Skocz do zawartości

[Amortyzator] Durolux-a rc2 jaka dwu półka w zamian.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie . 

Napisze dokładnie o co chodzi .

Posiadam rower na ramię z 2013 roku Orange 224 evo 215 mm skoku . Jakieś dwa lata temu kupiłem do niej przedni amortyzator Durolux-a rc2 180 mm skoku z goleniami 36 mm pod koło 26 " . Bardzo mi się podoba jego praca a w szczególności komora powietrzna którą sobie mogę regulować twardość widelca . Lecz niestety czas na zmiany może nie latam w dh nawet nie w fr ale lubie jak rower dobrze wygląda , dlatego tez uważam iż moja rama będzie lepiej wyglądać z dwu półką 200 mm skoku ale jaką wybrać . Nie jestem profesjonalistą ale lubie jak wszystko działa . Ogólnie będę zadowolony jak praca będzie zbliżona lub lepsza od mojego durolux-a . Co polecacie dodam iż durolux-y w stanie idealnym ( taki jak mój ) chodzą po ok 1300 zł wiec mógł bym dołożyć max 200 zł i kupic jakaś dwu półkę . Zależało by mi na komorze powietrznej oraz na naprawdę solidnych nie wycierających sie po tygodniu  goleniach  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
13 minut temu, danielb1986 napisał:

dodam iż durolux-y w stanie idealnym ( taki jak mój ) chodzą po ok 1300 zł wiec mógł bym dołożyć max 200 zł i kupic jakaś dwu półkę

Jak pod koło 26 to raczej tylko używki, także najpierw sprzedaj tego co masz, potem będzie się szukać, bo jak nie masz wolnych funduszy to nie ma sensu.

P.S. "Dwupółka" piszemy razem, i w ogóle ogarnij gramatykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj starszych FOXów 40 na kashimie. Jak nie zajechany to anoda długo wytrzyma. Za takie pieniądze w środku będzie gnój, ale może do wyratowania. Jak ktoś ci powie, że robił serwis to pytaj o foty i patrz na wytarcia goleni. Cała masa dzieciaków teraz chce robić biznesy na częściach i można ustrzelić coś co jeszcze posłuży jak się w porę zareaguje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że trzeba mieć fantazję żeby poświęcać kulturę pracy i kupę kasy żeby coś wyglądało lepiej. Nie myślałeś żeby te pieniądze przeznaczyć na inne ulepszenia roweru? Zwłaszcza że sam przyznajesz że nie używasz roweru zgodnie z przeznaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A część forumowiczów jak zwykle w "ferworze doradzania" i w kółko dają się nabierać na takie tematy... :)

Choć naprawdę duży plus dla autora tematu, że nie ściemniał że rzeczywiście uprawia "dałnhilo-ędóro-frirajdo-stónt" jak to pisze 99% rowerowych "młodych gniewnych" na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuje za odpowiedź . To proszę mi wytłumaczyć to iż golenie są czarne średnica 36 mm , tłumik rc2  , oraz na goleniach dolnych sa naklejki 26" i 36mm . 

Link do ogłoszenia olx z moimi zdjęciami  https://www.olx.pl/oferta/jak-nowy-amortyzator-suntour-durolux-rc2-air-pod-kolo-26-stan-igla-CID767-IDy689Y.html

Oraz zdjęcia w celu potwierdzenia z przed chwili .

6b14947b1e9c.jpg

 

10c2961df121.jpg

W dniu 2.01.2019 o 23:05, skom25 napisał:

Muszę powiedzieć że trzeba mieć fantazję żeby poświęcać kulturę pracy i kupę kasy żeby coś wyglądało lepiej. Nie myślałeś żeby te pieniądze przeznaczyć na inne ulepszenia roweru? Zwłaszcza że sam przyznajesz że nie używasz roweru zgodnie z przeznaczeniem.

Wiesz to jest tak samo jak ktoś kupuje super szybkie rs6 avant a nie ma dzieci ,  jeździ do pracy nie przekraczając przepisowych prędkości mimo , ze to jest kombi które robi 300 km/h bez problemu . U mnie jest podobnie lubię mieć dobry rower który dobrze i agresywnie wygląda a że nie wykorzystuje jego możliwości trudno .  Co do ulepszeń roweru to po co jak wszystko spełnia moje kryteria tylko ten amortyzator.  Myślałem nad Boxxerem WC lub 380 ale coś takiego   https://www.olx.pl/oferta/marzocchi-380-c2r2-nie-fox-40-boxxer-bos-dh-fr-CID767-IDy5cku.html tylko szkoda ze nie jest powietrzny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zadajesz takie pytania skoro i tak nie wykorzystasz nawet w 10% możliwości takiego sprzętu? Chcesz rower do lansu to kupuj cokolwiek, nie widzę sensu rozwodzenia się nad tym co lepsze a co gorsze skoro i tak nie będziesz go wykorzystywał go zgodnie z przeznaczeniem. Tak swoją drogą to nie szkoda ci pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc twoim totkiem myślenia po co Ci ładna zdolna żona jak możesz mieć brzydką , lub inaczej po co Ci mózg jak i tak nie wykorzystujesz jego nawet w 20% ?? Zadałem proste pytanie i nie potrzebowałem spamu w postaci wywodów po co na co  , lub lans młodych gniewnych . Domyślam się iż jestem starszy od większości osób u piszących ( 33 lata ) lecz nie w tym problem . Po prostu chciałem odpowiedzi jaki amortyzator DC zamiast duroluxa o lepszej lub podobnej kulturze pracy do 2000 tyś zł . Praktycznie juz sam sobie odpowiedziałem i waham sie między boxxerem https://www.olx.pl/oferta/rock-shox-boxxer-world-cup-2012-CID767-IDy8bui.html#d0afebe961 lub https://www.olx.pl/oferta/marzocchi-380-c2r2-nie-fox-40-boxxer-bos-dh-fr-CID767-IDy5cku.html .Oczywiście nie sugerować się ogłoszeniami nie chodzi mi o konkretne egzemplarze tylko o modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wydaje mi sie, aby ktorys z nich pracowal lepiej niz Durolux, lub jesli w teorii tak, to czy wyczujesz roznice. Natomiast jesli lubisz miec poczucie "fajnosci" i ma fajnie wygladac, to bralbym Boxxera.

Juup, rozumiem, ze ktos cos chce i wali go jak uzywa. Mnie nie boli taki problem. 

Natomiast skoro masz do wydania 2000 tys, to bralbym DVO- to taka malutka i jedyna zlosliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, danielb1986 napisał:

Dziękuje za odpowiedź . To proszę mi wytłumaczyć to iż golenie są czarne średnica 36 mm , tłumik rc2  , oraz na goleniach dolnych sa naklejki 26" i 36mm 

Jesli masz Duroluxa pod 26" i jest naklejka 36 to w rzeczywistości są  golenie 35mm. Zmierz sobie suwmiarka. To byl ostatni rok produkcji Duroluxow 26" i przez to Suntour dał  naklejki z Duroluxow 27,5" gdzie są  golenie 36mm

Jeśli  ktoś  w ogłoszeniu tak piszę to sugeruje sie naklejką  boczną a sam nie zmierzył  dokładnej średnicy suwmiarką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golenie zmierzone suwmiarka elektroniczna  pokazuje 35.98 mm czyli 36 mm na moje . Chyba że to jest wersja 27,5 tylko ja mam dość wysokie opony a i tak przerwy jest jeszcze ok 3 cm  sprawdzane . Dziwne jest to iż kupowałem nowy ten amortyzator ( kupowany w Anglii )  i żadnych naklejek tam nie zmieniałem  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...