Skocz do zawartości

[10975] Giant XTC Advanced 27.5 1.5 LTD2016) Carbon by kamar59


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

A druga sprawa, to ciekawe skąd wiesz że te opony mają 560g? Na pewno obie nie mają identycznej wagi, więc wiadomo że wagi to one nie widziały... A dla Racing Ralpha Performance 27,5 x 2,25 masz np. 685g https://www.cyklomania.pl/schwalbe-opona-racing-ralph-27-5x2-25-performance-tl-ready-addix,id3618.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem. To powinien być zakaz wstawiania rowerów o wadze 11 kg. Ale chociaż był by efekt wow jak by z 11 kg zrobiło się  9,5kg.

To najwidoczniej nie chodzi mi o aż tak ekstremalne odchudzanie roweru. Bo mając siodło o wadze 550g na aktualne 280g to jest spore zbicia wagi. A siodła 150g było by może fajne ale nie aż takim kosztem konfortu. I o to mi chodzi w tym temacie.

@Alsew a oponę mam 2.10 i na olx patrzyłem  dodatkowo to mają rozpiętość wagi od 475-530g real.

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tylko teraz to jakie ma to znaczenie już. Jak zostałem "zlinczowany" i tak będzie źle jak je zważę.

A chcialbym mleko wlać a nie są dedykowane te opony do mleka. Pewnie by trzymały ciśnienie dobrze ale niea 100% pewności jak się nie sprawdzi. Ale to bym musiał spytać znowu jakie mleko jest dobre najlepsze i opony dla mnie tu taj w temacie czy osobnym dziale. 

Opon tych mi szkoda bo są mało co jeżdzone. Można je pomęczyć dalej a czy z mlekiem czy z dętką wyburzenia należy do mnie. Nie powiedziane że amatorzy jeżdżący rekreacyjnie nie muszą mieć mleka w oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie zostałbyś zlinczowany gdybyś konsekwentnie dążył do swojego celu, poniekąd związanego z tym działem. Określić swój cel na XXXXg i zacząć go spełniać, nie robiąc z tego nadmiernej debaty. Rozumiem że forum ku temu służy ale to takie trochę lanie wody. Zacznij od najtańszych zmian i onserwuj wagę, rozbierz rower i zważ wszystko z osobna a będzie wiadomo na czym stoisz. I w sumie to tyle, a każdy byłby chyba zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamar59 napisał:

@Alsew a oponę mam 2.10 i na olx patrzyłem  dodatkowo to mają rozpiętość wagi od 475-530g real

Widzę że tematu opon to nie ogarniasz zupełnie. Schwalbe ma różne modele Racing Ralpha  różniące się masą i mieszanką gumy. Dodam że te twoje Performance są najcięższe i wykonane z najbardziej podłej mieszanki gumy więc ich wymiana, to nie tylko zysk wagowy ale też poprawa trakcji! Performance ogólnie rzecz biorąc montowane są w budżetowych rowerach (takich za 2,5-3 tys). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka opona miszczoska bedzie lepsza ?

https://allegro.pl/oferta/opona-27-5x2-10-delitire-sa263-54-584-24h-6999679154

Bo jak te schwalbe z najcięższej i najpodlejszej mieszanki  są to chyba retoryczne pytanie.

A tak serio to starsze performance wazyly 585 gr w rozmiarze 2.25, więc przy 2.1 waga będzie w okolicach 530 gr. Oczywiście wersja zwijana. Dla pewności można zważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, SoloTM napisał:
21 minut temu, SoloTM napisał:

A tak serio to starsze performance wazyly 585 gr w rozmiarze 2.25, więc przy 2.1 waga będzie w okolicach 530 gr

 

Może 530g a może 580g... tu masz 27,5x2,25 z wagą realną 612g http://www.rowerowawaga.pl/index.php?d=artykul&kat=37&mar=121&art=6400 

Bez ważenia nie dowiemy się ile te opony ważą. Załóżmy że mają 560g … Zawładasz przykładowo na tył Thunder Burta Lite Skin 27,5x2,1 - 415 g, a na przód Rocket Rona Lite Skin - 460 g - co ci daje zysk wagowy na poziomie 240g, do tego mleko zamiast dętek i masz kolejne 140g zysku, gripy to kolejne 70g... i tak się robi 450gram!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Schwable trzeba patrzec na linie Evolution EVO - tylko tutaj tez jest podzial na Litlle skin i SnakeSkin.Ta pierwsza jest super lekka,ale trudniejsza w uszczelnieniu*.Ta druga jest ciezsza,ale trudniej je np dobic do przeszkody. 

 

* mialem przypadek ze musialem przykleic latke od wewnetrznej strony,bo byla nano szczelina - i objezdzilem tak 2 caloroczne sezony.Prawdopodobnie mamy te same piasty.Zwracaj uwage na stan lozysk w piastach i czy nie masz luzu bocznego na kasecie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja bym z Lite Skin pod mleko nie ryzykował...
Nawet mając dętki też warto iść w Snake Skin - u mnie np. tylny Performance nie wytrzymał niskich ciśnień i porobiły się te charakterystyczne prążki, a potem pękła ścianka, więc po niespełna 3.5 k musiałem zmienić, mimo że bieżnik był w bardzo dobrym stanie :mellow:
Snake ma prawie 9 k przebiegu i zero problemów ze ściankami ( nie licząc małej dziury po gwoździu przy samym rancie - podkleiłem od wewnątrz ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Ja bym z Lite Skin pod mleko nie ryzykował...
Nawet mając dętki też warto iść w Snake Skin

Snake Skin czy Lite Skin... fakt jest taki, że potencjał do zejścia z wagi jest spory. Jak duży dowiemy się dopiero jak autor raczy wrzucić te swoje gumy na wagę. Do tego dochodzi fakt, że jest to zejście z masy rotującej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KrissDeValnor napisał:

Widzę, że jednak nie wytrzymałeś ;)

Odnoszę wrażenie, że do autora nie przemawia tylko i wyłącznie zysk wagowy, ale potrzebuje dodatkowych argumentów i tak cytując ten w/w artykuł :

"W naszym przykładzie odchudzenie kół z 2kg do 1.8kg spowoduje, że zamiast 124J będą magazynować 112J. Spowoduje to spadek całkowitej energii kinetycznej roweru z 2620J do 2608J, czyli spadek całkowitej energii kinetycznej o przytłaczające 0.5%.To zaś oznacza, że prędkość maksymalną rowerzysta osiągnie 0.5% szybciej.Z drugiej strony, miejmy na uwadze, że zmiana z '200g na kole' na '200g na ramie' daje jeszcze mniejsze profity, gdyż ledwie 0.2%!". 

Jakby dołożyć do tego, że np. zakładając Rocket Rona na przód i Racing Ralpha (choćby nawet w wersji Snake Skin) to po za zyskiem wagowym , autor  dostanie też znaczną poprawę trakcji roweru w każdych warunkach. A zakładając np Thunder Burta dostanie  spadek oporów toczenia i spory wzrost szybkości (a z tego co pisał to jeździ w lekkim terenie). Więc zysk z takiej operacji jest znacznie większy niż te kilkaset gram.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Alsew
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica: http://darimo.eu/en/darimo-mtb-handlebar  - około 90 gramów

Sztyca: http://darimo.eu/en/darimo-t1-seatpost  - około 90 gramów

Siodełko (bardzo wygodne): https://www.berk-composites.com/product/berk-lupina-padded/  - około 100 gramów

Mostek: http://www.extralite.com/Products/HyperStem.htm - około 70 gramów

I  na wymianie tylko tych 4 elementów zyskujesz około 700 gramów.

Edytowane przez Chociemir
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alsew napisał:

Może 530g a może 580g... tu masz 27,5x2,25 z wagą realną 612g http://www.rowerowawaga.pl/index.php?d=artykul&kat=37&mar=121&art=6400 

Bez ważenia nie dowiemy się ile te opony ważą. Załóżmy że mają 560g … Zakładasz przykładowo na tył Thunder Burta Lite Skin 27,5x2,1 - 415 g, a na przód Rocket Rona Lite Skin - 460 g - co ci daje zysk wagowy na poziomie 240g, do tego mleko zamiast dętek i masz kolejne 140g zysku, gripy to kolejne 70g... i tak się robi 450gram!!! 

Fajny przykład podanych opon i spory zysk wagowy. Tylko muszę sam sobie jeszcze odpowiedzieć na pytanie co robię z teraźniejszymi oponami, zostawiam je i chowam do szafy, sprzedaje, czy ryzykuje i zalewam mlekiem i je mecze do starcia. Zakładam że te co podałeś wyżej są przystosowane pod mleko w 100%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł przeczytałem co do masy rotującej. Widać co % przedstawiają na +.

Mało kto by się zdecydował na kupno tych rurek na forum ;-) Ale na pewno by były najlżejsze na tym forum.

Godzinę temu, mrovka napisał:

W Schwable trzeba patrzec na linie Evolution EVO - tylko tutaj tez jest podzial na Litlle skin i SnakeSkin.Ta pierwsza jest super lekka,ale trudniejsza w uszczelnieniu*.Ta druga jest ciezsza,ale trudniej je np dobic do przeszkody. 

* mialem przypadek ze musialem przykleic latke od wewnetrznej strony,bo byla nano szczelina - i objezdzilem tak 2 caloroczne sezony.Prawdopodobnie mamy te same piasty. Zwracaj uwagę na stan łożysk w piastach i czy nie masz luzu bocznego na kasecie :) 

 

58 minut temu, KrissDeValnor napisał:

Ja bym z Lite Skin pod mleko nie ryzykował...
Nawet mając dętki też warto iść w Snake Skin - u mnie np. tylny Performance nie wytrzymał niskich ciśnień i porobiły się te charakterystyczne prążki, a potem pękła ścianka, więc po niespełna 3.5 k musiałem zmienić, mimo że bieżnik był w bardzo dobrym stanie :mellow:
Snake ma prawie 9 k przebiegu i zero problemów ze ściankami ( nie licząc małej dziury po gwoździu przy samym rancie - podkleiłem od wewnątrz ).

 

42 minuty temu, Alsew napisał:

Snake Skin czy Lite Skin... fakt jest taki, że potencjał do zejścia z wagi jest spory. Jak duży dowiemy się dopiero jak autor raczy wrzucić te swoje gumy na wagę. Do tego dochodzi fakt, że jest to zejście z masy rotującej.

No właśnie trafić na dobrą oponę lekką i pod mleko przystosowaną żeby nie mieć z tego więcej problemów niż korzyści "przeciekające ścianki itp". Nawet jak by waga była zachowana w tych samych proporcjach co teraz mam kół po wymianie opony ale z mlekiem to i tak + by był że jest mleko. To jest "opona lekka poniżej 490 g" i przystosowana pod mleko żeby nie było przecieków ścianowych i innych problemów?

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Racing Ralpha w jakiejś lepszej wersji gum, lżejsza ale nie o "papierowych ściankach" i pod mleko przystosowana i oczywiście zwijana, te Racing Ralpha co mam też są zwijane. 

Tu poczytałem o niej, nie ma idealnej opony niestety w każde warunki i waga super lekka i super wytrzymała. Jednak wolał bym najlepszy kompromis masa/niezawodność. 

Zobaczę co najlepsi na tym forum, jakie mają opony w swoich rumakach ;-)

 Nie musi być jedynie Schwalbe są jeszcze inne firmy. Ale te ułożenie kostki w Racing Ralpha podeszła mi bo opona jeździła w różnych warunkach.

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchudzanie nie jest tania zabawa - a przy siodelku jak ma byc miekko i lekko to z cena nie mozna sie liczyc.Do w/w siodelka Berk dobra alternatywa moglo by sie okazac siodelko Selle Italia SLR.Mamy tu tytanowe prenty,30% karbonu,140g wagi i wygode taka ze mozemy jechac w dzinsach albo deresie - ja za swoje placilem 110£

Odchudzanie to takze ciagle kompromisy,a im lzejszy rower to tym bardziej trzeba na wszystko zwracac uwage - odnosze sie do wklejonego przez ciebie linka na temat Thunder burt'ow i niezbyt przychylnych opini - pod ktorymi sie podpisuje....ale nie znajde lekkiej i pancernej opony 29 w tej wadze,wiec moim kompromisem jest to ze musze patrzec gdzie jade,mam z nimi problemy na mokrych nawierzchniach, /zwlaszcza mokre studzienki i korzenie/ i najlepiej wychamowac do zera jak w terenie wlatujesz w bloto......tylko co z tego jak z uwagi na bierznik nie czujesz ich na drodze        

 

 

 

Edytowane przez mrovka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamar59  odpuść w końcu temat zbijania wagi!

Teraz drążysz temat mleka zamiast dętek i będziesz tak marudził przez kolejnych kilka stron, a wydaje mi się, że kwestia wagi w przejściu na mleko zdecydowanie nie jest priorytetem, a skutkiem ubocznym. Jazda bez dętki ma przede wszystkim inny cel i daje inne walory. A z tego co pamiętam to miałeś nawet problem z wiedzą na jakim ciśnieniu jeździć...

Uparłeś się zbicia wagi jak osioł i trwasz przy tym. Po co Ci lżejszy rower, walka o jakieś drobne gramy? Co to zmieni, że zrzucisz 0,5kg albo i nawet cały kilogram??? Przecież Ty jeździsz turystycznie po lesie i targasz ze sobą sprzęt fotograficzny...

@kamar59  czas zejść na ziemię i się obudzić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...