Skocz do zawartości

[wymiana osprzętu] Deore na SLX


Rekomendowane odpowiedzi

siemanko ludziki, mam MTB niejaki RockRider8 29, po 4 latach potrzeba wszystko wymienić. Kocham go ale trzeba postanowiłem zainwestować mam Deore ale chce SLX plus hamulce ( 160 na 203) bo oryginalne to najsłabszy punkt roweru. Wszystko pokaże na fotach. Prośba o ocenę i doradzenie plus pomoc w doborze linek do hamulców i przerzutek , bo podoba mi się Jagwire Elite Mountain ale top 600 zeta.

Pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku.

Screen Shot 12-20-18 at 07.24 PM.PNG

Screen Shot 12-20-18 at 07.25 PM.PNG

Edytowane przez G3orG3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Janu_sz napisał:

Linka szlifowana + teflonowy pancerz na metry + końcówki z czubkiemi masz to samo co ten Jagwire. Różnicy nie widzę, a wychodzi ok. połowę taniej.

a jakies konkretne propozycje??

reszta jest ok??

szukam dobrych i mądrych propozycji znasz sie? podpowiedz.. dzieki:)

Edytowane przez G3orG3
zmiana tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagwire ma linki szlifowane po 6, czy 8 zł. Ja kupowałem PROX-a linki.

A pancerze nie pamiętam, ale chyba też PROX-a coś po 6 zł / metr.

Końcówki mam Jagwire, takie z dziubkiem.

 

Wyszedłem z założenia, że skoro to działało od 2012 roku ( było takie zakładane wtedy ) to po co kombinować. W tamtym roku zmieniałem, a więc 5 lat wytrzymało. Też myślałem o tych kompletach, ale zwyciężył zdrowy rozsądek.

 

Przetrzep instrukcję, czy dedykowana maks. tarcza to 203, żebyś się nie dziwił.

I chyba zamiast BB93 brałbym coś innego, ale poczekaj na szpeców.

 

Edytowane przez Janu_sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Janu_sz napisał:

Poczekaj na sprzeców. Sypną Ci zaraz co lepiej.

 

Ja na pewno zmienił bym zestaw pancerzy i linek na to co pisałem, przemyślał bym suport inny i tarczę.

Dlatego tu pisze, bo szukam porady. Lubie styl mieszany i kurcze teraz brakowało mi trochę mocy na drodze. Mam silna nogę może dlatego. Chce mieć prędkość na drodze i dobre przełożenie w terenie. Korbę mam chyba max 42 myślałem 46 ale nie umiem wszystkiego dopasować. Dzięki za rozmowę. Szczęśliwego nowego

Edytowane przez G3orG3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość na drodze myślisz,że dostaniesz większą jak zmienisz Deore na SLX ( zakładam,że Deore korbę masz 42-44, a nie jak w SLX 40 - a więc prędkość nie wzrośnie ). Do tego w góralu wyhamują Cię opony i uzyskanie tu dobrych prędkości tylko po zmianie osprzętu ( i to chyba na mniejsze przełożenia, jeśli się nie mylę ) to wg. mnie błędne myślenie.

Dobrego Nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pawel2208 napisał:

Dwie tarcze 203mm to gruba przesada moim zdaniem. To, że fabryczne nie działały dobrze to nie wina samych tarcz. Na tych SLX'ach spokojnie mocy wystarczy z tarczami 160mm

ważę 107 kg dlatego chce mieć dobre tarcze...co polecasz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając 203mm musisz mieć pewność, że producent amortyzatora pozwala na założenie takiej tarczy. Jeżeli nie to możesz załatwić amortyzator.

Do SLX'ów możesz dokupić tarcze 180 na przód i 160 na tył. Większa z tyłu nie potrzebna. Do tego okładziny metaliczne na przód. Nie musisz teraz kupować tylko jak wyjeździsz fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pawel2208 napisał:

Zakładając 203mm musisz mieć pewność, że producent amortyzatora pozwala na założenie takiej tarczy. Jeżeli nie to możesz załatwić amortyzator.

Do SLX'ów możesz dokupić tarcze 180 na przód i 160 na tył. Większa z tyłu nie potrzebna. Do tego okładziny metaliczne na przód. Nie musisz teraz kupować tylko jak wyjeździsz fabryczne.

Amora mam Rock Shox XC32 100 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pawel2208 napisał:

Zakładając 203mm musisz mieć pewność, że producent amortyzatora pozwala na założenie takiej tarczy. Jeżeli nie to możesz załatwić amortyzator.

Do SLX'ów możesz dokupić tarcze 180 na przód i 160 na tył. Większa z tyłu nie potrzebna. Do tego okładziny metaliczne na przód. Nie musisz teraz kupować tylko jak wyjeździsz fabryczne.

Kupił z metalicznymi.

@G3orG3 no to obawiam się, że maks co wsadzisz to 180 mm. Szczerze, po mojemu to w zupełności wystarczy w zestawieniu z M7000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana przerzutek na SLX nic ci nie da, są technicznie identyczne jak Deore (warto kółka zmienić na te z XT bo są lepsze), tylko trochę więcej aluminium a więc lżejsze. Manetki warto dać XT, SLX się praktycznie nie różnią od Deore. Hamulce SLX są najlepsze imo, kaseta nie ma znaczenia poza wagą, łańcuch lepiej KMC razy 3 i zamieniać co pareset kilometrów, jeśli korba 40t ci mało to albo kręcisz kosmiczne prędkości (40km/h stale) albo musisz popracować nad kadencją, kręcenie wolno i siłowo jest niezdrowe dla napędu i kolan. Korba to tylko oszczędność wagowa, ponoć Deore jest mocniejsze od cieniowanego SLX, do tego blaty aluminiowe więc znacznie szyciej zużyjesz niż Deore, to bym zostawił jak jest, tylko suport zmienił na lepszy (zamiennik, nie Shimano) jak się zużyje. Tarcze na przód 180 na tył 160, nawet przy sporej wadze ze sprawnymi hamulcami nie potrzeba nic więcej, chyba że jesteś regularnie w Alpach, jedynie pomyśl nad metalicznymi klockami hamulcowymi. Co do linek etc. już zostało powiedziane, też się zgadzam żę najlepiej jakieś nierdzewne szlifowane linki (marka bez znaczenia) i pancerz jakiś markowy cięty z metra.

Więcej chyba nie mam nic do dodania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad manetkami w standardziej I-SPEC II. Będziesz mógł podpiąć manetkę pod obejmę hamulca, daje to bardzo fajny "czysty" wygląd.

Nie bierz suportu XTR, nie warto a na dodatek potrzebny jest specjalny klucz. Weź podstawowy SM-BB52 lub droższy XT BB-MT800. W tym drugim jest dorzucony adapter do podstawowego klucza Shimano.

To samo z tarczami, według mnie nie warto. Za 140 zł kupisz 2 sztuki fajnych tarcz.

Dobre jakościowo linki są razem z manetkami w zestawie.

Dorzuć sobie spinkę łańcucha bo nikt normalny w dzisiejszych czasach nie spina łańcucha na stałe :) 

Co do przeskoku z Deore na SLX, to szczerze mówiąc nie ma to sensu jeżeli chodzi o samo porównanie grup. SLX jest minimalnie lżejsze, ale bez rewelacji. Różnicę widać dopiero po przeskoku z Deore na XT. Waga wtedy spada dość znacznie a jakość wykonania jest zdecydowanie wyższa. Także poczujesz różnicę, ale będzie ona wynikała z faktu świeżego napędu a nie różnicy jakości.

Będziesz składał samemu?

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dzięki za odpowiedzi,  da ktoś swoja propozycje jak ja na fotkach?? 

Dziękuję wszystkim za porady.

Lece na sylwestra, życzę wam, dużo zdrowia, fajnych tras słońca na codzień i siły w nogach:)

Edytowane przez G3orG3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Sorka że tak długo  i wciąż słucham was i waszych porad

1. Dobra namówiliście mnie na XT tylko pytanie 3x10 czy 3x11

2. Co z tą korba kurde jeśli coś lepsze to kupie klucz (tymczasem mam zestaw Topeaka)

3. Kurcze szukam gotowych zestawów linki i pancerze... ewentualnie wasz wybór plus narzędzia.

4. Hamulce proponujcie ... chce jeździć pewnie ile tył ile przód tarcza ......domyślam się ze metaliczne okładziny

Przód adapter

adapter tył

 

W dniu 31.12.2018 o 17:26, skom25 napisał:

Suport brałbym ten:

https://www.centrumrowerowe.pl/wklad-suportu-shimano-slx-xt-bb-mt800-pd8071/

W jakim terenie jeździsz? Płasko czy góry?

Masz wszystkie narzędzia?

mieszany Najcudniejsze oponki Smart Sam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 3x11 to chyba przesada, ja bym szedł w 2x11 lub 1x11, kwestia preferencji. Musisz jeszcze tylko sprawdzić czy bębenek ogarnie Ci 11s.

2. Nie rozumiem...

3. Nie kupuj gotowych zestawów, po co? Jakie narzędzia?

4. SLX będą ok, XT też. Ewentualnie Magura, ale niech wypowiedzą się inni. Do XC to tarcze 180/160 lub 160/160

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

1. 3x11 to chyba przesada, ja bym szedł w 2x11 lub 1x11, kwestia preferencji. Musisz jeszcze tylko sprawdzić czy bębenek ogarnie Ci 11s.

2. Nie rozumiem...

3. Nie kupuj gotowych zestawów, po co? Jakie narzędzia?

4. SLX będą ok, XT też. Ewentualnie Magura, ale niech wypowiedzą się inni. Do XC to tarcze 180/160 lub 160/160

 

ad 2... koledzy pisali ze do suportu XT jest inny klucz

ad 3. doradź linki, pancerze i zestawy do zarabiania...dobre i nie tak drogie jak Jagwire:D

ad 4. proponowałem SLX to ludziska pisali ze lepiej XT

Topeak Zestaw narzędzi ALIEN II

Edytowane przez G3orG3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do XT jest potrzebny adapter który jest z suportem. Musisz kupić oryginalny klucz Shimano do którego montuje się adapter. Fajne rozwiązanie bo adapter jest z tworzywa i nie niszczy misek.

Końcówek się nie zarabia. Ja używam pancerza Shimano SP-41 i do tego dowolne linki szlifowane nierdzewne. Końcówki dowolne, ja używam kolorowych Accent.

Jak Cie stać to bierz hamulce XT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

Do XT jest potrzebny adapter który jest z suportem. Musisz kupić oryginalny klucz Shimano do którego montuje się adapter. Fajne rozwiązanie bo adapter jest z tworzywa i nie niszczy misek.

Końcówek się nie zarabia. Ja używam pancerza Shimano SP-41 i do tego dowolne linki szlifowane nierdzewne. Końcówki dowolne, ja używam kolorowych Accent.

Jak Cie stać to bierz hamulce XT.

Jak mawiał mój dziadek... nie stać mnie na tanie rzeczy.

Dal linka do tych linek i pancerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...