Skocz do zawartości

[Rower] Cube Stereo 140 - full 27,5 a 29 a szosa


host2121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Odwieczne pytanie które przewija się po forach, rower 27,5 czy 29? 

Obecnie posiadam Cuba acid 29 z 2017 rama 19 

Mam 185 cm i 82 kg

Dla mnie rower spełniający moje oczekiwania, amor fajny, osprzęt niczego sobie a przede wszystkim nie męczy tak szybko jak poprzedni Cube 26

Sporo jeżdżę po asfalcie dla wyciągania formy ale... 

Wypad na bezdroża sprawia że poziom adrenaliny podskakuje o 100 procent. Uśmiech na ryju nie schodzi przez cały dzień... Czas na fulla.. Tak postanowiłem. Przygodo czekaj na mnie... Zaraz będę... No i teraz najlepsze 

Naogladalem się filmów na yt że zakup roweru 27,5 dzisiaj się nie opłaca. Jedynie 29 i tylko 29 że względu: a to komfort a to lepsza dynamika a to jeszcze coś... W ogóle 29 rules!!! 

 

Chciałem kupić ten rowerek

https://www.cube.eu/en/2017/fullsuspension/stereo/cube-stereo-140-hpa-race-275-blacknflashyellow-2017/

Warto czy lepiej szukać czegoś na 29? 

Wiem że było sporo tematów na ten temat ale nie wiem gdzie szukać pomocy w wyborze. Dajcie kilka rad dla nowego kolegi... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam takowego Cube ( tylko innego ) i kompletnie się nie nadaje na szosę. Owszem, nie ma problemów na dojazdach i tede, ale w dłuższej perspektywie jazda na nim po asfalcie jest bez sensu- jak na każdym tego typu fulu.

Sam rower jest bardzo OK, praca zawieszenia, czułość i geometria jest bardzo fajna. 

Przy Twoich gabarytach rama 20 cali.

18 minut temu, host2121 napisał:

Naogladalem się filmów na yt że zakup roweru 27,5 dzisiaj się nie opłaca. Jedynie 29 i tylko 29 że względu: a to komfort a to lepsza dynamika a to jeszcze coś... W ogóle 29 rules!!! 

Możliwe, możliwe.....ale jakoś nie widzę potrzeby zmiany z 27,5 na 29 - na obecnym niczego mi nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pod koniec ubiegłego roku na bike expo w Kielcach oraz na festiwalu rowerowym we Wrocławiu. Na 50 różnych FS na palcach jednej ręki można było policzyć te na kole 27,5. Nawet ciężkie enduraki na 29. W 2017 roku sytuacja wyglądała odwrotnie. Tak więc należy pogodzić się z tym, że koło 27,5 dzieli właśnie los 26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zero kompromisów - szosa "sztywniak" - zabawa w terenie "full" ? Stara mnie z domu wyrzuci. Ciężko było z Acid em... Oczywiście kosztował 1200 zł ;)... Na to ona że nie taki drogi... a teraz kolejny za 1500 zł hehhehehe. Ale koniec żartów Panowie...

Czy warto iść w 27,5 w tym roku czy odpuścić sobie i poczekać na coś fajnego na 29" ? Bo mam okazję kupić wcześniej wspomniany rower w ramie 20" na kołach 27,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dokumosa napisał:

Aluminiaka na 27,5 z roku 2017 na ramie projektowanej pod koniec ubiegłej dekady i bez boosta za 9,5 koła? Naprawdę trzeba by na głowę upaść.

A ten ?

https://www.dadelo.pl/rower-trek-fuel-ex-5-plus-pd17634/?v_Id=121643

lub 

https://www.absolutebikes.pl/rowery/rowery-meskie/mtb-wyczynowe/top-fuel-8.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
37 minut temu, Dokumosa napisał:

Aluminiaka na 27,5 z roku 2017 na ramie projektowanej pod koniec ubiegłej dekady i bez boosta za 9,5 koła? Naprawdę trzeba by na głowę upaść.

Patrzę na zestawienie Wooyka, i co widzę? Widzę wymarnięte fule na 27,5 za 9k z alu ramą. Kanjony są...dużo ich jest, tych 27,5.

 

Trek ( Fuel ex 5 )  ma także ramę z ubiegłej dekady, więc nie możesz go brać poważnie. Ma też ramę alu, kiepski amorek, fatalne hamulce, brak mykmyka. 

Top Fuel ma 100 mm skoku, nieco inny rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym woojek oparł swoje zestawienie. Nie widać też które są plusowe (więc średnicą koła bliżej im do 29). Ja miałem okazję obejrzeć jedynie nowości I tam naprawdę 27 było jak na lekarstwo. Rowerów, które się praktycznie nie zmieniły (np. rodzimy bluebird czy blackbird) nie liczę.

 Faktem jest, że z takim budżetem zakup sensownego enduro będzie trudny (w kontekście poprzedniego mojego posta) ale np. ścieżkowego Neurona o skoku 140 na kołach 29 i 12rzędowym GX za 9100 się kupi. Canyon na 2019 na 5 modeli FS ma tylko jednego w 27,5 (i elektryka na 29 przód i 27,5+ tył).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2019 o 21:22, Dokumosa napisał:

Nie wiem na czym woojek oparł swoje zestawienie. Nie widać też które są plusowe (więc średnicą koła bliżej im do 29). Ja miałem okazję obejrzeć jedynie nowości I tam naprawdę 27 było jak na lekarstwo. Rowerów, które się praktycznie nie zmieniły (np. rodzimy bluebird czy blackbird) nie liczę.

 Faktem jest, że z takim budżetem zakup sensownego enduro będzie trudny (w kontekście poprzedniego mojego posta) ale np. ścieżkowego Neurona o skoku 140 na kołach 29 i 12rzędowym GX za 9100 się kupi. Canyon na 2019 na 5 modeli FS ma tylko jednego w 27,5 (i elektryka na 29 przód i 27,5+ tył).

Witam ponownie. Poszedłem za waszymi radami i głosem serca... 

Mój wybór to https://www.canyon.com/pl/mtb/neuron/2019/neuron-al-7-0.html

 

Dajcie znać kiedy najlepiej kupić taki rower aby otrzymać ciekawy rabat na to cacko 

I jeszcze jedna sprawa. Czy te hamulce w tym modelu nie trzeba odrazu wymienić na coś lepszego, np. Deore M6000? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rabat w Canyonie można liczyć w listopadzie i grudniu ale raczej dostępne są rozmiary XS i S. W międzyczasie raczej nie. Jak się podoba to bierz póki jest dostępny kolor i rozmiar.

Odnośnie hamulców to musisz sam stwierdzić. Tych i tak nie odsprzedasz za więcej niż 100zl komplet. Poza tym zamiast XT czy SLX brałbym raczej MT520.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...