Skocz do zawartości

[rama Nowa] wymiana ramy


mikolajt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie jest to mój pierwszy post i proszę o wyrozumiałość, ostatnio zerwałem gwint w swoim rowerze (Kross Level B2 29"). Ogólnie z tego roweru została sama rama, kierownica mostek i amortyzator. Reszta części jest wymieniona na nowe - lepsze. Pech chciał, zerwałem gwint w ramie. Spawanie czy coś za bardzo nie wchodzi w grę, rama ma już swoje lata, liczne obicia i ogólne ślady codziennego użytkowania. Postanowiłem kupić nową ramę  Dartmoor Primal -( https://www.flowerbike.pl/product-abk-115106-Rama-rowerowa-Dartmoor-Primal-29.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gclid=Cj0KCQiApbzhBRDKARIsAIvZue_q9N_XlAFbXTejtwOGrjw0_oMsEp2sy5-Dyq_1B6LaAM8NgP2B5S0aAk_gEALw_wcB ). Chce do tej nowej ramy przełożyć wszystkie podzespoły z mojego obecnego roweru. Sprawa komplikuje się w tym miejscu, nowa rama ma główkę  taper (is42/is52) [nie wiem o co z tym chodzi] i nie wiem czy mój amortyzator ze starego roweru będzie pasować do nowej ramy. Amortyzator jaki mam to RST BLAZE RL 100mm (w przyszłości będę go zmieniać). Jakie stery musiał bym kupić i czy w ogóle są takie stery na amortyzator z prostą rurą do główki taper/tapered.. Proszę każdego o jakąkolwiek pomoc. Z góry dziękuję, i przepraszam jeśli coś źle napisałem to mój pierszsy post proszę o wyrozumiałość.. 
 pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że Primal to zupełnie inny rodzaj ramy niż Level?

Kupujesz stery Tapered które w zestawie mają adapter z 1 i 1/8 na Tapered.

Jaki gwint zerwałeś w starej ramie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz pozostać przy skoku widła 100mm to są lepsze opcje na ramę np peak29 z tańszych, a jeśli chcesz przejsć na ścieżkowanie to pytanie czy w Twoim obecnym widle da się ustawić skok 120 który to jest rozsądnym minimum dla primala. Primal + 100mm może być niesterowny w terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego sprawdź jeszcze czy sztyca i suport będzie pasować. Wymiana pancerzy z linkami pewnie też Cię będzie czekać.

Kup stery z dartmora i będzie git. Kiedyś był temat że ktoś miał problem z dopasowaniem sterów.

A i jeszcze jak masz z przodu przerzutki to nie koniecznie będą pasować top swing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grzesiowu napisał:

Jeśli zamierzasz pozostać przy skoku widła 100mm to są lepsze opcje na ramę np peak29 z tańszych, a jeśli chcesz przejsć na ścieżkowanie to pytanie czy w Twoim obecnym widle da się ustawić skok 120 który to jest rozsądnym minimum dla primala. Primal + 100mm może być niesterowny w terenie

Dobra a jak z tą ramą peak29 co to w ogóle jest, warte uwagi ? kompletnie nigdy nie słyszałem o tej ramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peak jest najlepszą opcją jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości. Ma sportową geometrię, ale nie powinno być wielkiego przeskoku w porównaniu do modelu Level.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra. To powiedzmy, że kupuję to ramę peak 29" (https://www.centrumrowerowe.pl/rama-accent-peak-29-2016-pd6634/?v_Id=95732)  do tego muszę kupić stery. Tak jak wspominałem wyżej, w moim rowerze mam amortyzator z zwykłą prostą rurą sterową, jakie musiałbym kupić stery,  żeby pasowały i do ramy i do amortyzatora. Takie będą okej ( https://www.######.pl/product-pol-53276-Stery-pol-zintegrowane-taper-HSI-SPRO-lozyska-maszynowe-1-18-1-5.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gclid=Cj0KCQiA68bhBRCKARIsABYUGidXDWwZakd5ufZm8Vthxkz3zGXvsrCWr6v1EPyP1rQ88ymkDmluNqEaAqDKEALw_wcB) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chociaż osobiście Ci ich nie polecę. Wywaliłem je po roku ze względu na konstrukcję która jest jakimś nieporozumieniem. Ja mam Octane One Warp 1, ale chyba już ciężko z ich dostępnością. Zobacz też Accent Exe, nieco droższe ale może coś poprawili.

Wracając do tematu samej ramy. Zastanów się, poczytaj żebyś nie żałował. Dolicz też koszt sztycy + zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, skom25 napisał:

Tak, chociaż osobiście Ci ich nie polecę. Wywaliłem je po roku ze względu na konstrukcję która jest jakimś nieporozumieniem. Ja mam Octane One Warp 1, ale chyba już ciężko z ich dostępnością. Zobacz też Accent Exe, nieco droższe ale może coś poprawili.

Wracając do tematu samej ramy. Zastanów się, poczytaj żebyś nie żałował. Dolicz też koszt sztycy + zacisku.

dzięki skom25 za pomoc.. Co sądzisz o takich sterach (https://allegro.pl/stery-octane-one-warp-taper-zs44-zs56-maszyny-i7443756072.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&gclid=Cj0KCQiAjszhBRDgARIsAH8KgvcOF7HQODqHhl4FJ2Rvj6HTrGxMRbE11IPBl_u8RUSyei3sooGuFFYaAnCPEALw_wcB&gclsrc=aw.ds) Powinny pasować do tej ramy co nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...