ośka dołączona do zestawu nie trzymała mojego koła. Tak więc uwaga dla nietypowych rowerów. Z innymi nie powinno być problemu, po prostu taką mam ramę. ( Octane ONE KODE). Po kilku dniach udało mi się cudem zdobyć śruby z mniejszą główką i bezproblemową podłączyłem rower pod trenażer. Całość jest bardzo stabilna, nic się nie buja ani nic nie skrzypi (z rowerem ważę ponad 140 kg). Połączyłem się bezproblemowo z laptopem i wybrałem trening 10 km myśląc że będzie gładko, było mało górek na mapce. Bardzo podobało mi się ściganie online z innymi graczami mimo że byłem zazwyczaj wyprzedzany okrutnie :D . Fajnie zmieniała się moc kręcenia w zależności od wiatru, terenu i pochylenia. Po 10 minut lało się ze mnie niemiłosiernie jednak patrząc na innych zawodników dostałem dodatkowej motywacji. Hałas nie był jakość uciążliwy ale cicho też nie było. Nie mam za bardzo porównania z innymi modelami. Po ukończeniu wyścigu dostałem jakąś wirtualną walutę aby kupić avatarowi ciuchy itp. - niby zbędna rzecz ale podświadomie zawsze jest to jakiś tam miły dodatek i kolejna motywacja. Rower odczepia się w kilka sekund i wszystko można ładnie schować. Wydaję mi się że MTB można spokojnie też podczepić.

Myślę że dla osób które chcą zacząć przygodę z tego typu treningiem mogę jak najbardziej polecić. Na pewno jest to dużo ciekawsze i przyjemniejsze od kręcenia patrząc się w ścianę.

 

50560863_236615813933992_1235295747528720384_n.jpg

50843260_316847579037633_3257017152464486400_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i super - trenażer już nie z niższej półki cenowej, powinien długo posłużyć dość długo.

Zrób sobie test FTP, dzięki spersonalizowanym (właśnie poprzez parametr FTP) treningom będziesz dużo lepiej wiedział co się dzieje i kiedy, nad czym pracujesz. Pewnie zależy Ci na zrzuceniu, więc warto też dokształcić się o rodzajach treningów - jaki wpływ ma trenowanie aerobowe, jaki anaerobowe. Albo spotkać się z trenerem personalnym, najlepiej takim zjawionym na rowery aby wytłumaczył.

No i na dobry start (a start często szybszy niż szlifowanie) życzę szybkiego -30 na wadze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był mój pierwszy SMART trenażer i muszę powiedzieć, że był super. Kompaktowy (łatwość przenoszenia i chowania), cichy, ładny, no i Bkool ma naprawdę świetny symulator. Zauważyłem dwie wady:

  1. Trenażer znacząco przekłamuje moc (zawyża; przynajmniej w moim przypadku). I to bardzo znacząco. Szczególnie przy wyższych kadencjach.
  2. Nie jest kompatybilny ze Zwiftem po Bluetooth (nie da się na przykład korzystać ze Zwifta na Apple TV). Po ANT+ działa ze wszystkimi symulatorami bez problemu. Po Bluuetooth działa bez problemu z symulatorem Bkool (i pewnie innymi też, ale nie sprawdzałem).

Ale ogólnie wspominam bardzo pozytywnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...