Skocz do zawartości

[6-8 tyś] rower szosowy endurance


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Szukam roweru szosowego typu endurance w kwocie 6-8 tyś. Trochę o mnie: 191/192 cm wzrostu (nie mam pewności... ;)), waga około 85 kg (do wiosny powinna spaść poniżej 80 kg, jeśli to w ogóle ma jakieś znaczenie). Będzie to moja pierwsza szosa, docelowo chciałbym wystartować w triathlonie (dystans IronMan), przy czym niekoniecznie na rowerze, do zakupu którego sie obecnie szykuję. Generalnie całe życie coś ćwiczyłem, a to piłkę nożną, a to sztuki walki, a to siłownia, basen, rower MTB. Ostatnio sporo biegałem (4 lata treningów biegowych, 9 maratonów), w związku z czym mój kontakt z rowerem był bardzo ograniczony (kilka wycieczek rowerowych po 50/60 km na MTB, ostatni dłuższy wypad zaliczyłem na rowerku miejskim - tzw. "pożyczaku" - około 110 km z Barcelony do Calelli i z powrotem - pojechałem trochę pokibicować na 1/2 IronMana ;)). Można uznać, że będzie to moja pierwsza szosa.

Nie ukrywam, że z uwagi na okres zimowy, chciałbym kupić rower po okazyjnej cenie. Na dzień dzisiejszy mam 2 faworytów:

1. Trek Domane SL 5 - tutaj jednak nie udało mi się znaleźć roweru z ramą 60 (bo zakładam, że przy moim wzroście właśnie takiej potrzebuję) z ładnym rabatem.

2. Scott Addict 20 2019 - cena znacznie niższa niż w przypadku Treka, osprzęt podobny (105), rama karbonowa, waga poniżej 8 kg (!).

I teraz zastanawiam się, czy te rowery są porówywalne? Jeśli tak, to skąd aż taka różnica w cenie? Scott ma być dostępny od lutego i mogę go kupić za około 6 tysięcy (powiedzmy, że jestem w trakcie negocjacji ;)). W przypadku Treka nie znalazłem nigdzie oferty z dużą przeceną i ramą w rozmiarze 60. Rocznik 2019 mógłbym mieć z 10% upustem, czyli różnica w cenie między tymi rowerami to blisko 3 tyś. Jest jeszcze opcja w postaci Trek Domane 4.3C  z 2016 roku za 6300 zł, ale rama wyłącznie w rozmiarze 58 cm (trochę się obawiam, że może być za mała).

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, sugestie. Na jaki rabaty można według Was obecnie liczyć? Jakie inne rowery o zbliżonej charakterystyce moglibyście mi polecić? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz dużo? W każdych warunkach? Lubisz zmiany? Domane jest dla Ciebie.

Trek ma mufę bb90, czyli łożyska wciśnięte bezpośrednio w  karbon. Rozwiązanie z tendencją do łapania luzów, gniazda mają skłonność do rozbicia. 

Plus to dobra obsługa gwarancyjna, bezproblemowe wymiany.

Tak nie musi być ale miałem z tym styczność bardzo wiele razy.

Ja przy 185 cm miałem Domane 58cm, był wołowaty. W tym przypadku sensowniejszy byłby 56cm. Więc czy 60 będzie ok to zależy od wzrostu i preferencji.

Główka w Domane jest bardzo wysoka, położyć się jest trudno, nawet bez podkładek i z mostkiem na minusie.

Domane, jak każdy trek poza najwyższymi modelami, ma kiepskie jakościowo koła. Jeśli się zdecydujesz to je sprzedaj jako nowe, kup coś sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić jeszcze uwagę na Giant Defy Advanced, stałem przed podobnym dylematem co Ty ( również testowałem Treka), a ostatecznie wybór padł na Gianta , jest to typowy endurance, sztywne osie, pelen karbon i cały karbonowy widelec , karbonowa sztyca. Słabym punktem są koła, które unie poszły natychmiast do wymiany. Poza kołami rower jak dla mnie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że na początku tematu mowa jest o wersjach z klasycznym hamulcem, potem płynnie przechodzimy do wersji z tarczami. Do słabych punktów Gianta na 105 dopisał bym oprócz kół: poza grupową korbę na poziomie Tiagry ważącą ponad 900g oraz hamulce z adapterem hydraulicznym czyli zwykle szosowe klamko manetki do hamulców obręcz owych połączone z hydraulicznym hamulcem marki giant :) 

Jak na tarczach to łap: https://www.canyon.com/pl/road/endurace/2019/endurace-cf-sl-disc-7-0.html sztywne osie, hydro, nowa 105 R7000 i aksjumy z ID360 czyli takim rachetem od Mavica. Koła nie do zajechania choć sporo ważą.

A jak bez to tym lepiej, w tej cenie masz Ultegrę i 7,5 kg:https://www.canyon.com/pl/road/endurace/2019/endurace-cf-8-0.html

I żadnej ściemy z kołami na piastach noname czy pozagrupowymi korbami nie mówiąc o hamulcach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wielkie dzieki za Wasze odpowiedzi i zainteresowanie tematem! Powiem szczerze, ze troche mi zakreciliscie w glowie ;). Poszperalem dzisiaj troche w sieci i na chwile obecna mam dwie dodatkowe kandydatury:

1. http://pbrowery.pl/giant-defy-advanced-2-2018-p-1833.html - zaproponowany przez  @tobo Giant Defy Advanced. Znalazlem model z 2018 roku w promocyjnej cenie 6.999 zl (poprosilem mailowo o potwierdzenie dostepnosci rozmiaru XL). Rower wydaje sie calkiem interesujacy, choc ma pewne slabe punkty (ale ktory ich nie ma? ;)), ktore wymagalyby malego dofinansowania. Geometria typowo endurance, wiec na dluzsze wypady powinien sie nadac.

2. https://www.bikeplanet.pl/szosowe/rower-giant-tcr-advanced-1 - Giant TCR Advanced 1 z 2018 roku w bardzo dobrej cenie. Zdaje sobie sprawe, ze jest to juz rower o typowo wyscigowej, agresywnej geometrii, ale z opinii ktore udalo mi sie znalezc w sieci wynika, ze radzi sobie rowniez na dluzszych dystansach (w sensie jest znosny pod wzgledem wygody).

Z Treka Domane SL 5 najprawdopodbniej zrezygnuje, jako ze nie jestem w stanie znalezc tego modelu w moim rozmiarze i w cenie ponizej 8 tys. Caly czas zastanawiam sie nad wspomnianymi przeze mnie Trekiem Domane 4.3 C z 2016 roku (https://www.bikeplanet.pl/rowery/rower-trek-domane-43c) oraz Scott'em Addict 20 z 2019 roku ( https://www.erowery.pl/rower-scott-addict-20-model-2019). Szczegolnie ten ostatni mnie kusi - 8 kg wagi, osprzet Shimano 105, karbonowa rama, marka Scott - i to wszystko w cenie katalogowej 7 tys (przy realnej cenie zakupu niewiele ponad 6 tys...). Co myslicie o tych rowerach? I czemu nikt nie odniosl sie do Scott'a? Nie jest to rower godny zainteresowania w tym budzecie?

Co do zaproponowanych przez @g286 modelach Canyon'a to jednak troche za drogo (a z uwagi na sposob dystrybucji nie ma szans za zadne rabaty - chyba, ze sie myle?) - wolalbym chyba w tym budzecie Treka Domane SL 5. Poza tym absolutnie nie zalezy mi na hamulcach tarczowych, a i Ultegra wydaje mi sie przerostem formy nad trescia na chwile obecna. Na razie chce po prostu troche pojezdzic, pobawic sie i czerpac z tego przyjemnosc - na sciganie jeszcze przyjdzie czas ;).

Przepraszam za brak polskich znakow, nastepnym razem obiecuje sie poprawic ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://www.rosebikes.pl/rose-x-lite-two-105-2674381?product_shape=Mandarin-Red%2FBlack&article_size=62cm  

Rozmiar 62 powinien pasować, ale dobrze byłoby poznać długość wew strony nogi (rama rekomendowana dla dł przekroku 91-93 cm). Rower konfigurujemy pod klienta. 

Za 17 euro upgrade kół do DT SWISS, możemy dobrać minimalną ilość podkładek pod mostkiem, polecam także upgrade siodełka (od 27 euro). Ten rower wygrywał (w poprzedniej wersji malowania jako X-LITE CRS) większość testów porównawczych. Pełna, najnowsza grupa Shimano 105, dobre opony.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...