Skocz do zawartości
  • 0

Pomoc z wyborem roweru


Gość Rumcajs

Pytanie

Gość Rumcajs

Hej,

Prosiłbym o pomoc z wyborem pojazdu. Na wstępie kilka danych:
budżet - w rozsądnych wartościach, myślę ze cena 3000 - 5000 jest osiągalna. 
Ja: 198 cm, 110 kg

Poszukuje zdecydowanie 29'er HT z ramą alu. To podstawowe wymagania, których nijak nie jestem w stanie zmienić. 
Rower używany będzie podobnie jak poprzedni (którego ratować się nie opłaca) - miesięcznie około 1400 km, z czego około 400 km to drogi utwardzone (asfalt, szuter), 600 km to drogi typowo "leśno - górskie", gdzie potrafi być po kilka km podjazdu / zjazdu w typowo terenowych-górskich warunkach (okolice Karpacz - Szklarska Poręba) , pozostałe 400 km to głównie piaski, błoto, tereny nieprzyjazne trekingowi. Do tej pory używam leciwego już KTM ultra 2.29 z 2011 (https://ktm-bikes.net/ktm/rowery-ktm-2012/mountain-rowery-ktm-2012/29er/ktm-ultra-2-29/) ze zmianami (napęd już skończył nie raz, zmiana platform na spd, widelec, tarcze + klocki). Generalnie byłem z niego nawet zadowolony (choć nie ukrywam że miał swoje wady i wcale nie był idealny), ale "skończyła się rama" - suport rozpoczął rozwód z resztą ramy. 

W związku z powyższym szukam czegoś nowego (najlepiej z dobrą gwarancją na ramę, bez gwiazdek typu "kierujący do 75 kg" czy też "rower nie nadaje się do jazdy w terenie").
Z racji przykładu nad czym się zastanawiałem:
GT Zaskar Elite 29" 2018 - obecnie można go dostać nieco poniżej 5k
Rozważałem też Scott scale 970 (lub modele podobne), oraz rowery od KTM, trek... w sumie nic chwilowo nie odrzucam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...