Skocz do zawartości

[krótki ogon czy długi] jaki do turystyki


Michulo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Już niemal kupiłem  Octane One Gridd , który ma zastąpić Accenta Furiusa , ale trafiłem gdzieś na informację , że rower z krótszym ogonem jest szybszy i zwinniejszy , ale za to mniej komfortowy na dłuzsze trasy.Niestety Gridd jest właśnie krótszy o 1,5 cm. I mam teraz zagwozdkę, czy to faktycznie ma tak wielkie znaczenie przy amatorskiej jeździe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie jeździłem na szosówkach z sakwami,  nawet w Jaguarze jest tylko 425mm a to dla mnie jest rozlazła geometria, tylko ze sama długość CS to nie wszystko, cała geometria zadziała. Każdy lubi co innego. Niesposób wygdybać. Rowery bagażowe mają długi tył, a taki UltraRoman ostatnio na Radavist pokazał się w fotorelacji z takim jamnikiem, że oko więdnie. I szafa mu gra.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dosyć uniwersalny jeśli chodzi o rowery. Kilka już przerzuciłem, i jeśli tylko dobrałem odpowiednie siodełko i wszystko poustawiałem pod siebie na każdym mi się dobrze jeździło. Nawet w kombinacjach w stylu rama trekkingowa pod prostą kierownicę z zamontowanym barankiem. Więc pewnie tu też dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może stawać na kole z ciężkimi sakwami na stromiznach w terenie, ale czy cm czy dwa robią dużą różnicę? NIE WIEM!

W Inbredzie raz mam koło przesunięte do przodu ( z zamontowaną przerzutką) albo do tyłu - kiedy mam ostre. Nie czuję, nie zastanawiam się nawet nad różnicą... ok 15 mm różnicy.

Na rowerze torowym gdzie koło jest bardziej pod pupą łatwiej zrobić skida niż np na Wagancie( duża baza, plus wywalony do przodu widelec)

Na rowerze torowym lepiej czułem tylne koło wskakując nim na krawężnik niż w Wagancie, trochę  łatwiej też wyrywać do góry przód, kiedy tylna oś jest bliżej suportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sam już nie wiem.:(  Znajdę ewentualnie coś innego w cenie 1500-1600 za frameset ?  Rozmiar 54-56 .Warunek to obie sztywne osie, suport wkręcany , główka tapered , widelec karbon lub alu -karbon , miejsce na oponki 38-40c.  Ewentualnie coś ze stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, itr napisał:

Może stawać na kole z ciężkimi sakwami na stromiznach w terenie

Oj tak. Zdarza się nawet poza terenem – raz tak ruszałem spod świateł obładowanym sakwami (wyłącznie tylnymi) przerobionym rowerem mtb i niemałe było moje zdziwienie, gdy przód sam z siebie powędrował do góry ^_^ Chociaż fakt że mostek miałem na plus, kierownica wychodziła chyba na poziomie siodła czyli jak na moje standardy – bardzo wysoko.

Ogólnie to zależy jak autor chce jeździć – jeśli sakwiarstwo ma stanowić część rozrywek, to dłuższy ogon rozwiązałby część problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, clavdivs napisał:

Jak w tribanie masz krótszy ogon i gross ludzi nad nim się zachwyca, to czego się obawiasz?

W sumie to racja :thumbsup:

Teraz, bts napisał:

jeśli sakwiarstwo ma stanowić część rozrywek

Nie będzie. To tylko jednodniowe trasy  , ok.150 km. Sakwy to na wodę ,papu, ciuchy itp. dla 2 osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...