Skocz do zawartości

[do 2500zł] rower dla niskiej osoby


Dzidak

Rekomendowane odpowiedzi

Ten kross jest całkiem ok . Oczywiście w swojej kategorii cenowej . Największym minusem jest amor . Słaby . Ale ogólnie spoko , miałem okazję jeździć  na damskim krosie ( trochę  za małym ) w prawdziwych górach :) i było bardzo przyjemnie . Nawet ten amor jakoś działał . ,,Twój " kross ma napęd 2x10 dość uniwersalny i jeśli nie zamierzasz bić rekordów prędkości na asfalcie to powinien wystarczyć .

Pierwszy GT jest na kołach 29" . No nie wiem , kiedyś się mówiło że takie koła są dobre dla jeźdźców ok/powyżej 180 cm wzrostu . Jeśli nie jeździłeś wcześniej na 29tkach to trochę ryzykowne . Ten GT ma , moim zdaniem , bardzo uniwersalny ale teraz mało popularny napęd 3x9 . Z drugiej strony nie wiem czy przełożenie 44-11 przy kołach 29" będzie Ci potrzebne ( bo nie napisałeś gdzie i jak zamierzasz jeździć ) . O hamulcach promax trudno coś powiedzieć ale mistrzostwo świata to raczej nie jest . 

Rama 14" to już jednak przesada . Za mała .

Aha , tak jak Dorota radzę przed zakupem przymiarkę . Nawet do innego modelu z tej serii , ramy powinny być takie same . Tzn jakaś Lea 7 , 6 ...  ???

Aha 2 , moja pani ma ciut mniej niż 165 i jeździ na krosi 17" . Jest ok , pozycja nie jest bardzo wyciągnięta ale i nie wyprostowana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku, który wkleił Dzidak jest rama 17". Ja mam 170cm i rower GIANT fastroad rozmiar M i żeby czuć się komfortowo, zmniejszyłem mostek, siodełko do przodu 1cm i zmiana kierownicy prostej na lekko giętą. Uważam że nie ma idealnego rozmiaru, zawsze coś trzeba dopasować by się mieć przyjemność z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze inaczej. Dopiero od zeszłego sezonu (start kwiecień) tak konkretnie wkręciłem się w rower. Cały sezon (jakieś 2000+ km) przejeździłem na marketowym 300zł rowerze. Koleżanka pożyczyła mi kross lea 4.0 i całkiem fajnie się to prowadzi plus rama mi nie przeszkadza na postojach. Chcę coś kupić na stałe. Większość markowych rowerów w tej cenie jest albo na osprzęcie altus albo acera a tylko ten znalazłem na pełnym deore. Moje trasy to około 40km(50%asfalt50%szutr) 3-4 razy w tygodniu. Jak macie jakieś propozycje to chętnie wysłucham. Nie jestem napalony na ten i tylko ten. Szukam rowru w który nie będę musiał wkładać drugiej takiej sumy już po chwili bo się rozpadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dzidak napisał:

Moje trasy to około 40km(50%asfalt50%szutr)

Płaskie ? Jeśli tak i forma nie jest bardzo słaba to najszybsze przełożenie 38x11. Czyli raz dwa zajeździsz najmniejsze koronki kasety i łańcuch. ( asfalt 38x11 i 38x13 ) Aczkolwiek rower ma b.dobry stos. ceny/jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się pochwalić i opisać moje pierwsze przemyślenia. Dla osoby mojego wzrostu 17" rama i 27,5" koła to max na co można sobie pozwolić. Na plus bądź minus różowe wstawki są tylko naklejkami. Więc rower tak naprawdę jest czarno (głęboki mat) błękitny. lea.thumb.jpg.e5318bffc45cf6803729541cd8bc0f11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, jesteś zadowolony i to się liczy. Jak będziesz jeździł to sobie poustawiasz wszystko jak tobie będzie odpowiadać. Warto brać sugestię biorących udział w dyskusji, przynajmniej warto coś poprawić, wyregulować itp. Przyjemności z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...