Skocz do zawartości

[10975] Giant XTC Advanced 27.5 1.5 LTD2016) Carbon by kamar59


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Thomson Masterpiece ( sztyca ) lub Rotor SP1. Niezłe sztyce ma Fizik w modelach Cyrano R3 i wyżej. Kierownica- to już bardziej osobista sprawa.Bardzo fajny jest  Thompson Trail Carbon , niezłe kierownice ma Easton i Ritchey. Mostek- dobre mostki ma Pro, Renthal, Thomson,Fizik. 

Przy kupnie Ritcheya na Alle trzeba uważać, bo podróbek jest masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak budzet pozwala, to rozgladalbym sie w kategorii gratow podanych przez durnykot-a. 

Taniej, sporo taniej:

  • mostek Kaloy Uno, po wymianie srub na Ti 100mm powinien wazyc ok 100g
  • sztyca, sprawdz, czy mozesz zalozyc prosta (te sa lzejsze) Token, Hylix, te z ktorymi mialem do czynienia. Token 27.2 prosty, co prawda skrocony i bez lakieru wazyl mi 117g. Hylixy z offsetem cos ok 180g
  • z kiera nie pomoge za bardzo ale mozna cos w podobny desen jak sztyca. Tu spokojnie mozna cos znalezc sporo ponizej 200g.

Co jest fajne z tymi tanszymi produktami, to nie szkoda potraktowac je papierem sciernym. To jakbys chcial pozbyc sie napisow ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzę na w/w podzespoły podane prze was coś może w oko wpadnie.

Jak będę robił serwis amorka to zwaźę na wadze mostek kierowownicę. 

Wczoraj namiętnie patrzyłem na gripy ECS chyba wymienię na ta wersje grupszą extra chunky tylko nie wiem czy będą wygodne teraz mam profilowane.

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W XT XC miałem bardzo długo Chunky i byłem bardzo zadowolony ( a przesiadłem się z profilowanych Ritchey Ergo )- są bardzo dobrym wyborem ,gdy chcemy połączyć niską wagę i komfort. W Fulu chunky mi nie podeszły i skończyłem na Ergonach- być może jest to kwestia pozycji i sposobu prowadzenia roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Ergony GS1. W przypływie chęci zrzucenia wagi roweru zmieniłem je na ESI Chunky. Procentowo zysk wagowy ogromny, ale po bodajże trzech jazdach szybciutko przeprosiłem się z Ergonami. Nie mam pojęcia skąd te wszystkie achy i ochy nad ESI, dla mnie z komfortem to one mają niewiele wspólnego... GS1 to najwygodniejsze gripy jakich używałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kamar59 napisał:

Bo wydać 100 zł na kawałek silikonu i nie być zadowolonym.

 

To kup sobie na próbe chińskie silikony - mi osobiście pasują bardzo. Montowałem kilku osobom i też są zadowolone. Alternatywnie chyba accent też ma silikonowe gripy

Jeśli chodzi o rurki to również polecę Thomson-a! Mam w 2 rowerach sztyce i polecam - elite z i bez offsetu. alternatywnie można jeszcze popatrzeć za Syntace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą chińszczyznę od różnych dostawców, w różnych wersjach i kolorach. Ich mianownik wspólny to:

- są tak rzadkie że czuć w chwycie kierownicę jak się nawet niespecjalnie mocno sciśnie

- cholernie się slizgaja spocone ręce

- brak jakiegokolwiek profilowania (esi mają chociaż asymetryczne spód)

- przy byle otarciu potrafią się przerwać

- dla mnie wszystkie były za chude

Podsumowując to wyrób chwyto-podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zaq49 napisał:

Miałem Ergony GS1. W przypływie chęci zrzucenia wagi roweru zmieniłem je na ESI Chunky. Procentowo zysk wagowy ogromny, ale po bodajże trzech jazdach szybciutko przeprosiłem się z Ergonami. Nie mam pojęcia skąd te wszystkie achy i ochy nad ESI, dla mnie z komfortem to one mają niewiele wspólnego... GS1 to najwygodniejsze gripy jakich używałem. 

Poczytałem o tych Ergon GS1 dobre ma opinie, piszą też że lubią się lepić trochę też tak miałeś na początku? GS1 podobne do moich trochę

 wave_lockon_jpg.jpg

Dokumosa Niestety za jakość trzeba zapłacić, kupić raz i porządnie i być zadowolonym.

Tak myślę sobie, że nie warto na wszystkich częściach rowerowych iść w stronę wagi kosztem komfortu, trochę bezsensu. rower to nie obrazek na ścianie że ma wyglądać ładnie też a jeździć przede wszystkim.

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2018 o 11:14, 1415chris napisał:

Jak

W dniu 23.12.2018 o 10:44, durnykot napisał:

Thomson Masterpiece ( sztyca ) lub Rotor SP1. Niezłe sztyce ma Fizik w modelach Cyrano R3 i wyżej. Kierownica- to już bardziej osobista sprawa.Bardzo fajny jest  Thompson Trail Carbon , niezłe kierownice ma Easton i Ritchey. Mostek- dobre mostki ma Pro, Renthal, Thomson,Fizik. 

Przy kupnie Ritcheya na Alle trzeba uważać, bo podróbek jest masa.

pozwala, to rozgladalbym sie w kategorii gratow podanych przez durnykot-a. 

Taniej, sporo taniej:

  • mostek Kaloy Uno, po wymianie srub na Ti 100mm powinien wazyc ok 100g
  • sztyca, sprawdz, czy mozesz zalozyc prosta (te sa lzejsze) Token, Hylix, te z którymi mialem do czynienia. Token 27.2 prosty, co prawda skrocony i bez lakieru wazyl mi 117g. Hylixy z offsetem cos ok 180g
  • z kiera nie pomoge za bardzo ale można coś w podobny deseń jak sztyca. Tu spokojnie mozna cos znalezc sporo ponizej 200g.

Co jest fajne z tymi tańszymi produktami, to nie szkoda potraktować je papierem ściernym. To jakbys chcial pozbyc sie napisow ;)

 

A dlaczego ma nie wejść mi prosta sztyca?

Z w/w marek, modeli co padaliście to mówimy o karbonie, wymieniać alu na lżejsze alu to dla mnie tak nie bardzo. A kierownicę mam z takimi parametrami i jeździ mi się spoko na niej.

P1220118.thumb.JPG.ec7822741810640c37e065d7b87dcc62.JPG

Może by znalazł w karbonie o przybliżonych proporcjach. Kiera Thomson w karbonie to z 500 zł będzie kosztować :D Z 3 części kiera mostek i sztyca  karbon, co by najwięcej % komfortu dało i wagi? Pewnie kiera pomimo amortyzatora.

I odnośnie siodełka że źle zamontowane że nos za nisko.

P1260354.JPG

 

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamar59 napisał:

Dokumosa Niestety za jakość trzeba zapłacić, kupić raz i porządnie i być zadowolonym.

Tak myślę sobie, że nie warto na wszystkich częściach rowerowych iść w stronę wagi kosztem komfortu, trochę bezsensu. rower to nie obrazek na ścianie że ma wyglądać ładnie też a jeździć przede wszystkim.

Różnie z tym bywa. Np. mam koszulkę topowej niby firmy która robi odzież do DH/Enduro z długim rękawem (kupiona u autoryzowanego przedstawiciela) i jest zdecydowanie gorsza pod względem materiału, szycia czy trwałości niż jej chińska, ~7-8x tańsza podróbka która miałem wcześniej. Podobnie jest np. z platformami znanego producenta, który robi dużo komponentów z węgla (wyścigowa twarz) gdzie na znanym portalu azjatyckim pedały o zmałpowanym kształcie tyle, że na 2x3 łożyskach maszynowych (a więc bez ślizgów) można kupić 4-5x taniej. Na pewno natomiast tzw. taniego carbonu z chin bym nie chciał nawet za darmo gdyż często mam z tym kontakt w rowerach klientów :).

Teraz, eloo napisał:

sztyca i to wcale nie musi być ultra wysoki model, u mnie w xtc chińczyk fcfb za 30$ już 2 sezony daje radę

Ważyłeś ją może? Miałem w łapkach kilka sztyc carbonowych z ali właśnie, które były cięższe niż sztyce z Alu 7075.

 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eloo napisał:

Też sie wzbraniałem przed chińskim karbonem i tą sztycę wziąłem na próbę ale wytrzymała do tej pory a ważę dość sporo.

 

3 godziny temu, Dokumosa napisał:

 

A co byście za karbon polecili sprawdzony od sprzedawcy czy markę model. I w jakim portalu najlepiej bo jest ich pare, a konta nie mam utworzonego. Albo może dobrą podróbkę która jakością jest nawet lepsza od orginalny to bym kupił. Ale to musi się ktoś znać co sporo zamawia z Chin i sprzedaje i ma wyrobita opinie i jakość w rękach sprawdzona że jest na 100% jakość ok.

Edytowane przez kamar59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
5 godzin temu, kamar59 napisał:

wymieniać alu na lżejsze alu to dla mnie tak nie bardzo.

Bo? Bo dalej alu? Sztyca z karbonu przy stosunkowo małym wysunięciu ( jak u Ciebie ) nie da spodziewanego komfortu- chyba ,że mówimy o modelach typu Syntace HiFlex lub Canyon VCLS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...