Skocz do zawartości

[1000-2000] rower górski do rekreacyjnej jazdy w terenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem świeży zarówno na forum (witam wszystkich!), jak i w sprawach rowerowych (dlatego mogę zadawać niemądre pytania ;) ).

Szukam niedrogiego roweru do rekreacji w terenie. Przez rekreację rozumiem nie zawody/wyścigi,ekstremalny downhill, skakanie czy tego typu wygibasy. Chcę bez problemów,a wręcz z przyjemnością przejechać na  przełaj przez las, piasek, pole, łąkę, wjechać na górkę i z niej zjechać. Jednym słowem urządzać sobie kilku-, kilkunastokilometrowe terenowe przejażdżki niekoniecznie utwardzonymi szlakami. Myślę o hardtailu, bo przy tym budżecie full to abstrakcja.

Mam jakieś 180-182 cm wzrostu (sam dokładnie nie wiem :D ) - jakiej wielkości koło polecacie do typowo terenowej jazdy? Szczerze mówiąc 29 jakoś sobie nie wyobrażam - mam trekkinga na 28 i już to wydaje mi się za duże, ale może się mylę.

Wiem, że w podanych przeze mnie cenach jest duża rozbieżność, ale póki co nie chce wydawać majątku. Dlatego moje pierwsze typy to:

1. Btwin 520/540

2. Romet Rambler

3. Kross Hexagon.

...coś innego - co polecicie?

Do żadnej marki nie mam awersji, nie mam też co do tego żadnych  preferencji.


Dzięki z góry za wszelką pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 do rekreacyjnej jazdy jest okej, ale z drugiej strony jeśli masz trekkinga to wydaje mi się że mniejsze koło będzie idealne na takie krótkie wycieczki. 

Za ok. 2000 zł można kupić Unibike Fusion - solidny rower któremu nic nie brakuje. 

Z Rockriderem jest ten problem że 520 jest na fajnym osprzęcie SRAM ze średniej półki, ale ma hamulce mechaniczne. W 540 są proste ale solidne hydrauliczne Tektro ale z kolei osprzęt Shimano, i to dość kiepski. Jeśli miałbym wybierać z tych dwóch postawiłbym na 520tkę i ewentualnie zmienił hamulce jeśli okażą się niewystarczające. A komplet Tektro kupisz za 200zł. Zobaczyłbyś też jak jeździ się na kole 27,5 i jeśli się nie sprawdzi można poszukać jakiegoś 29era. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu z rowerów, które podałeś wybrałbym 2-3 konkretne modele, które najbardziej mi się podobają wizualnie i wtedy wrzucił je tu do oceny. A z innych rowerów ludzie jeszcze polecają Northtec. Jakby Ci się udało znaleźć Unibike Fusion w odpowiednim rozmiarze, to też na pewno warto go brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No przecież nikt nie będzie porównywał wszystkich dostępnych modeli Ramblera czy Hexagona. Wybierz 3 konkretne modela i daj do nich linki.

Może Rambler 4 na kole 27,5 Ci się spodoba, jak na rower poniżej 2k jest całkiem dobrze wyposażony: https://allegro.pl/oferta/rower-gorski-romet-rambler-27-5-4-rama-18-7773822640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...