Skocz do zawartości

[2500] Romet Mustang 1 27,5 vs Unibike Viper GTS


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Dokumosa napisał:

Porównujecie zatem jabłko do gruszki.

Kolega się pyta, więc podpowiadam to co by było najlepszym wyborem. Ja miałem Treka 4300, amortyzator z blokadą. Najwięcej jeździłem drogami asfaltowymi. Założyłem koła 27,5" opony szer 28mm. Traktowałem go jak kolarzówkę, w niecałe 12h przejechałem 326km. MOŻNA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę do was z prośbą o pomoc w wyborze . Rower w sumie ma mieć uniwersalne zastosowanie . Nie robię niesamowitych dystansów max 60 km. Nie mam możliwości zobaczenia żadnego na żywo w Katowicach niestety .

Z tego co wyczytałem na plus dla Unibike osprzęt oparty o Deore. W Romet tarczowki + chyba w tym modelu armotyzator powietrzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mustang będzie bardziej uniwersalny glównie ze względu na masę o przeszło 1kg mniejszą, hamulce tarczowe i działający, nierdzewiejący amortyzator (który też można zablokować). Osprzetem napędowym bym się nie podniecał bo przerzutka przednia we wszystkich niskich grupach działa tak samo a różnica na manetkach jest niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno porównać rowery, które są stworzone do innych warunków jazdy. Przy jeździe 50/50 las/asfalt raczej wziąłbym rower górski, czyli Mustanga i zmienił opony na Race Kingi. Chyba, że wymagasz od roweru przede wszystkim wygodnej pozycji (bo np. bolą Cię plecy), wtedy lepszy może się okazać Viper.

Mustang 27,5 ma dość dobry amortyzator z blokadą i tłumikiem, ale bez sprężyny powietrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do wyboru:

1. Wyczynową serię RaceSport (przyczepność,  ultralekkie, jednorazowe (tzw. race day  only)

2. Protection (ta sama mieszanka co wyżej ale poprawiona trwałość co zwiększyło masę)

3. Sport (zwijane na kartoflanej mieszance, dosyć ciężkie ale do amatorskiej jazdy ok)

4. Zwykła drutówka (mieszanka jak w poz 3 ale drut stalowy zamiast kevlaru).

Ceny odpowiednio 180, 160, 90, 60zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...