Skocz do zawartości

[hamulce] shimano slx m7000, klocki


misiekw162

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam JagWire półmetaliczne z aluminiową płytką. Dają radę ale wydaje mi się że KoolStop mogą być delikatnie lepsze, chociaż nie mam porównania 1:1 bo KoolStop miałem w poprzednich hamulcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odmienne doświadczenia. Zarówno żywiczne jak i metaliczne Shimano na tarczach SLX/XT mają niewielką konkurencję. Właściwie poza KS lepsze były jeszcze ceramiczne Unexy (obecnie chyba już niedostępne). A przerabiałem naprawdę chyba wszystkie klocki popularnych marek dostępnych na rynku. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja właśnie kończę G02A z przodu w XT i bardzo sobie te żywiczne klocki chwalę. Równo 1mm został, zacząłem się więc rozglądać i ani myślę o zakładaniu czegokolwiek innego niż Shimano. Ważę 85kg, tarcza to XT 180mm i lubię hamować dynamicznie. Żywiczne mnie zwyczajnie satysfakcjonują. A że jestem zwolennikiem zmieniania na lepsze to właśnie o G04Ti myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale G04Ti to metaliki bez radiatora, blisko 2x droższe niż G02A. Są inne ale czy lepsze to zależy od zastosowania docelowego. Z moich obserwacji (co prawda w XT ale to znaczenie ma żadne) wychodzi, że na zimno hamują lepiej żywiczne. Jak się je zgrzeje do momentu w którym zaczyna śmierdzieć one przestają praktycznie hamować i wtedy wychodzi wyższość metalicznych, które przy wyższych temperaturach jeszcze dają radę. Co ciekawe o ile w przypadku innych marek różnie zachowywały się metaliki i żywiki w mokrych warunkach to w przypadku shimano jest w miarę równo pod względem siły jak i braku dodatkowych "efektów dźwiękowych".

Tak więc jeśli nie miałeś nigdy problemu ze zgrzanymi G02A to bym na takich został. Owszem szybciej się zużywają niż metaliki ale są sporo tańsze i dodatkowo oszczędzają tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.01.2019 o 16:02, cervandes napisał:

A że jestem zwolennikiem zmieniania na lepsze to właśnie o G04Ti myślę.

Jeżeli do twojego stylu/modelu jazdy dobrze pasowały żywiczne, to metaliki lepsze nie będą. Chyba, że lubisz hamować się w dźwiękach zatrzymującego się pociągu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...