Skocz do zawartości

[8000] Pomoc w wyborze roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Lapierre`a sobie odpuść. Amor przodu to podstawowa półka do trailu, damper lapierre`a czyli nie wiadomo kogo. Jak foxa czy kogoś innego to nie ma problemu, jak jakiś ichni wynalazek to bez sensu. Do kompletu stary jak na dzisiejsze kategorie napęd 2x10, zwykła przerzutka a nie side swing. No i tragiczne hamulce. Rower jak dla mnie z przed kilku sezonów, na ten moment to niezbyt trafiona inwestycja. No i brak boosta, a przy takiej kwocie wypadałoby go mieć.

Canyon z kolei ma recona, czyli widelec do xc. Przy 130 mm może być wiotko. Za taką kwotę to trochę biednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My stosujemy BSA. Pressfit jeszcze w karbonowym XC ok, ale w all-mountain raczej nie bardzo. M-ka Root Miller może być na granicy. Do jazdy turystycznej doradziłbym L-kę takim rozmiarem bujałem się mając 183 cm wzrostu. 

Np taką L-kę na 150 mm skoku i z dużym potencjałem na zjazdach https://www.rosebikes.pl/granite-chief-1-275-884914 ale później niezbędny jest montaż myk-myka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,
Sorry, że tak długo się nie odzywałem, ale wyjechałem na prawie miesięczny urlop i nie bardzo jak miałem pisać.

Wolałbym nowy rower żeby był na gwarancji na początku.

Zrobiłem rekonesans po sklepach rowerowych we Wrocławiu i niestety nic sensownego nie znalazłem. Czekam do końca lutego/początku marca, podobno mają się pojawić Dartmoory. W Treku wpłaciłem zaliczkę na Roscoe dla żony i czekamy, ma być podobno dostępny w połowie marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle czekam, że miesiąc mnie nie zbawi, daj znać jak już go będziesz miał. Bardzo zaciekawiły mnie te rowery nie powiem, stosunek cena / jakość bardzo dobry. Bardzo chętnie się do niego przymierzę, ale jakoś nie specjalnie mam okazję wybrać się do Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witajcie,

W weekend testowaliśmy pierwszy raz nasze nowe nabytki w miejscowości Bardo na nowo otwartych singlach. Powiem tak jeśli ktoś ma problem z osobą, która ma lęki przed zjazdami to opcja: regulowana sztyca i 27,5+ jest po prostu rewelacyjna, i tak jak mówiliście trakcja super, rower jest przyklejony do podłoża, żadnych uślizgów itp., możliwość podparcia nogą przy cięższych zakrętach nieoceniona. Jestem Wam mega wdzięczny za pomoc w wyborze, już teraz wiem, że każdy kolejny wyjazd w góry na rower nie będzie dla mnie i dla niej męczarnią. Pierwszy raz usłyszałem: "Miałam Ci tego nie mówić, ale zaiście mi się podobało". Dzięki temu w długi weekend trenujemy w Świeradowie :). Jeszcze raz Wam Wszystkim dziękuję za cenne rady i opinie, bez Was by się nie udało. Dalej byłby płacz i zgrzytanie zębów, a tak najbliższy czas jawi się jako zaista przygoda!

Pozdrawiam Serdecznie

Bartek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...