Skocz do zawartości

[10975] Giant XTC Advanced 27.5 1.5 LTD2016) Carbon by kamar59


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
9 godzin temu, kamar59 napisał:

Nowa waga roweru, nie ma rogów na kierownicy. Chwyty może pójdą do wymiany i przekonuje się do mleka. Z 11250 g - mleko i chwyty może wyjść 10950 g ;-) I jak obecne opony wyzioną ducha to może jakieś lżejsze pod mleko się znajdą. 

11250 g w HT na karbonowej ramie. Sorki , ale dużo.

W fulu 120 mm na alu ramie , napędzie 3x9 z amorkiem 120 mm i normalnymi oponami ( nie jakiś paper ) doszedłem do 11575 i cały czas był potencjał zejścia o ok 200 gramów bez zbytniego wydawania pieniędzy. Przy wyższych wydatkach być może dobiłbym do 11 kg. Później mi przeszło.

Zastanów się ,czego chcesz, po co i jaki chcesz mieć rower. Super lekki czy uniwersalny? A może lekki i uniwersalny? Jeśli to ostatnie to rób to z głową ( ściganie manetki od amorka jest IMO bezcelowe ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zaq49 napisał:

dawno temu pisałem Ci wyraźnie co zmieniłem na co, w jakim celu i jakie mam po zmianie odczucia. A Ty dalej stoisz w miejscu i marudzisz w kółko o tym samym. Kupuj i próbuj albo odpuść temat definitywnie.

Ty chcesz zjeść ciastko i mieć ciastko i najlepiej aby to ciastko nie było Twoje i jeszcze lepiej nie za Twoje...

Dokładnie!  Najlepsze jest to, że niespełna rok temu @kamar59 założył wątek o kupnie roweru i w zasadzie szybko się zdecydował na tego Gianta. Zaraz po zakupie zaczęły się dywagacje o serwisie i odchudzaniu... takie 100 pytań do. I tak na forum zrobiło się minimum 15 stron o tym rowerze. Po zmianie kół i siodła postanowił założyć temat o tym jaki to jego rower jest lekki i tym sposobem mamy kolejne 5 stron na forum, które prowadzą zupełnie do niczego. Nie przypominam sobie żadnego roweru na forum, o którym by napisano 20 stron, tym bardziej że -bez urazy- ten nie jest jakiś nadzwyczajny...

2 godziny temu, zaq49 napisał:

Zdecydowanie lepiej zrobisz gdy skoncentrujesz się na kręceniu kilometrów..

Dokładnie, przez rok nakręcone 1700km i 20 stron na forum:whistling: Może trzeba by zacząć ignorować 'zaczepne' wpisy @kamara59 dzięki czemu poprawi tą 'niezdrową' statystykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam sobie jeszcze lepszego filozofa, ale ten to był raczej całkowity teoretyk. Długo ciągnął temat chęci zakupu roweru za grubą kasę. Najpierw chyba miał nick Reba czy jakoś tak podobnie, a nie wiem czy później nie figurował też pod innym :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Niezależnie od zachcianek/kaprysów, to nie możecie odebrać nikomu chęci posiadania dobrego roweru - tu też nie ma zgodności, bo jeden pisze o niewykorzystaniu potencjału, a drugi, że rower wcale nie jest taki super ( pojęcia względne ).
To trochę tak, jakby zabronić bogatemu niemieckiemu emerytowi, posiadania superfury, bo przecież nie wykorzysta potencjału ;)
Nikt Wam nie każe się w tym wątku udzielać, więc jak macie się niezdrowo podniecać, to odpuście temat i "problem" z głowy :yes:
Bierzcie pod uwagę, że nie każdy ma dużo wolnego czasu, więc z automatu nie zrobi dużego przebiegu - zresztą przebieg sam w sobie nie jest najważniejszy, bo ktoś może mieć 2 - 3 razy większy, a w bezpośrednim "starciu" polec sromotnie :icon_wink:
Także zluzujta se gumasy w majtasach i będzie gitarra :icon_cool:

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KrissDeValnor napisał:

Niezależnie od zachcianek/kaprysów, to nie możecie odebrać nikomu chęci posiadania dobrego roweru

Nikt nikomu niczego nie zabrania. To autor podchodzi do tematu jak pies do jeża :whistling: Pytanie tylko czy zmiany które planuje autor w jakimkolwiek stopniu wpłyną na to że rower będzie 'lepszy' od tego jaki jest teraz? Naprawdę 200g na rurkach to spowoduje? Jak ktoś się czai na wymianę rurek w rowerze dla zbicia wagi, ale jeździ na dętkach, ciężkawych oponach, ciężkich tarczach, a na kierownicę zakłada rogi to zaczyna robić się śmiesznie i tyle w temacie... więc guma w gaciach luźna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 635 mm z założonymi rogami - mierzone miarą od końca do końca ( gięcia nie liczę ) więc pewnie 630 bez rogów ( chociaż gięcie do tyłu  ma minimalne, dużo mniejsze niż Twoja Kamar) i nie wyobrażam sobie jazdy bez nich.. Ale i szersza mi niepotrzebna, to max dla mnie - szersza już tylko w teren się nadaje. Wg. mnie oczywiście.

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba można napisać o różnych wariacja odchudzania. Tak naprawdę to nie musze przy tym rowerze nic robić nie wymieniać nie ulepszać.

Lubię robić zdjęcia i jest po paru latach też chęć na nowe szkło. Ale moge robić fotki tym co mam przez nastepne 5 lat. I nic sie nie stanie. Ja tak to widzę. A że nie raz pytam o rzeczy różne, to nie znaczy że nie wiem ale che tez opinie innych ludzi poznać i wybrać swoją wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kamar59 napisał:

Tak naprawdę to nie musze przy tym rowerze nic robić nie wymieniać nie ulepszać.

Takie podsumowanie 30 stron męczenia buły na forum … A na marginesie, to jakieś porządne opony mógłbyś sobie kupić bo Schwalbe z linii Performance, pasują do carbonowego roweru i kół DT XM1501 jak świni siodło:D

 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz nowe szkło do aparatu to w konkretnym raczej celu (efekt końcowy na papierze/monitorze) dobierasz konkretne parametry/cechy jak ostrość, szybszy/celniejszy af, światło, ogniskowa. Raczej nie robisz tego żeby zestaw był 100g lżejszy. Odnośnie roweru to jak wspomniałem gdzieś wysoko raczej swoich pozycji na mecie takimi zmianami nie poprawisz, podobnie komfortu jazdy a rzucasz się i miotasz w pomysłach bez przemyślenia sprawy co tracisz a co zyskujesz byle było parę deko lżej. Innymi słowy podchodzisz od doopy strony. Przekładając to na świat foto kupujesz nowe szkło dla  czerwonego paska na korpusie (przynajmniej jeśli siedzisz w systemie C) a nie dla konkretnych efektów końcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co z tym rowerem jakie warianty polecacie? Ostatecznie definitywnie jak by był wasz. Co robić i w jaka stronę iść i koniec. Czytelnie przejrzyście każdy użytkownik niech napisze żeby było przejrzyście w odpowiedziach ja sobie wybiorę i postanowienia co wybrać. 

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nic nie zmieniał tylko zbierał kasę na nowy, inny rower. Szkoda pompować kasę w taki projekt dla samego funu. Ew jeśli odczuwasz jakieś  braki to iść np. w kierunku poprawienia pozycji/komfortu (wtedy sens jest mostek i kierownicę wymieniać a może dołożyć droppera) albo trakcji (opony, obręcze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamar59 napisał:

Czytelnie przejrzyście każdy użytkownik niech napisze żeby było przejrzyście w odpowiedziach ja sobie wybiorę i postanowienia co wybrać. 

Przecież już prawie od roku tak to się właśnie odbywa... każdy jasno i przejrzyście Ci Pisze co by wymienił w tym rowerze, a Ty wybierasz opcje jak wyżej nie musze przy tym rowerze nic robić, nie wymieniać, nie ulepszać. A może potrzebujesz kolejnych 30 stron żeby to ogarnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa 3 roweru "górala"nie będę kupował. Stary góral ważył około 15 kg i 10 lat na nim jeździłem i też mi dawał frajdę z jazdy teraz rzadko na niego wsiadam taki rower awaryjny został. 

A co do komfortu to mogę iść w tą stronę. Co z tego jak będzie rower super lekki i piękny jak na nim przejdę 10 km i będę miał totalnie dość go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kamar59 napisał:

To co z tym rowerem jakie warianty polecacie? Ostatecznie definitywnie jak by był wasz. Co robić i w jaka stronę iść i koniec. Czytelnie przejrzyście każdy użytkownik niech napisze żeby było przejrzyście w odpowiedziach ja sobie wybiorę i postanowienia co wybrać. 

jezeli dostalbym Twoj rower i nie mialbym cisnienia na rekordy czasowe to:

 

- to w pierwszym rzucie robie z napedu  cos na ksztalt 1x10  /powiedzmy blat 34-32z i kaseta 11-36/ 

- w drugim rzucie co robie,to wlewam mleko i zmieniam opony na Thunder Burt Litle Skin od Schwable /pod warunkiem ze drogi po ktorych sie poruszam na to mi pozwalaja/

- odkrecam rogi z kierki i torebke z siedzenia

- niewyobrazam sobie tez zeby gripy wazyly mi ponad 100g 

- zmienilbym pedaly,na zwykle plaskie,ktore wazyly by o polowe mniej.

 

Tylko widzisz,np moje zmiany wiaza sie z tym typowa rekreacja

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamar59 napisał:

Czytelnie przejrzyście każdy użytkownik niech napisze żeby było przejrzyście w odpowiedziach ja sobie wybiorę i postanowienia co wybrać. 

Jak dla mnie rozbiłeś bank, normalnie dramat... Tok myślenia na poziomie podstawówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamar59 napisał:

Stary góral ważył około 15 kg i 10 lat na nim jeździłem i też mi dawał frajdę z jazdy

Ręce opadają... Przed chwilą chciał wydawać 7 stów na rurki dla zbicia wagi, a teraz wypisuje takie bzdury! Przestaję obserwować ten temat, bo nie będę karmił trolla:excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrovka napisał:

jezeli dostalbym Twoj rower i nie mialbym cisnienia na rekordy czasowe to:

- to w pierwszym rzucie robie z napedu  cos na ksztalt 1x10  /powiedzmy blat 34-32z i kaseta 11-36/ 

- w drugim rzucie co robie,to wlewam mleko i zmieniam opony na Thunder Burt Litle Skin od Schwable /pod warunkiem ze drogi po ktorych sie poruszam na to mi pozwalaja/

- odkrecam rogi z kierki i torebke z siedzenia

- niewyobrazam sobie tez zeby gripy wazyly mi ponad 100g 

- zmienilbym pedaly,na zwykle plaskie,ktore wazyly by o polowe mniej.

Tylko widzisz,np moje zmiany wiaza sie z tym typowa rekreacja

1. Napęd aktualny co mam 2x11 odpowiada mi pod każdym względem. 

2. Mleko wleje nawet z ciekawości, przejdę sezon i postanowienia czy zostaje przy nim czy wraca dętką. Opon nie znam modelu ale sobie obczaj. Jeżdżę w 90 % warunkach suchych szuter,  ubite leśne ścieżki itp.

3. Rogów już nie ma, a torebka podsiodłowa co z nią, mam w niej łatki, co2 i 2 łyżki.

4. Czaje się na te esi ocenie sam czy mi pod pasują.

5. Na SPD fajnie mi się jeździ,  mam platformowe pedały ale nie są lżejsze od tych spd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamar59 napisał:

Ciezkawe opony to są po 700 800g a nie 500g+

Założyłeś temat w dziale 'mania lekkości' bo myślałeś że wszyscy powiedzą "wow, ale on ma super lekki rower" a tu zonk! I teraz pajacujesz że będziesz wymieniał coś dla zbicia wagi, a tak naprawdę masz w pompie zbijanie wagi roweru! Jesteś w dziale gdzie opona 500g+ to kowadło skoro można złożyć oponę poniżej 500g. Dętka 140 gram to kotwica skoro można wlać 70g mleka, a gripy 100 gram to beton skoro można mieć takie co mają 30g itd... Rozumiesz?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...