Skocz do zawartości

[Mostek] Zmiana na krótszy mostek


Przemekkk0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam rower Triban 100 w rozmiarze XL(reach 385mm), w którym mam mostek 110mm. Ja mam 188,5cm wzrostu. 

Problem jest taki, że po dłuższej jeździe bolą mnie nadgarstki. Moja ostatnia przejażdżka skończyła się ciągnącym bólem w przedramionach. Tak jakbym bardzo nadwyrężył nadgarstki. 

Po krótkim researchu znalazłem sposób, żeby podnieść kierę o pare stopni. W sensie nie zmieniałem wysokosci przez podkładki, tylko po prostu do góry przekręciłem kierownicę, tak, że łapy są wyżej. Nie jeździłem od tej pory, bo zima i szkoda mi roweru, ale zobaczę, czy to da radę. Może to też sprawa, że nie jestem zbyt rozciągnięty.

 

Myślałem nad zmianą mostka na 90mm. Myślę, że wtedy moja pozycja byłaby wygodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pojeździć i sprawdzić w którym miejscu łapiesz kierownicę odruchowo i tak żeby było wygodnie - jeśli będzie to powiedzmy 2cm od klamek to mostek 20mm krótszy, jeśli więcej to możesz jeszcze nieco go skrócić. 

Jeśli chciałbyś podnieść kierownicę bez zaburzania obecnej pozycji klamek (choć ta też może być do poprawek) to możesz zwiększyć wznios mostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodło mam tak, bo inaczej mnie uciskało w kroku. 

A kierownica jest już najwyżej na podkładkach. Chyba, że ją jeszcze obrócić do góry. Klamki są w poziomie z barankiem, bo to nowy rower, więc powinno być ok. A na negatywie nie chcę jeździć, bo nie jestem tak elastyczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak mam prawie wyprostowane łokcie jak trzymam za klamki. A patrząc na filmy z GCN, to oni mają lekko je ugięte i nie mają tak wyciągniętych nadgarstków do przodu.

Chcę kupić ten mostek https://www.decathlon.pl/mostek-90-mm-oversize-id_8325781.html

Jest tani i dodatkowo darmowa przesyłka, i na 4 śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już pytanie do producenta. Różnie kombinowałem z siłą dokręcenia, czyściłem z drobin kurzu, wymieniłem nawet śrubki i słychać było podczas jazdy, przy nacisku, takie ciche trzaski. Miałem potrzebę wymienić na krótszy, swoją drogą też UNO żeby mi się napisy zgadzały i dopiero wtedy problem zniknął.

Wymiana była dokładnie na ten model:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/uno-as-025n-grade-2-0-mostek-31-8mm-70mm-7st-cz-i7416592220.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...