Skocz do zawartości

[pompka] Topeak Racerocket - duże tarcie przy pompowaniu


MD11

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem tytułową pompkę w wersji MT. Kiedy wyciągam rączkę to tak od połowy zakresu pracy tłoka czuję tarcie, a pod koniec to już praktycznie nie da się jej ruszyć. Tak jakby metal tarł o metal. Zauważyłem, że jak obracam rączkę to jest miejsce w którym tłok chodzi płynnie do końca, ale dosyć ciężko w nie trafić.

Czy u Was również występuje takie zjawisko? Może tak ma być i obrócenie rączki służy zablokowaniu tłoka, żeby się nie wyciągnął w trakcie jazdy? Tylko wtedy powinien być jakiś wskaźnik, żeby trafić w odpowiednie miejsce. A może trzeba tam jakoś dodać smaru?

Pompka wydaje się porządna, ale to tarcie mnie niepokoi. Nie chciałbym jej zniszczyć i zastanawiam się, czy nie trafił mi się jakiś felerny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jak to rozkręcić? Pewnie tam na końcu, gdzie jest zaślepka/narzędzie do zaworów Presta i widać wcięcie na monetę / bardzo szeroki śrubokręt?

Teoretycznie mogę ją rozkręcić, ale to jest póki co fabrycznie nowa pompka, którą mogę zwrócić, a jak zacznę rozkręcać to może z niej coś wypaść albo się zarysuje i już nie będzie tak różowo.

Jak wysuwam maksymalnie rączkę, to nie mogę jej obrócić wokół osi - po obrocie o 45 stopni kompletnie się blokuje przez tarcie wewnątrz i na oko widać, że wysunięta rurka jest przechylona względem korpusu pompki. To nie kwestia braku smaru tylko tego, że te rurki jakby nie są dobrze spasowane. Dawno nie używałem ręcznej pompki, ale z tego co pamiętam to nawet w tanich modelach nie miałem takich problemów. Nie tego spodziewałem się po jednej z najlepszych tego typu pompek na rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pompka wymieniona. W nowej nie ma tego zjawiska. :)

Muszę przy okazji pochwalić sklep sportpoint.pl, bo u nich kupowałem: https://www.sportpoint.pl/pl/pompki-rowerowe-reczne/2063-pompka-topeak-racerocket-mt-black-t-trr-mt1b-4712511826555.html. Wysłałem im maila, następnego dnia do mnie oddzwonili, żeby dopytać i od razu wysłali nową pompkę kurierem, który odebrał ode mnie wadliwy egzemplarz. Krótko mówiąc wszystko odbyło się szybko i profesjonalnie, a ceny na Topeaka mają bardzo atrakcyjne.

Odnośnie narzędzia do zaworów Presta, o którym wspomniałem - chyba w najnowszej wersji je dodali, bo w pierwszym egzemplarzu było, a później dostałem wersję z innym opakowaniem już bez niego. Wersja z tym dodatkiem ma nakładkę na końcu rączki i jest przynajmniej 0.5 cm dłuższa niż podaje producent na stronie (19.6 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...