Skocz do zawartości

[rower MTB] z otworami na bagażnik do 5 tys


witek83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do zmiany roweru (dotychczas Merida carbon flx race). Potrzebuję uniwersalnego roweru z jak najłatwiejszą możliwością montażu bagażnika (tego brakowało mi w Meridzie) na dłuższe wyprawy (2 sakwy + wór). Ważne, aby po demontażu bagażnika dawał możliwość trochę bardziej sportowej jazdy (dlatego raczej odrzuciłem rower crossowy/trekingowy). Rower nie musi posiadać lepszego osprzętu niż mój dotychczasowy - chcę zmienić ze względu własnie na bagażnik, zbyt małą wielkość ramy dotychczasowego roweru i chęcią przesiadki na 29 cali.

Budżet - ok. 5 tys zł. Mam 180 cm, waga ponad 70kg.

Z moich ostatnich obserwacji widzę, że coraz rzadziej w droższych rowerach MTB pojawiają się otwory do montażu bagażnika, ale np taki Giant Talon mi się rzucił w oczy, że posiada.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, korzystając z rad na dzień dzisiejszy mam 3 modele:
 
scott aspect 910
 
trek x-caliber 9 2019 (2018 chyba był trochę lepszy jeśli chodzi o osprzęt)
 
giant talon 29 0 2019
 
Oprócz tego byłem w sklepie koło mnie i jest tam Cube attention SL 2018 (29 cali, rama 19) w cenie 3479 zł.
Pani w sklepie powiedziała również, że do Merida Big Nine 500 można zamontować bagażnik (ma jedną dziurę na środku) ale chyba mniej bym ufał takiemu rozwiązaniu i odpuszczę Meridę.
 
Skoro warunek konieczny każdy z nich spełnia, to kluczowa jest dla mnie wygoda zwłaszcza na dłuższych trasach i jak się rower/rama będzie spisywał przy obciążeniu na bagażniku np 30 kg przez dłuższy czas. Wiem, że jest to dość subiektywne, ale może ktoś posiada jakieś wskazówki/ przydatne informacje. Z tego co poczytałem skłaniałbym się najbardziej ku trekowi. 
 
EDIT: Zacząłem wczytywać się mocniej w forum i natrafiłem na coś takiego: https://www.canyon.com/pl/fitness/pathlite/pathlite-al-sl-6-0.html  Może byłby to dla mnie rozsądny kompromis.
Edytowane przez witek83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poczytałem trochę i pojeździłem po sklepach i biorąc pod uwagę powyższe kryteria i np. bliskość serwisu, w głowie mam takie modele:

x-caliber 9 2019

Specialized Rockhopper Pro 2018

cannondale trail 3 2019

cannondale trail 2 2018 - ten przekracza budżet, musiałby byc sporo lepszy żebym się zdecydował.

Który z nich jest najlepszy? Dodam, że ciut wyższy priorytet ma dla mnie rama i możliwości rozbudowy w przyszłości niż bieżący osprzęt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...