Skocz do zawartości

[Różnica w Mustangu] Romet Mustang 2 vs Mustang M4


wojo27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Forumowiczów,

W tym roku zdecydowałem się na kupno nowego roweru Romet Mustang 2, rocznik 2018. 

Specyfikacja poniżej:

https://www.romet.pl/Rower,MUSTANG_29_2,10,727,730,14791,2018.html

Z racji na to, że już mało było egzemplarzy w kraju postanowiłem poczekać do nowego roku.

Okazało się, że Romet zmienił na rok 2019 specyfikację i numerację Mustanga, oraz ceny.

Ten zbliżony do Mustanga 2 z roku 2018 to obecnie, tak mi się wydaje, Mustang M4.

Poniżej specyfikacja:

https://www.romet.pl/Rower,MUSTANG_M4,10,748,749,14924,2019.html

O dziwo cena spadła do 2.999,00 zł, w porównaniu do 3.7999,00.

Przejrzałem specyfikację tych 2 modeli i różnice są w niektórych elementach np. widelec, mechanizm korbowy, hamulce, tarcze i inne.

Muszę przyznać, że aż takim znawcą nie jestem, więc proszę Was o poradę.

Czy te elementy z nowego rocznika 2019 r. są na tyle gorsze, żeby jednak polować na rocznik 2018 r??? Bo z ceną zjechali trochę, więc zakładam, że włożyli gorszy osprzęt.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy jest gorszy. Nie warto wydawać 3k na rower z amortyzatorem SR XCR.

Ja przychylam się do posta kolegi wyżej. Ja osobiście Rometa bym nie kupił. 

Decathlon wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy, po minucie szukania:

CUBE ATTENTION: 3200-3500 zł 

NORTHTEC CAYON: 3500-3800 zł

Marin BOBCAT: 3300-3700 zł

Grand Canyon 4.0 AL: 3300-3600 zł ( wg. mnie piękny kolor ramy ni to bordo ni to coś )

Scott Scale 970: 3500-3700 zł

 

Pchania się w Rometa nie pojmuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Nie kumam czegoś. Co to za argumenty, że to rower z PRL.

Konsultowałem to z dwoma, wydaje mi się, znawcami rowerów i każdy potwierdził, że w tej cenie lepszego nie dostane.

Romet - nie przeszkadza mi, że to marka z PRL.

Mam płacić za "zachodnią" markę? W czym one są lepsze od tego co podesłałem? 

Ponadto we wszystkich testach wypada wyśmienicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znafcy podobno mówili,że w tej cenie lepszego nie dostaniesz - a popatrz no w linki moje, są tańsze od Rometa v 2018, zbliżone ceną do v2019 a mają lepsze amortyzatory jak i osprzęt niektóre. Faktycznie, znafcy pierwsza klasa, pewnie mają salon Rometa ;)

Kupuje co chcesz, założyłeś temat to próbuje Cię ja i kolega wyżej uświadomić, że w cenach Rometów masz rowerki z chociażby lepszymi amortyzatorami, często i ramą.

A co do PRL, czytaj między wierszami. Romet jadąc na "marce" próbuje wmówić swoim klientom pamiętającym tylko jego z czasów swojej młodości, że jest nadal królem w PL. Tak niestety nie jest a potwierdzają to na szybko znalezione bike w niższej cenie a bijacego go o klasę np. amortyzatorem.

 

Teraz, wojo27 napisał:

W czym one są lepsze od tego co podesłałem? 

A postudiuj specyfikację i klasy osprzętu, amortyzatorów i zobaczysz. Zajmie ci to góra 2-3 godzinki i pomroczność jasna ustąpi z oczu twych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz popełnię seppuku:)

Ponad pół roku szukania, konsultowania, jeżdżenia, a teraz żadnych pozytywnych komentarzy na temat mojego upatrzonego Mustanga:(

Wiem, że postów typu: szukam górala do ... tys. jest w cholerę, ale myślałem, ze w końcu trafiłem na optimum cena/jakość...

Cóż... :(

Zwolennicy Rometa - dajcie znać:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tak porównywał z Mustangiem to Northtec Cayon Deore jest o 400 zł droższy ma jednak XCR w wersji powietrznej, hamulce choć słabe to chyba jednak lepsze od tych z Rometa, Romet ma napęd 2x10 - niby nowoczesny ( w dobie 2x11 nie jest nowoczesny), ale mała rozpiętośc przełożeń, w tym wypadku moim zdaniem lepiej prezentuje się "archaiczny" napęd Northteca 3X10 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten rower bardziej do rekreacji czy do ścigania?

Jeśli uda Ci się znaleźć Mustanga 2 z 2018 w odpowiednim rozmiarze, to wg mnie możesz go śmiało brać. Na Allegro są jeszcze w rozmiarze 19'' i 21'', z tym że ten w rozmiarze 19'' będzie OK na wzrost od około 185 cm. Przed wydaniem 3k-4k na Mustanga M4 lub M5, to już by się trzeba dobrze zastanowić i sprawdzić co konkurencja wypuści w 2019.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Level 7.0 2018 wygląda całkiem ok, z tego co mi się rzuciło w oczy to:

- Amortyzator całkiem przyzwoity bo to RS Recon, szkoda tylko że w wersji Silver a nie Gold

- Sztywne osie, to zdecydowanie na plus

- Press Fit, czyli coś co w mojej opinii dyskwalifikuje ramę. Tyle że ja serwisuje samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć, jestem starszym jegomościem z nadwagą. 193cm i 115kg żywej wagi. Kupiłem Rometa M4 . Zrobiłem 15km po ścieżkach rowerowych Gdańska, pokonałem może ze cztery krawężniki i wróciłem na nogach. Tylne koło w ósemkę. Moim poprzednim Giantem Rinconem (co prawda 26") przez 16 lat zrobiłem ok 20tyskm i tylko opony linki klocki i napęd, czyli standardowa eksploatacja. Warto to przemyśleć przed zakupem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto jest tu bardziej chamski. Pozostawię Twoje posty bez dalszego komentarza. Widzę, że się lubisz przypiep.... Nie widzę szans na polemikę choćby dlatego że nikomu to nie pomoże w wyborze roweru. Wytłumaczę Ci tylko bo ciężko kojarzysz , że napisałem ten post ku przestrodze. Może się nie znam na rowerach ale jak kupuje rower to nie po to by go prowadzić. A jak będziesz miał 50 lat to życzę Ci byś nie miał nadwagi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jacek01 napisał:

Nie wiem kto jest tu bardziej chamski.

Ale ja wiem.

Mam 60 lat i mam nadwagę - 6 kilo.

Kupujesz rowerek na papierowych kołach i masz pretensję? Przy Twojej wadze, to powinno być pierwsze pytanie; "jakie koła?". Romet dawał do Mustangów Alexrims MD17. Miałem takie i nawet przy mojej wadze ~85 kilogramów, musiałem tylne korygować co jakiś czas. To trzydzieści kilo mniej! Jakikolwiek rowerek może sobie kupić kurczak - 60 kilowy. Inne, cięższe zwierzaki, muszą zwracać uwagę.

To, że raz miałeś szczęście nie oznacza, że tak będzie cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziękuję za ostatnią wypowiedź. Już niemal kupiłem w sklepie internetowym tegoroczny M4 za bardzo dobrą cenę, bo 2400, ale ten wpis o delikatnych obręczach przekonał mnie do wstrzymania się z decyzją. Ogolnie nie ma nignie u Rometa wzmianki o max masie użytkownika. Ważę 105 kg i mam niemal 2m wzrostu. Wybralem wstępnie coś z niższej półki, a konkretnie Unibike Fusion, bo tam przynajmniej podają wagę...no i wydaje mi się, ze obręcze są nieco lepsze. Proszę o info, jeśli sie mylę. Dodam, ze nie zamierzam się ścigać. Chcę miec po prostu wytrzymałą konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...