Skocz do zawartości

[Gravel na 2019] do 3500zł.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Challange Strada Binaca- toczą się superpłynnie na asfalcie, na ubitych ,suchych ścieżkach jest także nieźle. Ponad 3kkm na jednym zestawie po różnych nawierzchniach bez żadnych problemów przy stosunkowo niskich ciśnieniach i wysokiej wadze rowerzysty. Nie są to jednak opony typowo gravelowe z wyższym bieżnikiem w trudniejszy teren, ale na twarde, ubite polne drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmieć ekscentycznie tanio, ale Mitas Gripper 700x42
Mam już od ponad 2 lat. Bardzo przyczepne, bardzo wytrzymałe, opory toczenia nie gorsze od Schwalbe Marathon GG, dobrze się trzymają na mokrym, dają radę na śniegu. Nie zdarzylo mi się jeszcze złapać na nich gumy. Świetna, mocno niedoszacowana opona, aczkolwiek trochę waży.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Simba napisał:

Jak Chociemir pisze. Kup rower a później się przejmuj oponami. I tak pewnie za pierwszym razem nie trafisz w rozmiar i będziesz przez rok kombinowal z mostkiem, siodelkiem itp. 

Kupuję soota 30 z ramą L przy wzroście 186. Miałe już dwa rowery z kellysa i w sumie trochę zabawy miałem z siodełkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2019 o 14:08, Simba napisał:

Jak Chociemir pisze. Kup rower a później się przejmuj oponami. I tak pewnie za pierwszym razem nie trafisz w rozmiar i będziesz przez rok kombinowal z mostkiem, siodelkiem itp. 

Ja wlasnie tak mialem po zakupie huragana...mostki,siodelko,regulacja baranka itd.Mam pytanko.Planuje zakup gravela tez rometa .Czy gravel/szosa maja te same rozmiarowki?Bo huragan ciut za duzy(54) ja 174cm.Mam miasto obok mozliwosc przymiarki do rometa aspre gravel tez 54.Nastepny mniejszy rozmiar to52.Czytalem gdzies ze szosowke nawet lepiej ciut mniejsza dobierac?-czy z gravelem tak samo?Nie mam mozliwosci przymiarki do rozm52.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupując przełaja sugerowałem się tym, że lepiej kupić mniejszy rozmiar. Może i dla większości jest to dobra rada ale akurat dla mnie niezupełnie. Wolę dłuższe ramy z większym stackiem. Sporo się nakombinowalem i jest mi bardzo wygodnie na swoim rowerze ale pech ciał, że przejechałem się na Treku Domane kolegi i wiem, że może być idealnie. A jak już posmakujesz ideału to ciężko wrócić do " naprawdę dobrze". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2019 o 09:41, rambolbambol napisał:

Odnośnie Marin Gestallt ... tam więcej niż 32mm nie wejdzie. Stoi taki u nas pod robotą. Opona 32mm to naprawdę maksimum, bo większa będzie szorowała po podsiodłowej.

Kumpel ma Marin Gestalt 1 i najszersze co mu weszło to 35c ale bez obfitego bieżnika Schwalbe G-One

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Godzinę temu, Eremita napisał:

Ja mam soot 30, ktoś tu pisał że nie ma w nim mocowań na blotniki, są mocowania tylko od wewnętrznej strony widelca. 

Eremita opisz proszę jak sprawuje się soot 30? Jak ten karbonowy widelec czy faktycznie ręce dostają w pupę przy dłuższej jeździe? Jeździłes może po lesie? Jak ogólne wrażenia z użytkowania tego roweru. 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2019 o 15:04, Yelonek napisał:

Eremita, AdwokatBoga możecie wrzucić zdjęcie Waszych sootów?

Ja nie mam. Przełaja wybrałem. ;)

 

W dniu 22.02.2019 o 15:03, Eremita napisał:

No może trochę przesadziłem ale teraz zwazylem I wychodzi 11.69 tyle że na rowerze założona jest lampka kellys element, convoy s2+ i licznik sigma 1200

Jaką masz wagę? Jak nie zapomnę (i będzie mi się chciało), to w poniedziałek zważę jeszcze raz i wrzucę foto z wyświetlacza (elektroniczna waga do ryb, hehe, do 50 kg). 

BTW: na Twoim miejscu wywaliłbym te odblaski ze szprych. Rower będzie lżejszy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...