Skocz do zawartości

[hayes nine] przód - naprawiać czy kupić coś innego do zimowego roweru typu full


BartekvL

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:)

Dostałem starego fulla (Kona Kikapu Deluxe), którym chcę dojeżdżać do pracy(i nie tylko) w terenie górskim. Ze względu na wiek(ponad 10lat), hamulce hayes nine były już bardzo słabe, udało mi się przywrócić do życia tył, niestety przód był tak zapieczony, że przy serwisie uszkodziłem jeden z cylinderków. Pomimo, że rowerkiem planuje jeździć głównie do pracy to potrzebuję mieć sprawne oba hample(teren jest trudny). Ostatnie 2-3 lata nie śledzę już nowości rynkowych i forum, więc słabo orientuję się co warto kupić, opcje jakie mam to:

- zamówić nowy cylinderek z uszczelką(a najlepiej dwa na przód) - koszt 50/(90)pln

- kupić dobry mechaniczny hamulec tarczowy(nigdy nie użytkowałem tego typu hampli), na przód lub tył(zaciski hayes przód/tył mam takie same więc nie ma problemu z przełożeniem)

- kupić nowy hamulec hydrauliczny i założyć na przód - jaki?(z hayes znalazłem model dyno comp nowy za 179pln plus nowa tarcza)

- kupić coś ze sprzętu używanego

W rowerze letnim mam Shimano BR-M675, więc mam zapas oleju, cały sprzęt do odpowietrzania hamulców shimano, oliwki, itp. Na piastach są dobre tarcze hayes 160mm, okładziny hamulcowe też w dobrym stanie, ważę 80kg, co byście poradzili, aby dudków zostało w kieszeni(budżet tak do 200pln) a rower śmigał po górkach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...