Skocz do zawartości

[Geometria] Uwaga Niebezpieczeństwo użytkowania.


AdaskoKross

Rekomendowane odpowiedzi

@AdaskoKross

Zrzut ekranu z forum, z specyfikacją w całości składanego przez kogoś roweru, z przerabianym foxem... pewnie fajny rower ale nie firmowy.

 

Bez przesady, to niczego nie dowodzi, ja też mam rower daleki od specyfikacji fabrycznej, np. żeby wsadzić dłuższy damper zamówiłem

tytanowe tulejki offsetowe, ale nikomu nie dowodzę że firmowo rama ma skok 200mm bo firmowo ma 180mm

Po pierwsze absolutnie nie wypowiadam się co do zdolności mechanicznych ani Twoich ani tamtego człowieka, nie śmiem też twierdzić niczego na temat umiejętności, doświadczenia w użytkowaniu roweru ale...  Nie ma najmniejszej opcji żeby Spec sprzedawał takie firmowe sety. Co nie miał dostępu do widelców z taperowaną główką? nie miał dostępu do rozwiązań prostszych jak np redukowane big fat pigi, wyszedł naprzeciw tym 20 ludziom którzy chcieli założyć inny widelec niż przewidział i wypuścił limitowaną serię?  - koniec to po prostu mało nieprawdopodobne.

Daj specyfikacje speca z tym czymś, to przeproszę ;) 

Jak Ty sobie to wyobrażasz? Idę do sklepu mam wydać 5 cyfrową kwotę i widzę coś co może mechanicznie jest ok, ale wygląda podejrzanie - to co robię?

90% spec nie ma z tym w ogóle nic wspólnego

10% spec skorzystał z tego nietypowego rozwiązania dla jakiegoś modelu roweru któremu daleko do fr/dh a ktoś użył tego w big hicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam ktoś pisał ,że się unoszę absolutnie tak nie jest na czilu sobie prowadzę z wami dyskusję.  Big hit jest tary ,ale kolega ze stażem większym niż ja zadał mi konkretne pytanie ''A ile pękniętych big hitów widziałeś ,a ile demówek z tego orkresu ''  Pamiętajcie ,że ja w tym momencie nie mówię ogólnikowo tylko konkretnie o Specializedzie Big Hicie FSR III 2009/2010  Zauważyłem też ,że ramy które są z roczników o wiele młodszych potrafią pękać ,a wcale nie są stare. Coś mnie się wydaję ,że w przypadku speciala wykonał porządną robotę jesli mowa o BH.

 

Postanowiłem więc wydać odrobinę gotówki i zakupić stery dartmoora ktróre nie wystają na 2cm. 

Spójrzcie na świeży  film  Sama Pilgrima.      

 

17 godzin temu, abdesign napisał:

Co nie miał dostępu do widelców z taperowaną główką?

Znaczy wiesz Big hit wypuszczany był na domainie dwupółce także , a on rurę miał 1-1/8 

 

 

Technika rowerowa poszła bardzo do przodu , GEOMETRIA ona zmieniła się znacząco w rowerach ęduro,ht,dh Big hit jest rowerem fr/dh  gdzie  obecnie w rowerach ęduro kąt główki spotyka się taki jak w Big hitcie , a nawet jeszcze bardziej płaskie. Wiadomo ,że na kącie głowki ramy geometria się nie kończy... więc dalej nie wgłębiam się bo nie ma po co.  

TAKIM FUNDAMENTEM FUNDAMENTÓW ZAŁOŻENIA TEGO TEMATU jest myśl o tym , czy big hit jako stara solidnie wykonana  może zapomnieć o pękaniach. Demo z 2009 /2012 pękają i pękały nowe treki pękały wahacze  , słynny Scott FR20 pękał już na samym początku.  

 

 

Edytowane przez AdaskoKross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

UWAGA UWAGA postanowiłem odkopać temat Big Hita gdyż go remontuję i staram się dotoczyć urwaną śrubę boxxera.    Wybiłem wspomnianą redukcję abyście mogli zobaczyć jak to wygląda wybicie tego wymagało długiego walenia , także spasowanie idealne.  

 

Spójrzcie jeszcze na dodatkowy załącznik jak wygląda pasowanie sterów w hope itp , zresztą spójrzcie sami.  

ster.jpg

ster 2.jpg

ster 3.jpg

all-headsets1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem także odpowiednik sterów do mojego sprzętu.  

 

 

 

 

Czy różnica w wysokościach sterów 12/13mm z porównaniem do 17mm wychodzi 4mm różnicy od takich '' właściwych sterów których nie wymyślił Janusz'' to jest sens zmiany ? Moje stery wyglądają niemal identycznie jak te co pokazałem , mam takie wrażenie .

image.thumb.png.73910d9f1c8f85168e8cc71323c32768.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...