Skocz do zawartości

[amortyzator 26] Poszukuje amortyzatora 26 o skoku 100mm.


Rekomendowane odpowiedzi

Skok 100mm, wysokość od osi do sterów jak dobrze pamiętam w okolicy 470mm, to jest standard przy widelcach o tym skoku pod koło 26", są odchyły kilku mm ale to nie ma znaczenia. 

może 456mm nie jestem pewien, na stronie Manitou jest to trochę nie do końca czytelnie opisane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda wątek dość stary, ale zawiera listę A2C popularnych amortyzatorów.

https://forums.mtbr.com/shocks-suspension/forks-complete-axle-crown-lengths-library-470024.html

Ja nadal nie wiem o czym my tu mówimy, skoro nie wiadomo nawet co to za rama. Autor pisał że poprzedni amortyzator miał 30mm skoku, a teraz chce 100mm. Przecież to 70mm różnicy tak jak zauważył @durnykot. Amortyzowane 70mm, czyli w odpowiednich warunkach może się okazać że pedały dotkną ziemi.

Autor jest znany z dość ciekawych tematów. Kupi Rebe, a za 2 miesiące wrzuci wątek że Reba to lipa, bo w połączeniu z ramą X nie da się jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady... "Ludzie" wsadzają dwupółki 180mm do sztywniaków XC i jakoś jeżdżą (aż rama nie pęknie) więc te 2cm nie zrobią różnicy w jego przypadku. Poza tym według mnie Reba nie działa w żadnej ramie, ale wiele osób uważa ten widelec za najlepszy na świecie, bo nie znają nic innego i/lub jeżdżą na tyle spokojnie że nie zwracają uwagi na różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PowerV3 napisał:

Przecież wysokość jest prawie taka sama to geometria prawie się nie zmieni to w czym problem?

Że przy obciążeniu przód nie poleci 30mm w dół tylko 70mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...