Skocz do zawartości

[10975] Giant XTC Advanced 27.5 1.5 LTD2016) Carbon by kamar59


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Czekaj, czekaj - rower po ulepszeniach ( w domyśle również połączonych ze zbijaniem masy ) nadal waży tyle samo :icon_question:
To już nic nie rozumiem :whistling:  :no:
W "osławionym" temacie pisałeś o 11.2 - 11.3 kg ( było też to zdjęcie z wartością 11.1 ), a teraz po zmianie kół i być może lekkim podbiciem rogami i siodłem ?, nadal wychodzi podobnie ( uwzględniając ważenie z pedałami i bez ) :icon_question:
Zacznij lepiej od porządnego zważenia całości, a potem się baw w odchudzanie - z głową rzecz jasna :icon_cool:
PS
A siodełka nie musisz ustawiać z poziomicą :icon_wink:

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 11.1kg to bez pedałów było na siodle, kołach, chwytach oryginalnych i bez rogów.

A siodło nowe prawdopodobnie jest lżejsze. 

Wymiana kół musiala wpłynąć na obniżenie wagi. A na bank waga roweru była 11.1kg sprawdzałem na portalach zagranicznych i wszycy podawali 11.1kg i zdjęcie potwierdza to. 

Albo wagę rowerowa kupić lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poszła w ruch waga, sporo części zważyłem przy okazji jak mam już rozebrany rower zrobię serwis amortyzatora.

1.jpg

1.jpg

Zacisk sztycy w ramie.

1.jpg

Sztyca bez jarzemka.

1.jpg

Z jarzemkiem.

1.jpg

Hamulec przedni cały.

1.jpg

Klocki + sprężyna.

1.jpg

Adapter 180 mm hamulca.

1.jpg

Rogi + zatyczki.

1.jpg

Licznik.

1.jpg

Chwyty + zaciski

1.jpg

Mostek + śruby. Magnezem sprawdziłem je i okazały się być aluminiowe, nie stalowe.

1.jpg  

Podkładki dystansowe i kapsel.

1.jpg

Kierownica 690 mm + uchwyt na licznik myślę że te 10 g można odjąć ;-)

1.jpg

Zacisk Fox 15 mm koła przedniego.

1.jpg

Przednie koło 27,5. Opona, dętka, tarcza 180 mm, piasta DT 240s.

1.jpg

Stery.

1.jpg

1.jpg

Amortyzator FOX 32 Float Performance FIT4 27.5" + manetka blokady.

1.jpg

Łańcuch KMC X11 110 ogniw.

1.jpg

Pytanie o karbon i portal "aliexpress" jak jakiś sprzedawca co ma dużo sprzedaży i 98% pozytywów to można u niego śmiało kupować? Żeby utworzyć tam konto, to jest to co nasze "ala allegro"? Sprawdzając allegro to  BXT i EC90 widać są, ktoś sprzedaje z chin kupione. Dobre jakościowo podróby pewnie. Oprócz wagi komfort jakiś by był, mówię o kiera mostek sztyca? Co do karbonu to 3K to starsza technologia, a najlepszy UD wytrzymalszy i lżejszy?

I czy podane ceny z allixe są bez cła trzeba doliczyć? Ta sama sztyca z aliex wychodzi po kursie 85 zł i identyczna z allegro 200 zł wiadomo koszt zysku sprzedawcy.

https://pl.aliexpress.com/item/2017-New-EC90-Full-Carbon-MTB-Bicycle-seatpost-seat-tube-road-Bike-Seatpost-broken-wind-seatpost/32789402061.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.3f0f1e9eJ4JaEU&isOrigTitle=true&fbclid=IwAR1rYNYQL8CQqi1Skl7fngwDFh5pEe1n83hQyzBt3y-VBiHK1jxsBBZ_Afg

https://allegro.pl/sztyca-ec90-full-carbon-27-2x400mm-waga-200g-nowa-i7535503820.html

Porównując i sumując wagi swoich kiery, sztycy i mostka na karbon w sensownej cenie to bym mógł urwać 350 g i wydając 800 zł :D karbon z polskich sklepów, z chin pewnie taniej by wyszło i jeszcze zależnie od dodania cła raz się udaje raz nie.

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamar59 napisał:

Mostek + śruby. Magnezem sprawdziłem je i okazały się być aluminiowe, nie stalowe.

Może gdybyś sprawdzał magnesem to wyszłoby coś innego. Alu śruby w mostku to szukanie kłopotów i nie wierze, że Giant seryjnie takie zastosował. Mógłbym sprawdzić w swoim zdemontowanym, ale nawet mi się nie chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
10 godzin temu, kamar59 napisał:

Dobre jakościowo podróby pewnie. Oprócz wagi komfort jakiś by był, mówię o kiera mostek sztyca?

Uparłeś się na karbon z jakiegoś powodu aż tak ,że chcesz kupować" dobre jakościowo podróby"? Sztyca nie będzie aż tak pracować przy stosunkowo niskim wysunięciu ( jak jest u Ciebie) , mostek niewiele da , bo nie pracuje w żadnym kierunku, a dobra kierownica karbonowa da niewielką poprawę, bo i tak większość drgań pochłaniają opony i amorek ( w oparciu o własne doświadczenia na karbonowych elementach Pro, Eastona, Syntace i Thomsona ).

Wywal rogi , zmień gripy i masz zysk ponad 200 gramów za znacznie mniejsze pieniądze. Do tego przejdź na mleczko co da kolejne 140 gramów plus większy komfort i przyczepność dzięki niższemu ciśnieniu . 

Prywatnie najpierw szukam tańszych rozwiązań, a droższe zostawiam na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja z tym karbonem, nie ma co przesadzać. Tak zważyłem dla swojej ciekawości kierownicę, sztyce i mostek ile to waży. Bo każdy jest zaskoczony moja waga roweru co tam tyle waży. Aż tak ciężkie te podzespoły nie są. Wiem że jest lżejsze alu i karbon, ale wzasadze co da mi to tylko lepszą "podświadomość zadowolenie umysłu" podczas jazdy.

Co do gripow, to nie che tracić komfortu przy zmianie a czy tak samo wygodne i lżejsze gripy są nie wiem.

A mleczko w 2019r się pojawi☺. 

A te sróby w mostku ciekawe, tylko jak stal to każda stal powinien magnes przyciągnąć. Trzeba było się głębiej w pierwiastki przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem nie ma śrub tytanowych w 100% czystych z tytanu, jest dodawany przeważnie tlenek żelaza. Albo są to czyste śruby alu = się śmierć :D albo są to Alu - Ti. W szosie sprawdziłem i też mi nie przyciąga śrub przy mostku i kierownicy tylko podkładki łapie. Jak sprzedają alu śruby pod mostek itp to znaczy że są bezpieczne. Albo kupić http://kxbike.pl/pl/p/Sruba-tytanowa-M5-z-lbem-stozkowym-LBS-Precision/221 6 szt 96 zł :-)

A wracając do ważenia, to oryginalne dętki co miałem w rowerze wcale takie ciężkie nie były, w przeciwieństwie do schwalbe których nie założyłem. 

Jest coś pokroju alternatywa Schwalbe SV-19A Extralight ? Wiem mleko najlepsze.

1.jpg

2.jpg

 

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dokumosa
Dziwne pytania zadajesz - zupełnie jakbyś nie wiedział o zachciankach i takich tam... :icon_wink:

Zgadzam się jednak z tym, że pakować dużych pieniędzy, raczej nie ma sensu.
Rower jest całkiem OK, więc można go jeszcze delikatnie odchudzić stosunkowo niewielkim kosztem ( nie będę powtarzał jak papuga - było wyżej ), ale grubych tysięcy bym nie ładował, bo mogą się przydać na jakiś bazowo lekki sprzęt w przyszłości :icon_cool:
Poza tym jestem zdania, że do rekreacji ( o ile mnie pamięć nie myli ) nie potrzeba jakiegoś bardzo wylajtowanego sprzętu - chyba że nie ma na co kasy wydawać ( niby nie moja broszka ;) ).
W sumie wyszło na to, że myślę podobnie do kolegi wyżej :teehee:  :icon_lol:
Jakby się tak zastanowić, to coś mi się wydaje, że całkiem spora grupka by się uzbierała - osób, które nie startują w zawodach, jeżdżą dla przyjemności niezbyt dużo i cierpią na manię lekkości.
No cóż - ludzie mają różne kręćki, a ten jest raczej nieszkodliwy ( pod warunkiem, że nikt nie cierpi z tego powodu ) :icon_wink:

A Ty się kamar nie przejmuj i ciesz się tym co masz :icon_cool:

PS
Jeżeli chodzi o maratony, to oczywiście must have obecnych czasów jest duże koło - stety, albo niestety ( zależy dla kogo ).
Prawda jest taka, że zdarza się czasem ktoś na tyle mocny, że mu to różnicy nie robi - kojarzę np. amatorkę z 3 sektora, która objeżdża w nim większość facetów, a śmiga na niepozornym średnim i wcale niewylajtowanym ;)
Poza tym "lekki" to kwestia względna, bo dla kogoś np. 12 kg to już będzie lekko, a maniak lekkości tylko się na to uśmiechnie z politowaniem...
Tak samo z budżetem ( znów kwestia względna ) - obecnie nawet nie tanie rowery, z reguły nie należą do jakichś wycieniowanych pod względem masy ( jest świeży temat o szosach, gdzie narzeka się na rower alu ze 105 -tką, ważący niewiele poniżej 10 kg ).
 

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się cieszę co mam i mi się podoba. No właśnie 12 kg ja mam bliżej 11 kg:-) Wiadomo to tylko cyferki.

A co do koła to 27.5 nie umarło jeszcze jak 26. Ale czy 100% zawodników ma 29er na maratonach może być 70% do 30%. W moja ramę też wejdą koła 29 na oponie 2.1. Gdyby nie nacisk że tylko można kupić 29 to ludzie by mieli wybór. Na nowy 2019r wychodzą rowery na 27.5

Dobrze że moja szosa z pedałami na shimano 105 waży 8.6 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, dzisiaj do ścigania must have to duże koło w booscie ;) 27,5 zdarzają się coraz rzadziej nawet fullach scieżkowych. Jeszcze rok temu myślałem, że właśnie w cięższych zastosowaniach średnie koło w booscie będzie się trzymać nieźle, ale po tym jak obejrzałem ofertę na 2019 liczących się producentów...

@kamar59 oczywiście, że startów nikt Ci nie zabroni... a może nawet będziesz miał wyniki. Miny "wygolonych łydek" we wdziankach za 2 średnie krajowe wtedy bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kamar59 napisał:

A te sróby w mostku ciekawe, tylko jak stal to każda stal powinien magnes przyciągnąć. Trzeba było się głębiej w pierwiastki przyjrzeć.

"Nic bardziej mylnego". Najpopularniej stosowane stopy stali nierdzewnych (A2, A4) mają strukturę austenityczną. Co za tym idzie, element wykonany z takiej stali nie będzie oddziaływał z magnesem. 

10 godzin temu, kamar59 napisał:

Z tego co czytałem nie ma śrub tytanowych w 100% czystych z tytanu, jest dodawany przeważnie tlenek żelaza. Albo są to czyste śruby alu = się śmierć :D albo są to Alu - Ti. W szosie sprawdziłem i też mi nie przyciąga śrub przy mostku i kierownicy tylko podkładki łapie. Jak sprzedają alu śruby pod mostek itp to znaczy że są bezpieczne. Albo kupić http://kxbike.pl/pl/p/Sruba-tytanowa-M5-z-lbem-stozkowym-LBS-Precision/221 6 szt 96 zł :-)

Ciekawi mnie, gdzie wyczytałeś coś o tlenku żelaza do tytanu? Serio, chciałbym źródło. Lub gdzie znalazłeś śruby z czystego aluminium, czy może lepiej powiedzieć glinu? Jeśli element ma przenosić jakiekolwiek obciążenie, nie stosuje się czystych pierwiastków, tylko stopy. Stopy tytanu, stopy aluminium. To, że piszemy, że coś jest wykonane z "tytanu" lub "aluminium" jest skrótem myślowym. Miałeś kiedyś w ręku jakiś bardzo czysty metal, choćby nowy miedziany kabel? Miękkie to trochę, co nie? Ale jak już weźmiesz stop miedzi, jakiś brąz lub mosiądz, inaczej to już wygląda. Skąd idea, że albo czyste aluminium, albo aluminium-tytan? Tu masz skład materiału, z którego śruby "aluminiowe" najczęściej znajdziesz w sklepach http://www.oberonrd.pl/?p=main&what=127  Plus ten "przeważnie" dodawany do tytanu tlenek żelaza mocno kłóci się z materiałem śrub z linku, który podałeś. Inna sprawa, że jak już to nie dodawany byłby konkretny związek, tylko osobno wyszczególniony tlen oraz żelazo. Najpopularniejszym stopem tytanu jest, jak w śrubach z linku, Ti-6Al-4V. A więc większość tytanu, około 6% glinu, 4% wanadu i kilka innych pierwiastków, których maksymalne stężenia nie mogą być przekroczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dokumosa napisał:

Pany, dzisiaj do ścigania must have to duże koło w booscie ;) 27,5 zdarzają się coraz rzadziej nawet fullach scieżkowych. Jeszcze rok temu myślałem, że właśnie w cięższych zastosowaniach średnie koło w booscie będzie się trzymać nieźle, ale po tym jak obejrzałem ofertę na 2019 liczących się producentów...

@kamar59

Spoko, za rok może SuperBoost się bardziej spopularyzuje i będziemy mieć we wszystkich rowerach 157mm. Bo niby czemu nie? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, na ile przeciętny użytkownik odczuje to w codziennej jeździe... W porównaniu do wynalazków takich jak:

- nowa generacja tłumików (charger, Grip, FIT4)

- sprzęgło w przerzutce,

- napędy 1x

- geometria progresywna.

Boost wypada dość blado.

Edytowane przez Sabarolus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Obawiam się, że przeciętny użytkownik nie poczuje różnicy między tłumikiem FIT a Grip, o boost nie wspominając. Geo progresywne ? Aaaa, wiem, widziałem jak jechała...znaczy czy wiem co to? Wiem, pani na matmie mówiła o geometrii. Dostałem z tego tróję i pani mówiła ,że mam progres.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poczuje. Sam miałem wielką zagwozdkę wkładając z pike'a na Yari. Jeździłem na Yarku cały dzień byłem przekonany, że ma chargera. Dopiero pod wieczór sprawdziłem po s/n że MC delikatnie tunowany fabrycznie. Podobnie odczucia mieli profesjonalni bikerzy - różnica wyczuwalne dla 5% ogółu. 

Jeśli chodzi o napędy 1x to były już w latach 70 w szosach;) więc to żadna nowość. Sprzęgło w przerzutce też przez lata nie nie było potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dokumosa napisał:

 

Jeśli chodzi o napędy 1x to były już w latach 70 w szosach;) więc to żadna nowość. Sprzęgło w przerzutce też przez lata nie nie było potrzebne.

A Yari bez modyfikacji tłumika? Pracuje tak samo jak Lyrik? Nie wiem ile ważysz, ale dla lekkiej osoby w Yarim może brakować regulacji odbicia - mimo skręcenia na najszybsze i tak bywa to za wolne.

Dawniej to ludzie w rzece prali, po co komu pralka? To samo można powiedzieć o sprzęgle w przerzutce. Dziwnym trafem kogo nie spotkam to sprzęgło włączone.

Nie wiem tylko jak w takim kontekście odbierać Boosta. Minimalna poprawa linii łańucha, która dalej jest tragiczna + możliwość zrobienia trochę krótszych widełek - zmiana na miarę nowej epoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat jeździłem DH gdzie od dawna jest szeroko, po wypadku i przesiadce na rowery XC/trail byłem zniesmaczony gibkoscią kół. Problemu nie było dopóki były v-brake nieco węższe bębny. Obecnie mamy tarcze, z 8mm szersze bębenki a rostaw widełek historyczny. To wymusza bliskość kołnierzy w piastach i przy dużym kole jest naprawdę słabo. Tak więc osobiście uważam, że boost jako taki jest i tak mocno spóźniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kamar59 napisał:

A wracając do ważenia, to oryginalne dętki co miałem w rowerze wcale takie ciężkie nie były, w przeciwieństwie do schwalbe których nie założyłem. 

Jest coś pokroju alternatywa Schwalbe SV-19A Extralight

To nie są dętki extralight więc stąd taka waga. Extralight ważą ca 140g.

Edytowane przez zaq49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...