Skocz do zawartości

[Opony] kenda nevegal - dopasowanie


macieg185

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy gdzie chcesz tę oponę włożyć :D Tak do meritum to 2.35 powinna być do szerszych obręczy niż 19 mm ( szerokość wewnętrzna ). No i czy zmieści się w ramie to już  zależy od producenta ramy ( z reguły się mieści ). Problem może być jeszcze z ocierającą przerzutką przednią  o bok, klocki opony przy przełożeniu np. 1x1. Ktoś może wrzuci tabelkę z sugerowanymi wymiarami/szerokościami opon do szerokości obręczy bo nie mam na podorędziu ;)

/edit

a jednak do obręczy o szerokosci 19 mm jeszcze rozmiar 2.35 można  :

tab_pasowanie_obreczy.jpg

tabela.jpg

Szerokość tej kendy to 58 mm ( inne źródło 60 mm )  ( 2.35 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że można założyć nie znaczy, że będzie dobrze pracowała. Tym samym będzie musiała jeździć na wyższym ciśnieniu żeby się nie podwijać i część jej powierzchni roboczej będzie niewykorzystywana. Paradoksalnie może być mniej przyczepna niż węższa opona na tej samej obręczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzą jeszcze różnice powstałe przy produkcji. Ja dla przykładu sztywniakiem ujeżdżam WTB Wolverine 2.2", przy których trafiła mi się sytuacja gdzie dwie takie same opony, w takiej samej wersji, z tego samego sklepu, mają różnicę 4mm w obu płaszczyznach... nie mówiąc już o tym co się zdarza gdy zestawi się niby taki sam rozmiar ale od różnych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...