Skocz do zawartości

[szosa] zakup pierwszej szosy do11k


quieroone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem Nowy na tym forum na wiosnę planuje zakup swojego pierwszego roweru szosowego. W związku z tym pojawia się pytanie czy warto wybrać rower  z hamulcami tarczowymi gdyż obecnie rozważam dwie opcje i nie wiem na jaka się zdecydować jedna to: 

Trek Emonda sl6 model 2019 

a druga :

Rose Team gf disc 

Chiałbym jeździć zarówno po płaskich odcinkach jak i po górach i bardzo wdzięczny byłbym za sugestie jak i opinie co wybrać z góry dziękuje za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wybrać tarczówki. Ale nie warto rezygnować z Emondy - jakby podpytać kilku dystrybutorów to na pewno da się gdzieś kupić Emondę SL 6 z tarczówkami, w najgorszym wypadku dokładając tylko kilka stówek do 11 tysięcy. 

Geometrię szosówek Treka (w tym Emondy) sporo osób chwali, więc może to być jakiś punkt wyjścia. Ale przy takim budżecie jaki posiadasz po prostu umówiłbym się na kilka jazd testowych na różnych rowerach i wtedy zdecydował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem już już Treka emonde sL6 tylko na zwykłych hamulcach rama jest wygodna dobrze tłumi wibracje aczkolwiek chyba jestem jednak bardziej za Rose gdyż dowolnie mogę skonfigurować sobie ten rower a i waga jest podobna do emondy mimo iż posiada już cięższe hamulce tarczowe oraz malowanie Rose team gf four podoba mi się bardziej ale minusem jest brak sklepów stacjonarnych także poczekam aż będę miał okazje nim pojeździć i wtedy zdecyduje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...