Skocz do zawartości

[10975] Giant XTC Advanced 27.5 1.5 LTD2016) Carbon by kamar59


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego zdjęcia z ustawieniem siodła. To było zrobione, ale rower stał na "stojaku serwisowym" na tylnych widelkach co sie go tam ustawia i dlatego widać że jest siodło nie naturalnie ustawione. Na poziomej i równej powieszchni było by zupełnie inaczej. Ale to taki szczegół co się teraz mi przypomniał. 

A co do odwrócenia mostka + - to wiem że jest taka możliwość, tylko moim plecom i rękom się nie spodoba.

Zacisk sztycy jest do końca wkręcony. Ja mam nie typowy zacisk od dołu ramy wkręcany. A te wytarte to może ciut też podniosłem sztyce z 1-2mm  i wydać wytarte. Wytarte jest bo pasta jest z drobinkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamar59 napisał:

To było zrobione, ale rower stał na "stojaku serwisowym" na tylnych widelkach co sie go tam ustawia i dlatego widać że jest siodło nie naturalnie ustawione

Ta... ja mówię o zdjęciach w lesie z pierwszej strony tego chorego tematu i żadnego stojaka serwisowego tam nie widzę, a siodło jest ustawione fatalnie. Taki szczegół.  :rolleyes: Już się nie kompromituj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do mostka i wysokości siodła, to jest prawie na tej samej wysokości, to nie ma co przeszkadzać ze wzniosem kąta mostka jak wspomniał @radziuGD. A siodło tak mam ustawione aktualnie na równej podłodze. Aparat na statywie ustawiony na wysokości siodła.

1.jpg

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2019 o 21:27, kamar59 napisał:

ESI i rurki ale widać społeczeństwo mi odradza. To nikt z was nie ma i nie miał karbonu sztycy kiery czy mostka. To co oni musieli robić że ten karbon pękł jak się przewrócą to większe prawdopodobieństwo pęknięcia. A przy normalnie jezdzie nie jakieś tam maratony. To ta moja rama gianta też może pęknąć.

@zaq49 czyli wszyscy co kupują karbon z Ali są bezsensowni i głupio uparcie. Piszesz tak jak byś zamówił z 10 razy i przetestował. A podałeś 1 przykład pęknięcia karbonu jak koleś sobie łąduje ale jak łąduje z jakiej wysokości masa ciała itp mają czynnik może czegoś nie dostosował. Setki pozytywnych komentarzy ze materiał jest ok po kupnie z waty tego nie robią.

Wiedziałem że tak napiszecie mi, wszystkim tak doradzanie jak ktoś na forum pyta o zakup karbonu? 

Widać filmiki jak się ugina kierownica na testach pod ciężarem. To człowiek takiego nacisku nie wywiera.

Sugestie co do chińskich czy karbonowych kokpitów biorą się stąd że ich bycie w jednym kawałku jest kluczowe dla Twojego bycia w kawałku. Praktycznie żadna część kończąca swój żywot w nagły sposób nie wpływa na jednolitość Twojej twarzy czy szczęki tak jak kierownica. 

Ja jeżdżę z karbonowymi kierownicami od 12 lat ale chińskie nie wzbudzają mojego zaufania. W tym miejscu nie ryzykuję. 

Z markowymi kierownicami to też śliski temat, a wyniki testów potrafią być dramatyczne.

Co do siodła i amortyzacji - jeśli przesuniesz siodło w jarzmie mocno do tyłu to amortyzować będą pracujące pręty, ale jest to dosyć ryzykowne. Sztyca nic do tego mieć nie będzie, za to pręty mogą strzelić, dosyć boleśnie. Zauważ że siodło ma zaznaczony zakres przesuwu i NIE powinieneś go przekraczać, szczególnie pchając siodło do tyłu. Dla własnego zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten temat, może być przestrogą jak nie podchodzić do odchudzania roweru, jak dla amatora jazdy, chociaż niedzielnym rowerowcem nie jestem. Przy aktualnej wadze 11315 g zejście do "magicznej" wagi 10900 g by mi nic nie dało, tak naprawdę oprócz wydania kasy i jakiegoś chwilowego zadowolenia. Jedynie co mogę zrobić to dla testu kupić te gripy ESI które polecano mi w temacie, zalać koła mlekiem i ocenić czy jest to dla mnie dobre czy nie. A te elementy karbonowe może by były by fajne, ale żeby były pewne to bym musiał wydać 1000 zł przynajmniej na jakieś oryginalne dobrych firm. "karbon do jazdy po bułki"

Dziękuję wszystkim forumowiczom co brali w tym wątku i nie tylko, za porady i wytrwałość w tłumaczeniu. Może nie raz źle dobierałem swoje słowa do przedstawienia jakiejś wizji technicznej i często okazywało się że nie mam o tym pojęcia i nie posiadam podstawowej wiedzy o rowerach, a ja nawet jak przeczytam jakieś opinie i porady rowerowe innych to i tak spytam.

@tobo Tak wiem o tych zakresach trzymam się ich.

P1260572.JPG

Edytowane przez kamar59
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...