Skocz do zawartości

[Gravel na 2019] do 3500zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rambolbambol napisał:

Odnośnie Marin Gestallt ... tam więcej niż 32mm nie wejdzie. Stoi taki u nas pod robotą. Opona 32mm to naprawdę maksimum, bo większa będzie szorowała po podsiodłowej.

Byłem święcie przekonany, że widziałem lub czytałem gdzieś test, że wejdą szersze... :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rambolbambol napisał:

Ze swojej perspektywy powiem, że kupno pierwszej ramy stalowej było tym momentem, w którym po raz ostatni posiadałem aluminium. O ile w MTB różnica jest znikoma, to w przypadku przełajów, graveli i wszystkiego na oponach poniżej 50mm, stal robi robotę i naprawdę wypłaszzcza wszelkie "drrrrr" nawierzchni. 

Mam tak samo. Po zakupie w sierpniu Pure Traila absolutnie zakochałem się w tych cienkich rurkach. 

A co do tematu i "uniwersalnej szybkości" to nie wiem czy nie lepszy był by jednak przełaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MikeDozer napisał:

Czy samo zamontowanie stalowego widła poprawi komfort w rękach na długich dystansach po kiepskiej nawierzchni? Ze zmęczeniem czy bólem pleców/tyłka zero problemów  nawet przy paru godzinach po terenie na moim aluminiowym gravelu, ale łapki po 2h potrafią już boleć :/ Oponki 700x43 na mleku i cisnieniu 1.6 + podwójna owijka na kierownicy to za mało  dla mnie :( Aktualnie mam węglowy wideł.

Mój bardzo krótki romans z węglowym sztućem w Genesis HL zakończył się jego demontażem po kilku godzinach i wystawieniem na OLX. Był to co prawda "chiński" widelec, ale przyzwoicie wykonany. Oprócz tego, że był lekki nie widziałem żadnych zalet. Niewielki szuter i kierownica się trzęsła tak, że aż łokcie bolały. Opony 2.35 nie potrafiły tego zniwelować.

Miałem też widelec Mosso M3, co prawda na aluminiowej ramie Trek Cobia, ale połączenie Alu ramy i alu widelca potrafiło wręcz szkliwo w zębach popsuć. Serio i z całego serca polecam widelce stalowe. To naprawdę robi niesamowitą robotę i nie da się tego specjalnie opisać bez obcowania z nim. Zgadzam się co do rurek, mi to też specjalnie nie leży, tylko że te rurki własnie robią robotę. Bardzo lubię w stali to, czuć to zwłaszcza na Roninie (wcześniej na Tange Orange) to uczucie jak przy mocniejszym depnięciu, jak rower "odskakuje" bo rama delikatnie pracuje góra-dół. Przy ostrym przyspieszaniu czuć, że rower chce pomóc w tym.

Obecny Prima Rower - stalowy Ronin, opony Mitas Gripper 700x42 na obręczach o wewnętrznej 25mm z ciśnieniem 2,2 bar w dętce - tak lekko, gładko i tak szybko jeszcze u mnie nie było.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2019 o 11:48, Simba napisał:

Mam tak samo. Po zakupie w sierpniu Pure Traila absolutnie zakochałem się w tych cienkich rurkach. 

A co do tematu i "uniwersalnej szybkości" to nie wiem czy nie lepszy był by jednak przełaj. 

Może... jednak po paru przejażdżkach, opiniach ludzi w internecie stwierdziłem że gravel będzie o wiele wygodniejszy od przełaju ze względu na geometrię ramy.

A co powiecie o soot 30 ? Bo mam okazję kupić w bardzo okazyjnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sprawdzałem to zależy od modelu. Stack/reach u części przełajek jest bardziej gravelowaty niż u pelnokrwistych graveli. Jedynie z oponami jest gorzej bo do tych pierwszych więcej nie 35c nie włożysz. Ale skoro Ci zależy na prędkości.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Simba napisał:

Z tego co sprawdzałem to zależy od modelu. Stack/reach u części przełajek jest bardziej gravelowaty niż u pelnokrwistych graveli. Jedynie z oponami jest gorzej bo do tych pierwszych więcej nie 35c nie włożysz. Ale skoro Ci zależy na prędkości.. 

No zależy mi bardzo na prędkości bo głównie jeżdżę po asfalcie. Mam zamiar kupić soota 30 i od razu założyć do niego 23c a w razie potrzeby będę zakładał serię. A Wy co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, ghostrider91 napisał:

Mam zamiar kupić soota 30 i od razu założyć do niego 23c a w razie potrzeby będę zakładał serię. A Wy co o tym sądzicie ?

Szukasz wygodnego roweru i chcesz założyć opony ,które zlikwidują ten komfort.

Po czym piszesz o Tribanie 520:

55 minut temu, ghostrider91 napisał:

Całkiem spoko rowerek :) a czy do rowerów tego typu wcisnę oponę 40c ?

Triban to prawie klasyczny szosowiec, więc nie licz na więcej niż 30c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzeszaldo napisał:

chyba sam chlopie nie wiesz czego ty naprawde chcesz .....

piszesz ze chcesz kupic gravela a pozniej ze do niego zalozyc opony 23 ktorych praktycznie nikt nie używa nawet w szosach , gdzie tu sens gravela kupowac ??

Do tego służy wławśnie forum. Ludzie wyrażają swoje zdanie i opisują swoje przemyślenia. Wpadłem na pomysł z gravelem bo mogę śmigać po szosie do pracy a w weekend biorę namioty z kumplami i jedziemy 50% na 50% asfalt/szuter. Często jeżdżę sam trasy po około 90 km asfalt. Pisząc na forum oczekuję od Ciebie abyś mi przedstawił jakiś kompromis w tym wszystkim. Nie mam zamiaru z nikim się wykłucać.A jeśli się irytujesz bądź denerwujesz czytając ten temat to strzel sobie zimnego browarka i na pewno wyluzujesz. Rozumiesz ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, durnykot napisał:

Triban to prawie klasyczny szosowiec, więc nie licz na więcej niż 30c.

Mowa była o Triban 520 RC, czyli o tym quasi gravelu od Deca na 2019 rok. Wg tego co podają na stronie Daca to wchodzi tam opona 36mm, a gdzieś czytałem na forum że zagramaniczne źródła donoszą, że 40c też się upchnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.zalozylem podobny temat tez szukam gravela(3000zl max)

Mysle nad rowerkiem romet aspre-z tego co czytalem i ogladalem na yt to chyba spoko jak w tej cenie a kosztuje kolo 2750(nowy).Jezeli masz wiekszy budrzet to mozna by go doinwestowac.

Ja chce gravel jako drugi bo mam juz szose(romet huragan1+)

Moze ktos sie wypowie o tym aspre?bo z wygladu to naprawde ladny.

Pozdrawiam

Edytowane przez Vidi1979
Blad ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vidi1979 napisał:

Witam.zalozylem podobny temat tez szukam gravela(3000zl max)

Mysle nad rowerkiem romet aspre-z tego co czytalem i ogladalem na yt to chyba spoko jak w tej cenie a kosztuje kolo 2750(nowy).Jezeli masz wiekszy budrzet to mozna by go doinwestowac.

Ja chce gravel jako drugi bo mam juz szose(romet huragan1+)

Moze ktos sie wypowie o tym aspre?bo z wygladu to naprawde ladny.

Pozdrawiam

Siema ! Co do aspre to osobiście bym odpuścił z racji kiepskiego widelca. Rozmawiałem z panem który jest z konkurencji ale ufam mu i wiem że potrafi wystawić obiektywną opinie. Jego zdaniem rower bardzo ciekawie wygląda ale jazda już nie do końca. Głównie chodzi o przenoszenie drgań i widelec który mimo carbonu nie daję rady na dłuższych trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze i tak ale przetrzepalem troche internet i nigdzie nie znalazlem narzekan na widelec.O huraganie slyszalem ze ramy slabe pekaja,ale ja mam jezdze i b.chwale go sobie.

Poza tym rower nowy czyli jakas gwarancja na ten widelec jest tak?

Edytowane przez Vidi1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
11 godzin temu, Alsew napisał:

Mowa była o Triban 520 RC, czyli o tym quasi gravelu od Deca na 2019 rok.

Zwracam honor i daję plusa do Tribana 520 RC.

 

13 godzin temu, ghostrider91 napisał:

Wpadłem na pomysł z gravelem bo mogę śmigać po szosie do pracy a w weekend biorę namioty z kumplami i jedziemy 50% na 50% asfalt/szuter.

Poszukaj opon, które będą kompromisem- Schwalbe G-One, Panaracer Gravelking, Challenge Strada Bianca, Ritchey Alpine JB o szerokości 30-35c i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...