Skocz do zawartości
grzechu1984

[amortyzator] Suntour Axon - róznice

Rekomendowane odpowiedzi

grzechu1984

Witam.

Zastanawiam się nad suntourem AION 29". 

Występuje kilka wersji:

Boost na czarnej anodzie : http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/axon/29-cali_amortyzator-axon-rl-rc-pcs-29-boost-czarny-mat-taper-2019/1869

Zwykla ( bez boost ) na złotej anodzie http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/axon/29-cali_amortyzator-axon-rl-rc-29-15qlc-czarny-mat-tapered-2019/861

Zwykla ( bez boost ) wersja Elite http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/axon/29-cali_amortyzator-axon-rl-rc-pcs-elite-29-15qlc-czarny-mat-taper-2019/2020

I teraz zastanawiam się nad paroma sprawami :

1. Czy czarna anoda to tylko zmiana koloru czy tez poprawa płynności działania oraz trwałości względem anody złotej ?

2. Czy wersja Elite to tylko mniejsza waga czy też zastosowane inne technologie ? 

Pozdrawiam

Edytowane przez grzechu1984

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Z tego co pamiętam czarna jest lepsza.

Wołaj @ACTIVIA, to jego sklep, jest ekspertem od SR.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
maczet190399

@ACTIVIA Ci najlepiej powie ale wydaje mi się że czarna i złota anoda niema wpływu na działanie. Nowe amowy już nawet nie mają takiego koloru. Jedynie FOX Kashima. Wersja elite jest lżejsza bo ma koronę goleni Hallowtech czyli pustą w środku. Boost to zapewne wiesz że inna szerokość piasty i konieczność jej wymiany  lubkoła. No chyba ze przewidujesz wymianę lub składasz nowy.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

W temacie piszesz o Aionie a linki podałeś od Axona. Który model cię interesuje???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grzechu1984

Oczywiście chodzi o Axona - moja pomyłka. Już poprawione. Dzięki za info.

1 minutę temu, ACTIVIA napisał:

Co do modeli Axona to jesli chodzi o BOOST-a to ma ta dużą różnicę że ma rury goleniowe 34mm a zwykłe Axony 32mm

Czyli zapewne waga też większa.

@ACTIVIA Orientujesz się czy zwykle Axony będą w wersji z czarną anodą ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Dokładnie sprawdziłem według katalogu i według niego są w produkcji Axony BOOST z goleniami 32  oraz 34mm, natomiast co do dostępności na dzień dzisiejszy to mogę ci ten pod rury goleniowe 32 i 34mm załatwić

W zwykłych Axonach występują tylko rury goleniowe ze złotą anodą

17026.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grzechu1984

Czyli wg aktualnych trendów ( xc / maraton ) najlepszym wyborem była by wersja Czarna anoda + boost + golenie 32mm  :) 

Czy wersja elite ( korona hollow ) występuje w przypadku Axona 32mm boost + czarna naoda ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Co do BOOST-a to jestem w stanie ci tylko załatwić z goleniami 34 mm bo 32 mm jest już niedostępny

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
grzechu1984

@ACTIVIA Jaka jest waga tego axona SF9-AX9-BS-RLRC-T-M  " Amortyzator Axon RL-RC PCS 29 BOOST 34 Czarny Mat Taper 2019 " ?

Czy jest aktualnie jakaś alternatywa wagowa dla Axona  32 ELITE ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ACTIVIA

Nie miałem  okazji  je ważyć 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Iqus
      Przez Iqus
      Witam  przede wszystkim wszystkich na forum  
      Mam problem i poszukuje porady. W swoim rowerze postanowiłem wymienić wysłużony amortyzator na nowy. Nowy kupiłem z takimi wymiarami jak stary czyli średnica rury sterowej 1 1/8" itd.. Przyszedł właśnie nowy amortyzator i wszystko się zgadza oprócz tego, że mój stary widelec nie jest gwintowany, a ten nowy ma gwint na rurze sterowej. Proszę o odpowiedź, czy mimo gwintu mogę resztę rzeczy przełożyć ze starego widelca? Czy mogę na to nałożyć zwykły mostek? Czy jednak będzie problem, że po gwincie mostek z kierownicą będzie się ślizgał? Czy wbije też bez problemu gwiazdkę do takiego widelca? 

• Eper
      Przez Eper
      Siema!
      Po prawie 2,5 roku wracam do MTB i od razu po zakupie nowej maszyny, chcę wrzucić myk-myka. Średnica 30.9mm, przeznaczenie xc/maraton, wewnętrzne prowadzenie linki. Nigdy nie używałem, stąd też moja wiedza na ten temat jest mocno ograniczona. Dlatego zwracam się do Was  Zależy mi na bezawaryjnej pracy i jak najniższej wadze.
      Przeglądając forum wiele razy rzuciło mi się w oczy, że polecany jest Brand X. Na wigglu jest obecnie w okolicach $100. Przeceniony jest również Crank brothers na $130. Do roweru najbardziej pasowałby Fox na kashimie - ale to już okolice $300, jeżeli w działaniu nie ma zbyt wielkiej różnicy, raczej nie chcę dopłacać dla wyglądu x3. Może coś jeszcze powinienem wziąć pod uwagę?
      Dzięki!

• Kacpe2403
      Przez Kacpe2403
      Siemka, chciałem zapytać czy Manitou Circus Expert 100mm jest lepszy do dirtu od Rst Dirt T 100mm? Jakie są główne różnice i czy początkujący da radę ustawić tego Manitou? Który lepszy na pumptrack, street a który na hopki?
    • LexSzo
      Przez LexSzo
      Witam posiadam ramę dartmoor two6player 2019, pod stery is42/is52. Mam pytanie czy dany amortyzator z ogłoszenia (link podany niżej)  będzie możliwy do założenia lub jaki inny będzie pasował. Posiadam nie duży budżet. 
      LINK:
      https://www.olx.pl/oferta/rock-shox-xc30-amortyzator-przedni-100mm-26-tapered-nowe-CID767-IDn6zNk.html#70673c665c
    • Maggot743
      Przez Maggot743
      Witam!

Chciałbym prosić o pomoc bardziej doświadczonych/e kolegów/koleżanki o poradę w związku z wyborem nowego roweru.
      Otóż wiosną 2020 planuję zakup nowego Hardtaila oraz jego modyfikacje (waga, efektywność) w budżecie tak do 15 tys zł (fabryczna specyfikacja).
      Rowery, które biorę pod uwagę to:
      1. Specialized Epic Hardtail Expert 2019 (SID Brain, GX Eagle, Roval carbon)
      2. Specialized Epic Hardtail Comp Carbon (Reba, NX Eagle, Roval alloy)
      3. Canyon Exceed CF SL 7.0 (SID Select, GX Eagle, Reynolds T249 Carbon)

Mimo, że podałem w nawiasach najważniejsze dane techniczne co do osprzętu to jednak interesuje mnie z tego tylko parę rzeczy a mianowicie SID Brain w Specu.
      W głównej mierze chcę dokonać wyboru ze względu na geometrię oraz zastosowane technologie.
      Co do właściwości poszczególnych wymiarów w geometrii rowerów wiedzę teoretyczną posiadam, jednak wiem, że najważniejsze są rzeczywiste odczucia.
      Obecnie jeżdżę na Grand Canyonie CF 5.9 2015 rozmiar L po lekkich modyfikacjach. (Jego geometria na załączonym obrazku)
      Mam 182cm wzrostu, noga 86cm. Rozmiar nowego roweru to raczej L.
      W związku ze zmianami w geometrii rowerów XC w ostatnim czasie ("progresywna", dłuższa rama, reach, bardziej płaski kąt główki, stromy podsiodłowy itd) mój rower z pewnością różni się od tych nowych. Ponadto nie miałem okazji póki co spróbować żadnego z nowych modeli. 

Stąd pytania:
      1. Czy obecni tu (zakłada, że tacy są) posiadacze modeli wyżej wymienionych (ew modeli podobnych na tych samych ramach) mogliby wypowiedzieć się co do jazdy i zachowania się roweru w różnych warunkach (prowadzenie, skręcanie, podjeżdżanie, ciasne zakręty, zjazdy itd)
      2. Czy ktoś ma doświadczenie z użytkowaniem widelca SID Brain najlepiej 2018+. Teorię znam. Interesuje mnie czy są z nimi jakieś problemy i czy warto zainwestować w to rozwiązanie (nie ukrywam, że mi się podoba system Brain).

Linki do geometrii:
      Specialized Epic Hardtail Comp Carbon 2020:
      https://www.specialized.com/pl/pl/epic-hardtail-comp/p/171064?color=264117-171064
      Specialized Epic Hardtail Expert 2019:
      https://www.specialized.com/pl/pl/epic-hardtail-expert/p/154337?color=237767-154337
      Canyon Exceed CF SL 7.0:
      https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/cross-country-bikes/exceed/exceed-cf-sl-7.0/2427.html?dwvar_2427_pv_rahmengroesse=XL&dwvar_2427_pv_rahmenfarbe=BK%2FWH#!accordions=1_1