Skocz do zawartości

[rama Nowa] wymiana ramy


mikolajt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie jest to mój pierwszy post i proszę o wyrozumiałość, ostatnio zerwałem gwint w swoim rowerze (Kross Level B2 29"). Ogólnie z tego roweru została sama rama, kierownica mostek i amortyzator. Reszta części jest wymieniona na nowe - lepsze. Pech chciał, zerwałem gwint w ramie. Spawanie czy coś za bardzo nie wchodzi w grę, rama ma już swoje lata, liczne obicia i ogólne ślady codziennego użytkowania. Postanowiłem kupić nową ramę  Dartmoor Primal -( https://www.flowerbike.pl/product-abk-115106-Rama-rowerowa-Dartmoor-Primal-29.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gclid=Cj0KCQiApbzhBRDKARIsAIvZue_q9N_XlAFbXTejtwOGrjw0_oMsEp2sy5-Dyq_1B6LaAM8NgP2B5S0aAk_gEALw_wcB ). Chce do tej nowej ramy przełożyć wszystkie podzespoły z mojego obecnego roweru. Sprawa komplikuje się w tym miejscu, nowa rama ma główkę  taper (is42/is52) [nie wiem o co z tym chodzi] i nie wiem czy mój amortyzator ze starego roweru będzie pasować do nowej ramy. Amortyzator jaki mam to RST BLAZE RL 100mm (w przyszłości będę go zmieniać). Jakie stery musiał bym kupić i czy w ogóle są takie stery na amortyzator z prostą rurą do główki taper/tapered.. Proszę każdego o jakąkolwiek pomoc. Z góry dziękuję, i przepraszam jeśli coś źle napisałem to mój pierszsy post proszę o wyrozumiałość.. 
pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne stery pod prostą rurę sterową do ram z taperem - niektóre nowe rowery nawet są/były tak sprzedawane (miałem tak np. w Authorze Instinct). Gorzej by było, gdybyś miał odwrotnie, tj. ramę z prostą główką i widelec z taperowaną rurą.

Czyli potrzebujesz sterów is42/is52, ale pod prostą rurę sterową 1 1/8 cala (a nie pod taperowaną/rozszerzaną 1 1/8-1 1/5 cala).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...