Skocz do zawartości

[koła] Mavic CrossRide Fts-x


curtis171

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Przymierzam się do zakupu opon Schwalbe 27,5 w szerokości 2,6 -> https://www.bikester.pl/schwalbe-nobby-nic-opona-275-addix-speedgrip-snakeskin-tl-easy-apex-czarny-654041.html
Moje pytanie brzmi czy w moich obręczach bez problemu mogę taką szerokość założyć?

Moja koła -> Mavic CrossRide FTS-X
Rower -> https://katalog.bikeworld.pl/2016/web/produkt/rowery/mtb_650b_full/canyon/49100/nerve_al_6_0

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc.
Pozdrawiam całe forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że będzie się jeździło gorzej niż na 2,2-2,35. Opony 2,6" to już plusówki (więc poza szerokością są też nieco wyższe) i żeby to się trzymało na obręczy i nie podwijało musisz naciurlać dużo powietrza. Wtedy wychodzi balon/żarówka i efektywnie wykorzystujesz 50% bieżnika nie wspominając o  ew. podwijaniu się w zakrętach.

 

wide-rim-drawing.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tatanka napisał:

Jeszcze nigdy nie słyszałem o takim przypadku , ale może mało słyszałem.

Mi nic takiego się nie przydarzyło, bo nie jeżdżę na źle dobranych oponach do obręczy, nikomu z moich znajomych też nie. Ale wyczytałem takie info na anglojęzycznych forach, być może to fake news, nie wiem, przepraszam @curtis171 jeżeli wprowadzam w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Min bezpieczna szerokość obręczy do NN 2,6" to 25mm a opona zaczyna się jako tako układać dopiero na 30mm wewnętrznie. Miałem na 25 i po przejściu na 30 jest dużo lepiej. Swoją drogą te gumy EVO SS TS albo PS można nabyć w cenie 30-31EUR/szt + 9EUR przesyłka za paczkę. Weź też pod uwagę, że ta guma waży 810-920g i zastanów się czy to wykorzystasz czy będą raczej zbędnym balastem.

Teraz, Tatanka napisał:

Z obręczą będzie wszystko ok. Po prostu opona nie uzyska swojej optymalnej szerokości , powstanie tzw. ''efekt  żarówki ''

Jeszcze nigdy nie słyszałem o takim przypadku , ale może mało słyszałem.

Na YT jest sporo filmów z akcji jak na trasie wyścigu albo co gorsza zjazdu opona w zakręcie wypada z rantu obręczy, dętka (jeśli jest) wyskakuje na bok. Zwykle to filmy z czasów jak obręczy szerszej niż 19mm ze świecą trzeba było szukać. Sam użytkowałem te NN na obręczy 25mm i przy ciśnieniach <1,7 bar traciły stabilność (pływały). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ramy jak i widelca spokojnie wejdzie 2,6.
Jeżdżę głównie w ciężkim terenie. Lasy, korzenie, szutr.. Zwykła jazda po asfalcie mnie jakoś nudzi. Zawsze sobie muszę urozmaicić jazdę i po schodach np wolę zjechać.
Podsumowując idealna będzie dla mnie szerokość 2,35.
Dzięki wszystkim za zainteresowanie.
Żeby tak od razu nie zamykać tematu to zapytam tez o polecane opony 27,5 2,35. Najbardziej jestem za Schwalbe i do tej pory kupuje Nobby Nic'ki.
Kiedyś były Performance i Evolution. Teraz doszły jakieś Addix'y itd.. Coś polecacie? 

Coś takiego? -> https://www.rowertour.com/p/77659/schwalbe-nobby-nic-27.5-addix-speedgrip-ss-tl-e-opona-zwijana#72827-rozmiar-27.5-x-2.35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Addix to tylko typ mieszanki. Opony NN mają kilkanaście typów i odmian dla jednej szerokości. Generalnie masz trzy serie: drutówki performance, zwijane performance i zwijane evolution. W każdej serii po kilka różnych typów w zależności od oplotu i mieszanki i dodatkowych wzmocnień. Cenowo od 65 do 300zł. Ja użytkuję evo snake skin trail star (głównie dlatego, że jest 2x tańsza niż nowość na mieszance addix speedgrip) a nie ma jakiejś przepaści miedzy osiągami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywają jeszcze, trzeba szukać. Np. tutaj masz taką 2,6 (gdybyś wpadł na świetny pomysł zmiany tych marnych kół): https://www.bike-discount.de/de/kaufen/schwalbe-nobby-nic-evo-ts-27%2C5x2%2C60-faltreifen-737148

A tu masz pace star w dobrej cenie (2,35): https://www.bike-discount.de/de/kaufen/schwalbe-nobby-nic-snakeskin-pacestar-ece-27%2C5x2%2C35-e-bike-faltreifen-531133

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na własne oczy taką akcję ze ściągniętą oponą z rantu. Superflow na Rychlebach. Gość jakieś 70-80 metrów przede mną wychodził z bandy i nagle nim miotnęło przez kierownicę. Żeby nie kask to trup na miejscu bo przygrzmocił głową w kamień. Zatrzymaliśmy się pomóc myśląc, że rozdarł opnę, a wyszło, że opona cała... tylko za szeroka i to jeszcze w ghetto tubless. Dostał od kolegi dętkę 26" i się pożegnaliśmy. Polska cebula - jakiś hexagon na oponie 2.3 czy tam 2.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, curtis171 napisał:


Jeżdżę głównie w ciężkim terenie. Lasy, korzenie, szutr.. Zwykła jazda po asfalcie mnie jakoś nudzi. Zawsze sobie muszę urozmaicić jazdę i po schodach np wolę zjechać.
Podsumowując idealna będzie dla mnie szerokość 2,35.
 

Nie widzę tu słowa góry, zatem nie można mówić o "ciężkim terenie", do takiej jazdy to 2.25 będzie aż nadto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...