Skocz do zawartości

[Buty spd] Jakie kupić 200-300 zł im mniej tym lepiej


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam model na rzepy za 220 zł, nie pamiętam jaką mają cyferkę. Są bardzo fajne, sztywne i całkiem nieźle wykonane. 

Nie odpowiedziałeś jaki system Cie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.decathlon.pl/buty-mtb-mt-5-id_8409433.html?rec=recommendations_viewed_5

Te mi się wydaję całkiem ok.

Rozumiem, że numeracja rozmiarów jest taka sama jak w  butach w których chodzimy na codzień? Pytam bo gdzieś na forum ktoś napisał żeby brać o rozmiar większy w porównaniu do rozmiaru jaki nosze na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Karol1994czx napisał:

Rozumiem, że numeracja rozmiarów jest taka sama jak w  butach w których chodzimy na codzień? Pytam bo gdzieś na forum ktoś napisał żeby brać o rozmiar większy w porównaniu do rozmiaru jaki nosze na codzień.

Numeracja shimano jest zawyżona dlatego trzeba wziąć o 1 rozmiar większe. Ja mam normalnie 43, a buty Shimano 44. Nie wiem jak inne firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, jbbike napisał:

Ja mam normalnie 43, a buty Shimano 44

To też nie do końca jest tak prosto. Ja mam 43 a buty Sh jak w nich jeździłem 45. Istotna jest też szerokość buta.

Aktualne SIDI mam 44.

Idąc tym tropem - przymiarka rozwiązuje dylematy.

3 minuty temu, jbbike napisał:

Numeracja shimano jest zawyżona

Zaniżona.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsze modele Shimano, zdaje się od 2018 nie mają już zawyżonej numeracji (jeżeli but jest mniejszy niż deklaracja producenta, to numeracja jest zawyżona a nie zaniżona). 

Mierzyłem te buty z Deca : https://www.decathlon.pl/buty-mtb-mt-5-id_8409433.html?rec=recommendations_viewed_5 . Normalnie noszę 44 i rozmiar 44 tych butów był ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...