Skocz do zawartości

[Kross Vento 5.0 2019] Czy coś innego?


Arden

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do was pytanie, a mianowicie.. Chce zakupić rower szosowy do kwoty 7000zł moim wyborem do chwili obecnej jest Kross Vento 5.0 co myślicie,jakie macie opinie wiem że, w internecie jest pełno opinii itd ale ,,kto nie pyta ten błądzi”…
Aczkolwiek jestem otwarty na inne modele roweru co Ty byś kupił jeśli miałbyś kupować rower do 7000zł ???

Dzięki za odp...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro do kwoty 7000zł, to czemu typujesz Krossa Vento? Kross nie robi dobrych rowerów. Czarują marketingiem i pozornie dobrą specyfikacją.

Fuji SL 2.5 - karbon, nowa 105, ok. 7500 zł, ale rabat spokojnie do wyrwania w zimie.
Fuji Roubaix 1.1 - aluminium, Ultegra, widelec full carbon, rocznik 2019 ok. 7000 zł, poprzednie znacznie taniej. Waga ok. 8 kg w rozmiarze 56.
Scott Addict 20 - karbon, nowa 105, rocznik 2019 katalogowo 6999 zł.
Scott Addict 30 Disc - karbon, Tiagra, hydraulika Shimano (!), 2019 katalogowo 6999 zł.
Trek Émonda ALR 4 Disc - aluminium, Tiagra, hydraulika Shimano, ciężki i poroniona cena 6999 zł. ;)
Canyon Endurace CF 7.0 - karbon, 105, niska masa, 6399 zł + koszt pakowania i wysyłki (ok. 240 zł).
Canyon Endurace AL Disc 7.0 - karbon, 105, hydraulika Shimano, 6799 zł + koszt j.w.
Canyon Endurace AL 8.0  - aluminium, Ultegra, 5899 zł + koszt wysyłki j.w.
Od Gianta nic nie polecam, bo straszna padaka. Podobnie Merida.
Może coś od Rose, ale mają głupią stronę i ceny w Euro, więc szkoda mi czasu na szukanie. :D Podpytaj @paulsen'a o te rowery jeśli Cię zainteresują.

No i...jest jeszcze wielu innych producentów. Jest Allegro i OLX, gdzie można kupić fajne używki w dobrych cenach (jeśli się ich nie boisz, ja osobiście nigdy nie kupiłem używanego roweru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mamy za ok 7 tys. 

https://www.rosebikes.pl/rose-x-lite-two-105-2674381  karbonowa wyścigówka na nowej 105-tce i przyzwoitych kołach oraz świetnych oponach, duża sztywność, niska masa, dobry komfort, możliwość doboru własnych przełożeń, zmiany siodełka itd. Niestety dostępny w 3 rozmiarach. 

https://www.rosebikes.pl/rose-team-gf-four-105-2673779  do niedawna jedna z najlepszych ram w kategorii gran fondo czyli na wyścigi długodystansowe. Pozycja trochę bardziej wyprostowana, podstawowe koła Mavic, ale możliwość konfiguracji i pełna rozmiarówka.

Można jeszcze poszukać w modelach wyprzedażowych, ale musiałbym znać rozmiar ramy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie masz Krossa Vento 7.0. Pewnie i duży rabat na niego dostaniesz. A co do "nie robienia dobrych rowerów" to bez przesady. Każdej firmie zdarza się wypuścić gorszy model. Ludzie kupują na pęczki ( przynajmniej w Poznaniu mam wrażenie, że jeżeli chodzi o trekkingi i mtb połowa to Kross) rowerów tej firmy, z których większość to rowery mocno budżetowe i jakoś dają radę. Z drugiej strony wiem, że w razi gwarancji jest to trochę droga prze mękę ale cóż. Poza wyjątkami jak Trek czy Spec u większości nie ma lekko. Z doświadczenia wiem,  że nawet u takich firm jak Canyon  czy YT Industries też może być  tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thejm czemu akurat Kross ? Większość moich znajomych posiada rowery szosowe Kross i każdy zachwala na swój sposób. Więc mówię czemu nie Kross chociaż przyznam że, sam ubiegł sezon przejechałem na Krosie. Simba powiem Ci że, to jest prawda u mnie na Śląsku również przoduje Kross sam jestem Tym przykładem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross miał w przeszłości kilka wpadek (jak w zasadzie każdy producent rowerów), ale opinię psuło im nieprofesjonalne podejście do procesu reklamacyjnego. Same rowery są często tak samo dobre, jak innych producentów. Osprzęt i koła są te same co w innych markach. Wszystko sprowadza się tylko i wyłącznie do różnic w ramach. W Krossie ramy są regularnie unowocześniane i sama firma podąża za trendami na rynku jeżeli chodzi o geometrię, standardy np. piast, czy rosnące rozmiary kół w segmencie Enduro / Trail. Nie są w tyle jeżeli chodzi o trendy. Oferta też jest pełna. W tym roku weszły nawet gravele i to dosyć dobrze wyposażone i w rozsądnych cenach. Na dzień dzisiejszy czepianie się Krossa odbywa się wyłącznie na tej samej zasadzie, jak pisanie, że Cube to rower dla 'Januszy'. Bzdura, ale każdy ma prawo do tego, żeby jedne marki lubić bardziej a inne mniej. Jakiś czas temu też sceptycznie podchodziłem do marki Kross. Później kupiłem okazyjnie Smooth Trail'a (wersja na GX i z Rebą) i jestem mile zaskoczony jakością wykonania, nowoczesną geometrią i standardami, które zastosowano przy produkcji ramy tego roweru. Powstanie tego modelu było dowodem na to, że potrafią też wyjść przed szereg, bo było to dosyć odważne posunięcie z ich strony (niszowy produkt) a prototyp powstał przecież jakieś 4 lata temu, gdzie koła plus, czy piasty boost dopiero się rozpychały na rynku.

Reasumując - nie demonizowałbym Kross'a. Często za te same pieniądze można u nich dostać więcej (osprzętowo) a sama marka nie zostaje obecnie w tyle za konkurencją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...